ZALOGUJ SIĘ

szkoda ze znowu tak szybko lektorzy czytaja

13 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Szkoda ze znowu tak szybko lektorzy wypowiadaja te slowa ,ktore sie zlewaja w jedno .Co do placenia nie jest tak drogo a za darmo to nie ma motywacji.
radeks1968

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Na A1 i A2 zapewniam Cię, że teksty są czytane bardzo wolno. Z tym też nie należy przesadzać, bo co z tego, że będziesz rozumiał teksty na etutor, jeśli później nastąpi zderzenie z rzeczywistością.
R
radmar2
lamia_wroc - ciężko się nie zgodzić.
@Radeks1968: nic nie stoi na przeszkodzie, byś kilka razy odtwarzał ten sam text czy słówka.

potraktuj to jako wyzwanie - cel: dojść do takiej płynności by mówić w tym samym tempie co lektor. Uda się! :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też jestem początkująca ale dla mnie teksty są w miare zrozumiałe jak nie od razu to po dwóch trzech słuchaniach.
matita27

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

What are you doing here? are nie wymawia i mowi szybko ale nastepny lektor juz wymawia wolniej i teraz nie wiem czy te are juz sie pomija czy lektor polyka
radeks1968

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I'll make us some coffee. (Zrobię nam kawy.)
This car was made in the Czech Republic. (Ten samochód został wyprodukowany w Republice Czeskiej.)
It makes no difference. (To nie robi różnicy.)
Facet co wymawia te drugie zdanie jest strasznie szybki nie slysze wlasnych mysli u niego nic sie nie naucze
radeks1968
dania57 - nie poddawaj się!!!!
patrz na tekst i powtarzaj za lektorem
do skutku.
Za którymś razem na pewno się uda.
Nie tylko Ty masz takie kłopoty.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
dania57 - jest jeszcze metoda taka.Najpierw powtórz na głos kilka razy tylko poszczególne wyrazy.A potem spróbuj zlepić to w całość - 13 lat temu
esterka - Możesz powtarzać, zaczynając od ostatniego wyrazu, np. coffee, następnie dodajesz poprzedni i powtarzasz some coffee, potem us some coffee, itd. aż do całego zdania I'll make us some coffee. - 13 lat temu
efogt - Esterka , coś jest w tej metodzie... dlaczego od ostatniego? Stosujesz tą metodę? - 13 lat temu
esterka - Od początku też można, ale lepiej mi wychodzi od ostatniego wyrazu. - 13 lat temu
efogt - Spróbowałam:) Od tyłu jest super:) Od przodu jakoś ciężej przyswoić słowa. Nie wiem co w tym jest ale działa:)Dzięki, będę to praktykować:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Are you Spanish?" "No, I'm not." ("Czy jesteś Hiszpanem?" "Nie, nie jestem.")
No, I don't think so. (Nie, nie sądzę.)
"Do you want to go with us?" "No, I'll stay at home." ("Czy chcesz iść z nami?" "Nie, zostanę w domu.

co to ma byc w tym pierwszym chyba jakas wada techniczna
radeks1968
efogt - No , jest jeden taki lektor od którego ja także nie mogę niczego się nauczyć. Jak by w tym kraju gdzie mieszkam mówili tak jak ten lektor to nikogo nie rozumiała bym ni w ząb:) Choć muszę powiedzieć że zdarzają się takie talenty i tu:) - 13 lat temu
TLK - takie "talenty" to ja i mówiące w ojczystym polskim spotykam codziennie !!!
- 13 lat temu
efogt - He,he dobre dobre:) Nie było mnie w kraju...już czwarty rok idzie:) Zapomniałam że i u nas też są takie talenty:) - 13 lat temu
zolty - Pierwsze nagranie jest ucięte. Nagramy je ponownie najszybciej jak to będzie możliwe. - 13 lat temu
radeks1968 - no wlasnie ludzie sie ucza ale nie zwracaja uwagi na bledy techniczne i w koncu nie wiadomo czy pewne slowa sie pomija w wymowie czy to blad techniczny.To co pisalem wolniejsza wymowa dla poczatkujacych byla by bardziej zrozumiala.Pozdrawiam - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam sie, ze musimy uczyc sie jezyka wymawianego w normalnym tempie. Mieszkam w Londynie i uwierzcie mi: tu nikt nie mowi wolniej niz lektorzy na tym kursie. To tylko kwestia przyzwyczajenia, po jakims czasie tempo nie wydaje sie szybkie:)
A
annasnafal27
radeks1968 - no zgadzam sie z tym ze nikt nie mowi wolno bo trzeba byc spowolnionym aby tak wolno sie wyslawiac albo po zielsku na haju.Lecz jezeli sie zaczyna i ponaje slowa to moglo by byc inaczej .To co dla jednych jest oczywiste dla innych jest pewnym stopniem trudnosci.Pozdrawiam - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.