ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego tak się to czyta?

13 lat temu
CHodzi mi o słowo "pupil". Lektor czyta to prawie tak samo jak słowo "people".
Jak to można rozróżniać?
M
majkamajka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Hejka

Widzę, że zaczynasz dopiero swoją przygodę z językiem angielskim, także postaram się Ci coś wyjaśnić.
Pytania typu dlaczego tak się coś wymawia mają często prostą odpowiedź: ponieważ tak się w danym języku wymawia to słowo.
Tak samo jak w naszym języku wyrazy 'do', 'to' brzmią podobnie, dlaczego?

Nasz narząd mowy jest dosyć ograniczony w ilości wypowiadanych dźwięków a narząd słuchu też nie jest doskonały.

Dlaczego stół nazywamy 'stołem' a książkę 'książka'?
Ponieważ tak się przyjęło w naszym języku nazywać te przedmioty.

Odróżnić wymowę można po odpowiednio długim czasie osłuchania z danym językiem. Po wprawie zarówno leksykalnej jak również gramatycznej stanie się to łatwe.

Zwróć proszę uwagę, że jeśli usłyszysz w zgiełku ulicy zdanie:

There are people walking over there.
To nawet jeśli Ci się myli wymowa słów 'pupil' i 'people' to w takim zdaniu 'pupil' byłoby niepoprawne. Gdyby było:
There is ... to znowu w drugą stronę, nie może być 'people' pomaga nam w tym czasownik 'to be'.

W języku angielskim jest bardzo dużo homofonów i trzeba do nich się po prostu przyłożyć mówiąc obrazowo.

Pozdrawiam
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej!
Dzisiaj gdy czytałem Twoją odpowiedź, zorientowałem się, że moje pytanie było conajmniej bez sensu. Napisane w pośpiechu i bez zastanowienia.
Przecież to logiczne, że niektóre rzeczy są czarne a inne białe, albo czarno białe. To pytanie to wynik pośpiechu i mojej irytacji, która pojawiła się, gdy robiłem zadania i trafiłem na te słowa.
Ale jestem Ci wdzięczny za wyczerpującą i wyrozumiałą odpowiedź:)
Pozdrawiam serdecznie.
Paweł
M
majkamajka
quantum137 - ok, nic się nie stało, cieszę się, że mimo wszystko skorzystałeś z tego co Ci napisałem, do usłyszenia, Rafał :) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki