ZALOGUJ SIĘ

Czemu ma służyć zmiana w ćwiczeniu 'Krzyżówki' ?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Szanowni Państwo, nie cukruje się miodu!!!

Nie rozumiem czemu ma służyć ostatnia zmiana? Ćwiczenie 'Krzyżówki' działało znakomicie. O tym, że krzyżówka została rozwiązana,
informował sygnał dźwiękowy wraz symbolem głośnika przy każdym z haseł i z bezpośrednim do niego dostępem. Możliwość odsłuchania hasła jest ważnym elementem tego ćwiczenia, a zmiana spowodowała, że odsłuchanie hasła uniemożliwia bezpośredni dostęp do nowej krzyżówki. Napisy 'Gratulujemy' czy 'Krzyżówka została rozwiązana' absolutnie niczego nie wnoszą.


Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Szanowna Pani,

Dziękujemy serdecznie za przekazanie nam swojej opinii na temat funkcjonowania ćwiczenia "Krzyżówki". Napotkaliśmy kilka błędów po ostatnich zmianach, pracujemy już nad ich naprawieniem. Okienko z gratulacjami wystarczy zamknąć za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu. Wtedy można przesłuchać nagrania do poszczególnych haseł z krzyżówki. Aby rozpocząć nowe ćwiczenie wystarczy w dowolnym momencie odświeżyć stronę przeglądarki.

Pozdrawiam i dziękuję za zgłoszenie.
FilipT
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
danutka176 - To, że wystarczy zamknąć okienko z gratulacjami, żeby odsłuchać hasła, zauważyłam i wspomniałam o tym w korespondencji. Nie wiem jakich ruchów i ile będzie wymagało odświeżenie przeglądarki. W poprzedniej wersji do obydwu funkcji, tj. ewentualnego odsłuchania i nowej krzyżówki dojście było zdecydowanie wygodniejsze, bez konieczności zamykania, czy odświeżania przypisanych funkcji. Rozwiązuję powyżej 20 krzyżówek codziennie i oczekuję, że jeżeli coś działa znakomicie, nie będzie się już przy tym 'majstrować'. - 7 lat temu
FilipT - Rozwiązując krzyżówki w przeglądarce internetowej odświeżyć stronę można za pomocą przycisku F5 zlokalizowanego na klawiaturze lub przycisku "Odśwież". W Google Chrome jest to przycisk obok strzałek służących do poruszania się między odwiedzanymi stronami. W niektórych przeglądarkach może się on znajdować na pasku zawierającym adres odwiedzanej obecnie strony.
Bardzo się cieszymy, że krzyżówki pomagają Pani w nauce i mamy nadzieję, że korzystanie z nich będzie nadal wygodne i przyjemne.
- 7 lat temu
danutka176 - Skoro ekran z gratulacjami jest taki ważny, mówię pas.

Pozdrawiam
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
danutka176 - Minęło trochę czasu od ostatniej zmiany w funkcjonowaniu ćwiczenia krzyżówki i na podstawie codziennych ćwiczeń, pozwalam sobie na napisanie paru słów. Zauważyłam, że z odsłuchania interesującego mnie hasła korzystam tylko wtedy, kiedy uznam to za absolutnie konieczne, a nie jak wcześniej dla utrwalenia prawidłowej wymowy. To, że muszę zamknąć okienko z gratulacjami, a później odświeżyć stronę, przy większej ilości rozwiązywanych krzyżówek jest jednak dyskomfortem. Tak to wygląda w praktyce, niestety.
Pozdrawiam
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam serdecznie, podobnie jak założycielka tematu byłbym wdzięczny za przywrócenie funkcji "nowa krzyżówka". Po wyskoczeniu "gratulacji" (które uważam za niekonieczne), powracam do odgadniętych słów aby dać plusika przy słowie które sprawiało mi trudność. Nie mam problemu z odświeżeniem strony ale pamiętam że wcześniej (przed zmianą) była ta opcja.
K
kolbek111
danutka176 - Mogę tylko dodać, że żadna wyszukana, a niczego nie wnosząca oprawa po rozwiązaniu krzyżówki, nie zastąpi poprzedniego dostępu do wszystkich możliwych opcji. Przykro, że głos, takich jak ja uczestników kursu nie jest brany pod uwagę. W końcu to przecież my je rozwiązujemy.

Pozdrawiam
- 7 lat temu
mlesniewska1 - A wystarczyłoby do trzech linków znajdujących się pod krzyżówką (Podpowiedź/Pokaż rozwiązanie/Pomoc) dodać czwarty, który przenosiłby do nowej krzyżówki. Nawet wtedy, jeśli już w trakcie rozwiązywania nie zamierzamy jej kończyć, ale chcemy wygenerować nową. Banalnie proste dla informatyka. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki