ZALOGUJ SIĘ

Zastosowanie przedimków do rzeczowników niepoliczalnych

13 lat temu
Dlaczego jest(1:48): "She is listening to the music" skoro muzyka jest niepoliczalna to nie powinno być przedimka? Na końcu wideo podczas ich rozmowy(4:14)już nie ma tego przedimka "the" "Is she also listening to music".
Tak samo w 4:03 czemu jest "Oh yes,and I like looking at the water"?
Ktoś mi to wyjaśni?
S
sztendur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hej

Temat przedimków był już szczegółowo omówiony kilkanaście razy.
Użyj funkcji szukaj, np. 'a/an/the/article/przedimek/rodzajnik/określony/ itp.'

Zarówno e-tutor jak i część użytkowników praktycznie temat wyczerpali.

Natomiast co do Twojego pytania, to jest ono zbyt ogólne.
Przedimek określony 'the' może dotyczyć zarówno rzeczownika policzalnego i niepoliczalnego i nie ma w tym nic dziwnego.
Przedimek nieokreślony 'a/an' z grubsza mówiąc jest synonimem słowa 'one' czyli wystąpi tylko w przypadku rzeczowników policzalnych i to w l. pojedynczej.

a book = one book

Przeczytaj WSZYSTKO co zostało na portalu napisane, zrozum to, przemyśl i wtedy jak znajdziesz się w impasie pytaj :)

Pozdrówka!
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
TLK - przedimki to nie jest sprawa prosta niestety czytanie to jedno a umiejętność stosowania poprawnego to..sztuka - 13 lat temu
quantum137 - no tak, ale trzeba przeczytać tak czy siak :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czytaj ze zrozumieniem.
Konkretnie to są dwa takie zdania w video 9:
"She is listening to the music"
i
"Is she also listening to music"
Chodzi tu o użucie "the" dlaczego ono jest w pierwszym zdaniu?
S
sztendur
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Przeczytaj zasady stosowania rodzajników a wszystko stanie się jasne. Nie ma sensu pisać 30 razy o tym samym na tym samym portalu. - 13 lat temu
inez7890 - Wydaje mi się ze tu jest własnie po to dzial "pytania" zeby je zadawac, a odpowiedz "przeczytaj.. i zrozum" jest conajmniej dziwna a napewno zbędna.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć.
A ja radzę Ci zajrzeć ( nie będę Ci tutaj tego przepisywać czy wklejać ) do lekcji 64 - poziom B1 , do działu pod tytułem:"Przedimki a/an i the - różnice":). To powinno rozwiać wątpliwości:). Zajrzyj także do lekcji 76 z poziomu B2 - "Nazwy własne i bez "the". Być może te lekcje rozwieją wątpliwości. Jesteś dopiero na początku nauki na poziomie A1. W miarę postępów w nauce i przerabianiu kolejnych lekcji pojawiają się pytania i wątpliwości które zostają rozwiane stopniowo , po przerobieniu kolejnych lekcji:) Pozdrawiam serdecznie:)
L
lepsi1
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Music" jest rzeczownikiem niepoliczalnym,więc przed nim może stać tylko przedimek "the" lub być w ogóle bez przedimka.
Bez przedimka mamy na myśli muzykę ogólnie,a z przdimkiem "the" konkretną może akurat jakaś "leciała" w radiu i ona ją słuchała.
Ja tak to sobie tłumaczę.
dania57

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.