ZALOGUJ SIĘ

Dodanie nowej gry słownej: "Wordsmith"

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Miło nam poinformować, że w chwili obecnej udostępniliśmy nową grę o nazwie "Wordsmith" w wersji testowej. Jest to gra słowna umożliwiająca naukę języka angielskiego poprzez grę z przeciwnikiem sterowanym poprzez komputer.

Zasady gry są następujące - należy za pomocą wylosowanych siedmiu płytek ułożyć słowa w języku angielskim na planszy. Pierwsze słowo jest wykładane na środku planszy, zaś kolejne musi wykorzystywać co najmniej jedną literę znajdującą się już na planszy.

Ułożone słowa są punktowane, przy czym grę wygrywa ten, kto łącznie zdobędzie większą liczbę punktów. Punkty za wyraz są zliczane na podstawie użytych liter (każda ma określoną wartość punktową) oraz premiowanych pól na planszy, które mogą podwoić/potroić wartość litery/wyrazu. Słowa można dodawać zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Zapraszamy do dzielenia się uwagami na temat testowej wersji gry.

https://www.etutor.pl/wordsmith

Pozdrawiamy,
Zespół eTutor
P
PawelStroz
engazung - Gra ok, wciąga bardzo, ale server czesto nie odpowiada i nie dokonczylem wiele rozgrywek :( - 9 lat temu
kkoguciuk1 - Dziękuję za podpowiedz - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 25

Super, każda gra mile widziana :)

A może kiedyś skusicie się na Bookworm? Uwielbiam ją!
futbolowa
kkoguciuk1 - Pewnie tak. Dziękuję za zaproszenie. Jestem od niedawna na e... i staram sie poznawać wszystko po kolei.Pozdrawiam - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czy i gdzie mozna sugerowac poprawki do gry?
chinyere
karol.k - Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane :) Napisz do nas na adres [...]@etutor.pl - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gra jest swietna, jednak daje sie odczuc ze jest to jeszcze wersja testowa. Mam nadzieje ze szybko ja dopracujecie. Moze warto by bylo dodac ja do zakladki cwiczenia, bo nie kazdy zaglada na forum...
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dodano opcje "wyszukaj fraze" i po kliknieciu dwa razy, dane slowo wyskakuje diki- o to wlasnie chodzilo! jak dla mnie rewelacja, powoli sie uzalezniam od wordsmitha :D
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Została już dodana pełna wersja gry, znajduje się ona w zakładce ćwiczenia. Zapraszamy do zabawy :).
P
PawelStroz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak zatwierdzać słowo jak się je ułoży na planszy
G
gibciol
Barbara.m - Trzeba nacisnąć przycisk "ok" - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja używam Opery jako przeglądarki i tam nie działa ta gra, no bynajmniej nie ma przycisku ok ? a inne rzeczy działają bez problemu hmmmmmmmm
G
gibciol
renata_k - Prosiłabym także o wykonanie testu przeglądarki, ponieważ możliwe, iż konieczna będzie jej aktualizacja:
www.etutor.pl/help/troubleshooting
Jeśli ma Pani taką możliwość, proszę sprawdzić, czy gra działa prawidłowo w innej przeglądarce.
W razie problemów prosimy o kontakt na adres [...]@etutor.pl

Pozdrawiam :)
- 9 lat temu
gibciol - ok w innej przeglądarce działa - 9 lat temu
renata_k - Cieszę się :) Gdyby jednak problem powrócił - prosimy o wiadomość na maila. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można prosić o zrzut ekranu jak to wygląda. Próbowałem zreprodukować błąd na tej przeglądarce, ale jest wszystko ok.
P
PawelStroz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mam kilka uwag:

- przydałoby się aby nowy wyraz dokładany na planszę był innego koloru- w przypadku wyrazów tworzonych przez komputer zlokalizowanie nowego, dopisanego słowa potrafi zająć niezłą chwilę
-wyrazy po dołożeniu na planszy mogłyby być odczytywane przez system
Marg0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kafelki dodane przez komputer są wyróżnione ciemną obwódką, dodatkowo wszystkie wyłożone wyrazy pojawiają się w ekranie logów po prawej stronie. Można je otworzyć podwójnym kliknięciem.
P
PawelStroz
Marg0 - w mojej opinii ta ciemna obwódka jest słabo widoczna, ale może dla innych to nie stanowi problemu - 9 lat temu
dania57 - masz rację. Z punktacji wiem jakie to słowo i dopiero wtedy szukam na planszy. Jak jest to długie słówko to jeszcze, jeszcze, ale jak jest dwuliterowe to nawet okulary nie pomogą aby zauważyć ciemną obwódkę.Może lepiej jakby to słówko pulsowało??? - 9 lat temu
Barbara.m - Potwierdzam. Dla mnie również ciemna obwódka jest za mało widoczna. Lepiej gdyby ta obwódka była w innym kolorze albo chociaż grubsza i ciemniejsza. - 9 lat temu
hfen_wp.pl - Gra bardzo mi się podoba i też mnie bardzo wciągnęła, mam jednak pewne obawy, po pierwsze czas spędzony na grze wlicza się do ogólnego czasu nauki i się zastanawiam czy to do końca jest "uczciwe", zastanawiam się nad edukacyjnymi walorami gry, często pojawia się w słowniku fraza "zaproponuj tłumaczenie" rozumiem że toeretycznie, gramatycznie to słowo ma prawo istnieć ale jeszcze nie nabrało życia, po drugie jak ja uważam może po ułożeniu słowa gdyby (również przez bota) pojawiło się tłumaczenie faktycznie by to zostawało w głowie ale w przypadku braku znaczenia to trochę traci sens. Takie mi się tylko uwagi nasunęły. - 9 lat temu
Barbara.m - hfen_wp.pl .
Owszem, pojawiające się automatycznie tłumaczenie byłoby miłe i zwiększyłoby walory edukacyjne gry. Ale przecież wystarczy dwa razy kliknąć w słowo, żeby zobaczyć tłumaczenie w diki. Często tak robię. Również korzystając z podpowiedzi można sprawdzać pojawiające się na liście słowa w słowniku. W ten sposób rozszerzam swoje słownictwo w bardziej atrakcyjny sposób :-) Uważam, że gra ma walory edukacyjne i wliczanie czasu spędzonego na niej do ogólnego czasu nauki ma jednak sens.
- 9 lat temu
PawelStroz - Zgłosiłem do programistów aby kafelki dodane przez komputer były bardziej widoczne. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi PawelStroz, gra wordsmith spodobała mi się Zagrałem juz wiele razy.
....................
Wycofałem krytyczne uwagi a dotyczące niesprawiedliwości w przyznawaniu punktowym.
Biorę pod uwagę iż mogło to być przypadkowe I nie zamierzone.
Przepraszam I dziękuje za fajną grę.
jerzy_pozoga
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
Barbara.m - Jerzy, a czy jedna z liter wykładanych przez BOT-a nie znajdowała sie na czerwonym polu "3W"? To by tłumaczyło punktację wszystkich liter w słowie razy 3. Muszę dokładniej poobserwować, ale też sporo w to gram i dotychczas nie zauważyłam takiej sytuacji. - 9 lat temu
hfen_wp.pl - Też mi się tak wydaje jak napisała Barbara.m, nie żebym się chaliła ale daję botowi baty i juz się nawet zastanawiałam czy to nie specjalnie są ustawione takie "fory" żeby uczących się nie zniechęcać. - 9 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Barbara.m I hfen_wp.pl,
Podoba mi się TA gra słów, sięganie do pamięci własnej.Jestem optymistą I mam wiarę w doskonalenie własnych umiejętności w angielskim. I dziekuję za uwagę. Pozdrawiam.
- 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi PawelStroz, Podziękowanie I sprostowanie. Dzisiaj również zagrałem partyjkę w wordsmith I wygrałem 180:141 po 25minutach. Byłem pod wpływem emocjonalnym w czasie gry słów ale byłem roztropny w wypisach I uważny na planszy.Zakułem sobie wiele nowych słówek do pamięci I za to jestem wdzieczny twórcom niniejszej gry. A za wczesne krytyczne uwagi przepraszam.
Dziekuję I pozdrawiam.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

w silniku gry jest błąd, przez który system akceptuje polskie słowa (przynajmniej niektóre) jak np. "ped", czyli pęd.

Generalnie gra super!
?
Gość
PawelStroz - Słowo "ped" również jest używane w języku angielskim i jest w słowniku używanym do gier słownych. Jest używane w slangu i ma wiele innych znaczeń, na przykład tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Ped - 9 lat temu
chinyere - wydaje mi sie ze w bazie jest sporo slowek ktore zwyczajnie nie istnieja... byloby idealnie gdyby wszystkie znalazly sie w diki... gra jest swietna, bardzo wzbogaca serwis, mozna by ja wlaczyc do rankingu.
moim zdaniem powinna byc jeszcze opcja wyboru ilosci plytek, po zmianie na 30 jest za latwo :D wczesniej bylo ciekawiej

- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

proponuje aby byly dodawane jakies punkty za niewykorzystane podpowiedzi, tak jak sa odejmowane za niewylozone plytki,
zauwazylam rowniez ze czasami komputer nie zna podpowiedzi chociaz sa jeszcze mozliwe slowa do ulozenia
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

widze beznadziejna moim zdaniem opcje limitu czasowego... do tej pory bylo tak ze mozna bylo zaczac gre i po dowolnym czasie ja kontynuowac, teraz po dluzszej przerwie jest automatycznie przegrana, duzy minus... wprowadzcie chociaz opcje pauzy albo cos w tym stylu
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mam pytania, dlaczego czasami gra konczy sie wygrana przed wylozeniem wszystkich plytek?
chinyere
jerzy_pozoga - Hi chinyere- ja znam odpowiedź. To już mi się zdarzało. Na ten przykład moje 65 do jego 50 punktów ale ON (computer) już wszystkie wystawił I w tym momencie gra się kończy ale z moją małą strata w wyniku po odjęciu kilku punktów (za niewystawione płytki). Przecież moją przewaga w punktach I tak była dość znaczna.
Pozdrawiam.
- 8 lat temu
jerzy_pozoga - Hi chinyere- wczesniej napisałaś "wprowadżcie chociaż opcje pauzy", hm? Ale po co ? No bo z mojej strony przerabiam 8..10 krzyżówek na godzinę . Wiele słówek już zapamiętałem np. lis, las , sri, pies, dom , ani_ to są takie krzyżówkowe I w słowniku nie można ich wyszukać I sięgam wtedy po pomoc do Googla. - 8 lat temu
chinyere - pytalam o pauze dlatego ze kiedys dzialo sie tak, ze zostawiona na dluzszy czas gra byla automatycznie przegrana, nie wiem po jakim czasie, ale mysle ze bylo to w trakcie wprowadzania zmian, teraz juz sie tak nie dzieje wiec jest ok :) dziekuje Jerzy za poprzednia odpowiedz - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moją sugestią jest stworzenie mozliwości gry pomiędzy użytkownikami, a nie tylko z komputerem. Byłoby rewelacyjnie:)
M
mnykolyszak
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
PawelStroz - Rozważamy taką możliwość, ale są to bardziej plany na przyszłość :). - 8 lat temu
mnykolyszak - Dziekuje za odpowiedź. trzymam zatem kciuki za powodzenie akcji:) pozdrawiam - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy nie dałoby się, by płytek było więcej? Rozgrywka bardzo szybko się kończy ;)
futbolowa
PawelStroz - Prawdopodobnie będzie opcja, w której wybierzemy ilość płytek. - 8 lat temu
futbolowa - O, jak miło! Bardzo by się to przydało. Ja akurat jestem przyzwyczajona do dłuuugaśnych rozgrywek w scrabble. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I ja proszę o dodanie większej ilości płytek oraz wzbogacenie słownictwa, ponieważ brakuje wielu zupełnie podstawowych słów.
E
ewa159

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wordsmith jest moją drugą ulubioną grą. Uważam jest super :)
G
gabpab172

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gra jest świetna. Praktycznie ile razy przystępuję do ćwiczeń, to najpierw co najmniej kilkanaście minut spędzam z Wordsmith'em. Faktycznie przydałoby się ją ubogacić o więcej płytek, aby można było operować dłuższymi słowami. Dziękuję za miłą i bądź co bądź pożyteczną zabawę!
cechaem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A nie dałoby się zrobić ze trzy poziomy trudności? Obecny bot wydaje się jakby nieco opóźniony, co bynajmniej nie motywuje do większego wysiłku.
Oczywiście gra powinna być dłuższa. Fajnie byłoby, jakby jej rozwój zmierzał w kierunku typowego scrabble.
A
ArturKo
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moja ulubiona gra :) Jedynie, tak jak napisał poprzednik, dobrze byłoby dodać różne poziomy zaawansowania bota, bo z tym aktualnym praktycznie wszystko się wygrywa.
Tattoo94
Bogusia1231 - Popieram:) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy są jakieś nowe informacje na temat gry WordSmith z innymi użytkownikami serwisu?
Z botem rozgrywki są za proste i przydałaby się możliwość gry z kimś na podobnym do nas samych poziomie.
Tattoo94
jerzy_pozoga - Popieram wniosek.. Pierwsze krzyżówki podobały mi się z powodu możliwości w tworzeniu długaaaaśnych wyrazów. Te, aktualnie krótkie krzyżówki robię 4..5 na godzinę. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W opcji podpowiedź system sugeruje słowa utworzone z płytek, których nie ma na stojaku.
Pod koniec gry robi tak, mniej więcej, w połowie przypadków.
A
aga230
jerzy_pozoga - Hi aga230, Wiem o tym! Ja, dawniej wyszukiwałem nieznane słówka w encyklopedii i przekazywałem do Et. A dzisiaj leniwy. I wiem iż tak około 20% jest wyłącznie krzyżówkowe, znajdujące się w zestawie międzynarodowym. Pozdrawiam. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki