ZALOGUJ SIĘ

Słowo sick wymawia się syk. Pracuje z anglikami i nikt mnie nie zrozumiał

13 lat temu
Słowo sick wymawia się 'syk' według tego co jest napisane w transkrypcjach fonetycznych. Pracuje z anglikami i nikt mnie nie zrozumiał. Dopiero gdy powiedziałem sik było ok. Czy aby transkrypcje wymowy słówek są napewno prawidłowe.
jastrzab602

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Nie wiem jakich słowników używasz, ale w tych, do których zajrzałam, jest "sik" (Diki, Cambridge, papierowy Oxford). Zauważ też, że nie jest to wyraźne sIk. To coś pośredniego miedzy "I" i "Y".
Tez_ja
zenstef - Tak, jest przejście z -i- w -y-.
Ja prawie wymawiam z -i-, a -y- tylko deczko /proporcja 2:1/
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
ipon - ach czysty oxfordzki angielski tylko pomarzyc u mnie mowia gwarą okropnosc musze znac i angielski i tutejszy Yorkshire angielski - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć

Mogę się tylko domyślać dlaczego nie zostałeś zrozumiany przez Anglików.
Mi się to często zdarza jak pracuję z kimś mieszkającym na północy Anglii, czym bliżej granicy ze Szkocją tym trudniejszy dialog.
Różnice w języku są już na tyle duże, że jak taka osoba 'przestawi' się zupełnie na swój dialekt to nie zostanie zrozumiana nawet przez Anglika z południa, o nas nie wspominając.

Kwestia bycia zrozumianym jest czasami bardzo irytująca i nie wiem czy Cie to pocieszy ale sam mam z tym problem pomimo długiego kontaktu z językiem, znajomości transkrypcji fonetycznej praktycznie każdego wyrazu jaki znam itp.

Należy się nie poddawać i nie przejmować wszystkim.
Taki już jest ten język, gdzie każdy wyraz ma kilka a nawet kilkanaście możliwych brzmień.

Pozdrówka
quantum137
zenstef - Cześć Rafał,
Jakbyś dzisiaj skończył 18-tkę?
Serdeczne gratulacje i życzę dalszej tak owocnej nauki
- 13 lat temu
quantum137 - Cześć Zenek, ja 18...? lol
Thx anyway :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.