ZALOGUJ SIĘ

Statystyki listy słówek, uzupełnienie

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Pytanie, propozycja na przykładzie pierwszej listy słówek: „1000 angielskich słówek - 01 - Podstawowe zwroty”. Po prawej stronie znajdują się Statystyki listy słówek (Statistics of the vocabulary list), i na końcu Łącznie elementów (Total elements): 20. Ta liczba oznacza tylko liczbę słówek, bez przykładów użycia. Natomiast razem z przykładami tych elementów jest 59. A ponieważ dodaje się do powtórek nie tylko słówka z listy ale również przykłady ich użycia, i co ważniejsze można to robić w sposób niezależny jedno od drugiego, to mam pytanie: czy byłoby możliwe podawanie przy każdej liście nie tylko samej liczby słówek ale dodatkowo tę drugą liczbę łącznie z przykładami (59)?! I w podanym przykładzie byłoby to zapisane: Łącznie elementów (Total elements) 20/59 albo w dodatkowym wierszu: Łącznie z przykładami: 59. Obecnie jest pewna niezgodność: przy listach słówek: Łącznie elementów obejmuje tylko słówka, ale już jak przejdziemy do Twoje postępy to mamy Elementy dodane do powtórek - są wszystkie, łącznie z przykładami (Łączna liczba słówek, zdań i elementów gramatycznych w systemie powtórek:). Proszę o rozważenie takiej możliwości przez pracowników serwisu oraz opinię innych użytkowników.
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dziękujemy za opisaną sugestię. Listy słówek, jak nazwa wskazuje, zawierają słówka (hasła) słownikowe, dlatego w podsumowaniu każdej listy liczba wyświetlanych elementów dotyczy właśnie słówek. Z racji tego, że część haseł posiada zdania przykładowe, to są one również dla przykładu podane na liście, ale głównymi elementami są cały czas słówka, które się na niej znajdują i to w odniesieniu do nich funkcjonuje podsumowanie elementów na liście :)

Pozdrawiamy.
dawidturek
KBPL - Powyższe jest oczywiste. Ale dlaczego nie mogłaby być dołączona na końcu, choćby mniejszą czcionką, do każdej listy słówek ta dodatkowa informacja: oprócz „Łącznie elementów” dodatkowo „Razem z przykładami/Łącznie z przykładami”? Technicznie to chyba żaden problem wstawić jeszcze jeden wiersz, z liczbą będącą po prostu sumą ikonek „plus”, które chyba przy każdej liście są równoważne z tą całkowitą liczbą elementów (słówka i przykłady)? Moim zdaniem byłaby to użyteczna informacja dla użytkowników. - 7 lat temu
KBPL - (1/3) Prowadzę sobie na własne potrzeby statystyki dotyczące elementów w powtórkach w formie tabeli w excelu. Czyli (1.) lista w powtórkach (np. Food and drinks – Przy stole); (2.) ilość słówek (25); (3.) ilość elementów z przykładami (92) oraz (4.) ilość elementów nie dodanych jeszcze przeze mnie. I od czasu do czasu zauważam że są zmiany w obie strony. Czyli do list dodawane są nowe przykłady albo, znacznie rzadziej, coś jest usuwane. Ale nie wiem w której liście są zmiany. Tak jak dzisiaj zniknęły mi 3 elementy z powtórek. A mając zapisane ile jest słówek oraz słówek razem z przykładami przy każdej liście można by łatwo kontrolować te zmiany. cdn. - 7 lat temu
KBPL - (2/3) Po prostu porównuję co jakiś czas (np. raz na kwartał) te 2 wartości przy każdej liście. Ale do tego potrzebuję dodatkowo liczbę elementów z przykładami do każdej listy, którą teraz sam muszę sobie policzyć. Można to liczenie oczywiście znacząco ułatwić w ten sposób, że wyświetla się listę, a następnie prawym przyciskiem „Pokaż źródło strony”, następnie kopij wszystko (Ctrl+A) i wklej wszystko (Ctrl+V) do Worda, i dalej w Wordzie znajdź (Ctrl+F) i wpisać „Usuń z powtórek” – mam wtedy ilość elementów dodanych do powtórek z listy czyli z ikonką czerwoną minus oraz „Dodaj do powtórek” – cdn. - 7 lat temu
KBPL - (3/3) elementy z ikonką zieloną plus (suma tych dwóch liczb daje liczbę elementów z powtórkami czyli to czego brakuje mi przy statystykach). Niemniej sprawdzenie każdej takiej listy w ten sposób trwa minutę czy dwie. A jak ma się grubo ponad 100 list w powtórkach to sprawdzenie tego musi trwać. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
dawidturek - Wszelkie sporadyczne zmiany w liczbie słówek na poszczególnych listach mogą wynikać z tego, że listy są regularnie rozbudowywane, dochodzi nowe słownictwo, a niektóre hasła mogą zostać przeniesione z listy do listy. Z naszych informacji wynika, że w listach słówek Użytkownicy zwracają przede wszystkim uwagę na słówka, które dodają sobie do powtórek i dlatego liczba wyświetlanych elementów dotyczy wyłącznie słówek, by nie wprowadzać Użytkownikom zamieszania. Co do samej sugestii, jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie rozwojem naszej Platformy i przekażemy ją osobom decyzyjnym, aby przeanalizowały ją w przyszłości przy okazji różnych aktualizacji w Serwisie.

Pozdrawiamy.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki