ZALOGUJ SIĘ

Ponowne dodanie elementów do powtórek.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Mam problem, zrobiłem sobie niestety dość długą przerwę w nauce języka. Chciałbym powtórzyć sobie wszystkie do tej pory poznane słówka. Jednak problem w tym, że zgodnie z statystykami poznane słówka to 5000 słówka aktualnie w powtórkach to 2500. Przeglądając listę słówek nie które następne powtórki mam zaplanowane na 2019 - 2021 rok.... Więc problem w tym, że powtórzenie słówek stało się nie możliwe.
Zakładam, że nie tylko ja mam taki problem. Może któryś z użytkowników poradził sobie z tym w jakiś sposób?
Summer92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

A nie myślałeś o tym, aby wyzerować powtórki i zacząć od nowa?
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tzn.? Masz na myśli rozpocząć kurs od nowa?
Summer92
futbolowa - Można wyzerować powtórki i dodawać do nich słówka na nowo. Ja tak zrobiłam i dobrze się u mnie ten system sprawdził. Ale oczywiście są też inne rozwiązania, patrz niżej :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli masz słówko zaplanowane do powtórki na 2019 czy 2021 rok to znaczy, że dobrze je juz poznałeś. Widzę tutaj dwa rozwiązania.

1) Możesz wejść w listy słówek -> dodane do powtórek -> i tutaj
a) przejrzeć po prostu poszczególne listy. Jeśli jakieś słówko wyda Ci się mało jasne, to usunąć je z powtórek a potem dodać ponownie. Wtedy będziesz je miał w bieżących powtórkach
b) podobnie jak w pkt 1 ale wchodząc w daną listę jeśli wszystkie słówka wydadzą Ci się mało znane, to usuwać całą listę z powtórek "usuń listę z powtórek" a potem dodawać słówka od nowa

2) jest też coś takiego jak "powtórki specjalne" w dziale "słówka". Możesz tutaj tworzyć własne listy słówek do powtórek.

Ewentualnie jak radzi futbolowa zacząć naukę od nowa.

Szkoda by było tracić wszystkie wyniki nauki a część słówek na pewno jednak świetnie pamiętasz dlatego osobiście sugerowałabym rozwiązanie nr 1a. Możesz przejrzeć czego sie uczyłeś a pojedyncze słówka dodać ponownie do nauki.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znalazlem sie w podobnej sytuacji, wiec moze przyda Ci sie, jak sobie poradzilem po prawie 2 latach przerwy na eTutor.
System powtorek tej przerwy nie bierze pod uwage, wiec proponuje:
- ustawic powtorki na wysoka (czestsze powtorki)
- nie uzywac 4 przy ocenianiu (wersja hardcore: nie uzywac tez 3)
Dzieki temu u mnie najdalej powt. odlozyly sie na przyszly rok. Przy stosowaniu 4 nawet na 2023. Szkoda,ze nie da sie wczytac powtarzanych elementów bez stronicowania, latwiej bylo by znalezc te najdalej odlozone w czasie i skorzystac z rad wczesniej sie wypowiadajacych.
Przepraszam za brak polskich znakow.
knorwid
Summer92 - Zastosowałem metodę Barbara.m. Jednak podniosłem też częstotliwość wykonywanych powtórek. Liczę na to, że administratorzy znajdą jakąś metodę na to. W przyszłości w podobnej sytuacji raczej bym już nie podjął się tej operacji. W sumie chyba klikałem z trzy dni... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki