ZALOGUJ SIĘ

Po jakim czasie "Ćwiczenie z obrazkami - nauka ze słuchu" kończy się i naliczany jest nowy cykl?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Dlaczego "Ćwiczenie z obrazkami - nauka ze słuchu" nie kończy się w rozsądnym czasie, o ile w ogóle się kończy? Opis do tego ćwiczenia "Ukończone cykle" sugeruje, że to będzie jakaś sekwencja. Ja poddałam się i przerwałam to ćwiczenie kilkakrotnie po kilkunastu minutach - większość obrazków pokazało mi się nie przesadzając ponad 20 razy. Pomyliłam się tylko kilka razy, w ponad 95% zaznaczyłam prawidłowe obrazki.
Suleika

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

"Ćwiczenie z obrazkami - nauka ze słuchu" nigdy się nie kończy! Podobnie jak nigdy nie kończy się z pewnością Twoja nauka j. angielskiego :-) A tak na poważnie, to jeśli masz na myśli to ćwiczenie (w trzech różnych wariantach) wykonywane z poziomu Gry językowe to nie za bardzo wiem, gdzie akurat jest taki opis tego ćwiczenia wskazujący na jakieś "ukończone cykle". Obrazki pokazują się w ćwiczeniu losowo wg schematu wyboru w górnym prawym rogu (wszystkie poziomy, tylko swoje słówka, poziom A1 itp.). Sumaryczna liczba przerobionych jest w menu 'Twoje postępy', podobnie jaki wskaźniki innych elementów nauki.
M
mlesniewska1
Suleika - Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Moja przygoda z eTutor dopiero się zaczyna i taka pomoc jest dla mnie bardzo cenna. Do tego ćwiczenia dotarłam z menu Powtórki następnie z tekstu link Trudne słówka, a potem Powtarzaj trudne elementy - na stronie zatytułowanej "Powtórki specjalne: Trudne elementy angielskie" mam widoczne cztery ćwiczenia: Tłumaczenie na angielski, Tłumaczenie z angielskiego, Ćwiczenie z obrazkami - nauka ze słuchu oraz Ćwiczenie z obrazkami - dobieranie podpisów. Pod każdym z tych ćwiczeń znajdują się dwie informacje: Postęp powtórek oraz Ukończone cykle. W ćwiczeniach z obrazkami licznik cykli nie działa. Pozdrawiam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za wiadomość. Problem z działaniem licznika cykli został już zgłoszony do programistów. Przepraszamy za problemy.
P
PawelStroz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
czy problem licznika cykli został rozwiązany?
"ćwiczenia z obrazkami - nauka ze słuchu" oraz "ćwiczenia z obrazkami - dobieranie podpisów" - obie opcje "nie kończą się" - w związku z czym, powtarza się w kółko połowę materiału
K
Kalina75
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Suleika - Niestety, nadal nie działa. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

minęły 4 miesiące
czy udało się naprawić problem ?
K
Kalina75
lkurylo - Oczywiście, że nie. Sam kilka błędów na stronie, poprzez forum zgłosiłem i cisza. Wliczając ten.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wskazane ćwiczenia jak Nauka ze słuchu czy Dobieranie podpisów, pochodzą z Gier Językowych. Jeśli chodzi o mechanizm powtórek wykonywanych w ramach Gier Językowych to różni się on od tego, jak to wygląda w samym module Powtórek.

Otóż, gdy wejdziemy do działu "Powtórki specjalne: Trudne elementy angielskie" i wybierzemy opcję "Ćwiczenia z obrazkami" to wówczas przenosi nas z działu Powtórek do Gier Językowych, które polegają na wielokrotnym powtarzaniu określonego zestawu słów, by jak najlepiej je utrwalić. Co się z tym wiąże, system nie odlicza wówczas żadnych powtórek (w przeciwieństwie do zwykłych ćwiczeń w trakcie przerabianych lekcji), ponieważ jest to gra językowa.

W związku z powyższym, cykle nie będą się odliczać, co umożliwia nam wykonywanie tych ćwiczeń (gier) tak długo, jak mamy na to ochotę. Dlatego też, najmocniej przepraszamy za pewne zamieszanie, które wynikło po informacji o zajęciu się tym przez programistów. Adnotacja o cyklach w Powtórkach Specjalnych pochodzi z przeszłości, gdy moduł ten funkcjonował zupełnie inaczej - w obecnej sytuacji, gdy "Ćwiczenia z obrazkami" są grami językowymi, obecność adnotacji o cyklach wydaje się zbędna i przekażemy osobom decyzyjnym sugestię jej usunięcia ze strony.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Suleika - Dziękuję bardzo za informację. Pozdrawiam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórki specjalne

- tłumaczenie z angielskiego - o dziwo udało mi się zakończyć cykl składający się z 25 wyrazów ( na 49 słów z listy)

utworzony zestaw słów 49 szt

do tłumaczenia na angielski oraz tłumaczenia z angielskiego dodaje 49 słów
natomiast do ćwiczeń z obrazkami - tylko 36 słów z listy

co zrobić aby do każdego ćwiczenia była dodana pełna lista słówek
K
Kalina75
leon_zawodowiec - Wydaje mi się, że do ćwiczeń z obrazkami zazwyczaj jest dodawany mniejszy zestaw słów z listy gdyż nie każde słowo ma przypisany obrazek. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki