ZALOGUJ SIĘ

Szukam odtwarzacza z powtórkami.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Szukam odtwarzacza audio /programu, nie urządzenia/ pozwalającego na szybkie zaznaczenie, w trakcie słuchania, nawet małego fragmentu nagrania do ponownego odsłuchania.
Miałem coś takiego w dyktafonie /urządzeniu/ i pozwalało mi to na powtarzanie niezrozumiałego fragmentu angielskiego nagrania w kółko, aż moja biedna głowa pojęła w czym rzecz.
Pozwalało to też na szybkie nauczenie się nowych zwrotów "wyrwanych" z nagrania.
Może ktoś zna taki odtwarzacz "na komputer" lub na smartfona z androidem.
Będę wdzięczny za pomoc.
A
an3gie

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jeżeli masz np. plik mp3 do przycięcia, to polecam program Audacity. Łatwy w obsłudze i darmowy.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za podpowiedź. Znam ten program doskonale i korzystam z niego od dawna np. do tworzenia plików dźwiękowych z moich list powtórek tworzonych w etutor. Odtwarzam je sobie na smartfonie w ciągu dnia np. jadąc metrem.
Ale mnie chodziło o coś innego.
Na dyktafonie, który kiedyś miałem, podczas odtwarzania pliku dźwiękowego z angielskim tekstem jedno kliknięcie zaznaczało początek, a drugie koniec interesującego mnie fragmentu. Trzecie kliknięcie odtwarzało w kółko ten fragment, aż go należycie zrozumiałem i zapamiętałem. Czasem były to pojedyncze zdania czy zwroty, czasem większa część czytanego tekstu.
Następny klik i nagranie leciało dalej...
To było bardzo fajne, ale nigdzie później takiego rozwiązania nie spotkałem. No, może tylko odtwarzacz radia BBC / BBC iplayer, fioletowa ikonka/ pozwalał cofnąć jednym klikiem odtwarzany tekst o 20 sekund, ale on odtwarza tylko ich audycje.
Miałem nadzieję, że może coś takiego istnieje.
Sam tego nie napiszę, nie te lata i to już nie moja bajka...
A
an3gie
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
futbolowa - Ach, tak się obawiałam, że nie do końca Cię zrozumiałam. Mam nadzieję, że jednak ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.