ZALOGUJ SIĘ

Róznica między 'will ' a ' going to'

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam

Mam pytanie jak w temacie. W jednym z ćwiczeń jest poniższe zdanie i nie do końca wiem dlaczego poprawnie jest 'will':

We (...) the results of the exam on Thursday. (poznamy)
W czwartek poznamy wyniki egzaminu.
odpowiedź :
We will know the results of the exam on Thursday

Gdy przeglądam lekcję, która tego dotyczy jest mowa o tym , że 'will' stosuje sie do przewidywania przyszłości ale nie wiadomo czy tak będzie a 'going to' gdy przewidujemy coś prawdopodobnego. W powyższym zdaniu bardziej mi pasuje 'going to'

Z góry dzięki za odpowiedź.
G
greg111
eanglik - Tutaj sprawa jest bardziej zawiła. Going to nie tylko odnosi do planów czy intencji, ale również do pewnych zdarzeń oraz naszych przewidywaniach opartych na jakiś faktach. Dlatego mówimy 'It is going to rain'. Future simple rowniez odnosi sie do zamiarow ale tylko wtedy kiedy jest to decyzja chwilowa! Np. Can you hear the phone ringing? I will answer it (' Im going to get it' sound really unnatural and weird because it sounds like I somehow knew the phone was going to ring before it did and I had been planning to pick it up for a longer while.) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nah, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale "will" odnosi się właśnie do takiej bliższej, stuprocentowej przyszłości. "Going to" odnosi się do planów, na przykład na wyjście, wyjazd albo dalszą przyszłość. Raczej nie planujesz tego, że poznasz wynik tych egzaminów, tylko wiesz to na stówę. Jak z pogodą, nie mówi się "It's going to rain" tylko "It will rain".
A
Alkabardzo
bacha24 - Jeśli mam jakieś fizyczne przesłanki by twierdzić, że będzie padać to użycie going to jest jak najbardziej na miejscu.
The sky is so gray. It's going to rain.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W zdaniu jest will, ponieważ nie ma tu podejmowania decyzji czy przewidywania przyszłości opartego na czymkolwiek. Jest stwierdzenie faktu, że coś się stanie, bo takie uzyskaliśmy informacje. Jednocześnie nie mamy wpływu na to czy i jak się to odbędzie.
B
bacha24
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Cezary999Cezary - be going to używamy, kiedy mówimy o indywidualnych planach lub intencjach: we're going to take sb to ...
Używamy też kiedy mówimy o przewidywaniach , które są oparte na czymś (np coś wiemy lub coś widzimy): She did sod little preparation I think she's going to fail some of ...
Możemy użyć be going to również mówiąc o aranzowaniu spotkań z innymi ludźmi lub organizacjami: what time are you going to seeing the doctor?
Will natomiast używamy, kiedy mówimy o decyzjach spontaniczny w czasie mówienia.
Używamy również mówiąc o przewidywaniach nie poparty żadnymi dowodami.
Używamy też do mówienia o przyszłych faktach i ofertach: I'll be 40 next birthday. I'll give you a hand with the washing-up
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

więc w zdaniu o które pytasz mamy przypadek mówienia o fakcie w przyszłości- więc will jest dobrą odpowiedzią.
C
Cezary999Cezary

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki