ZALOGUJ SIĘ

Jak wam idzie nauka? Wątek motywacyjny ;)

zmodyfikowany: 13 lat temuostatnia aktywność: 8 miesięcy temu
Pytanie jak w temacie. Mi ostatnio brakuje sił by się zmobilizować do nauki. Też tak czasami macie? Jak sobie wtedy radzicie?

Zakładam "grupę wsparcia" dla osób, które potrzebują by czasami ktoś je pogonił do systematycznej pracy - razem zawsze raźniej :)

Zapraszam do meldowania się na wątku :lol:
Wampirka
kubela - zaczęłam w ub tygodniu. na razie wszystko jest takie nowe i ciekawe. super jest to, że mogę to robić bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. gramatyka wyjaśniona super:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
kchrobot - Ja (razem z całą moją szkołą) dostałam konto na eTutor za darmo w ramach przetestowania, więc nie muszą za to płacić. Podobają mi się szczególnie ćwiczenia. - 12 lat temu
ynio - A ja tam nie narzekam . Już otrzymałem ofertę pracy .
W kryptologii . Czy oni mnie nie obrażają ???
- 12 lat temu
Roksa698 - Muszę najpierw kupić kurs , bo dopiero jedna lekcja , a potem jakiś abonament ;/ - 12 lat temu
esiart - Kupiłam ten kurs na gruponie. Zaczynam od początku, bo wszystko zapomniałam. Fajnie przedstawione lekcje- mam nadzieję, że się czegoś nauczę:) Szkoda, że nie ma tego kursu w języku włoskim, bo jestem nim zajarana :) Pozdrawiam wszystkich - 12 lat temu
anialew - Dopiero zaczynam się uczyć angielskiego więc nie jest łatwo. Mam z tym same problemy, nie mam tylko problemu właśnie z chęciami. Po prostu otwieram net i "jadę". Nie myślę o tym czy chcę, bo wiem, że chcę. No i niech tak pozostanie. Pozdrawiam wszystkich - podstawa to "chcieć" no i pewnie też motywacja. - 11 lat temu
alfacefei - eTutor to fajna alternatywa dla kogoś takiego jak ja. Ciężko mi się zmotywować, kiedy nie stoi nade mną nauczyciel z przysłowiowym batem, ani nie wisi nade mną widmo kompromitacji przy całej grupie. Jestem tu od kilku dni i pobyt tutaj traktuję jak zabawę :D - bo istotnie jest kolorowo, nowocześnie i zabawowo.

Inglisza uczyłam się tylko jakieś 2,5 roku, mało... Powtarzam więc sobie od początku; rzeczy, które są dla mnie oczywiste, pomijam.

Też tak macie, że nawet na poziomie A1 zdarza Wam się złapać na myśli, że "ojaaa, tego nie wiedziałam/em"?
- 11 lat temu
DAD - Tak, dlatego nie powinnaś mimo wszystko niczego pomijać :) - 11 lat temu
Conchita - Ja też zaczynam od początku, sporo rzeczy jest banalnie prostych (uczyłam się już wcześniej angielskiego, ale dużo zapomniałam), jednak ja niczego nie pomijam. Pozdrawiam:-) - 11 lat temu
mariuszac - Dla mnie motywacją są powtórki. Staram się je wykonywać na bieżąco. Gdy np oleje dwa dni i nazbiera mi się z 300 powtórek to od razu wiem, że trzeba się zabrać do roboty. Mój zwykły dzień wygląda tak, że najpierw robię powtórki następnie lekcję. A przeważnie powtórki zajmują mi tyle czasu że robię 2,3 lekcje w tygodniu. Pozdrawiam.
Od 24 września jestem z wami. Na razie systematyka jest ok.
- 11 lat temu
anialew - Podobnie podchodzę do powtórek. Mam ten sam problem - zajmują mi bardzo dużo czasu. Czasami nie mam już chęci na lekcje. No i denerwują mnie w powtórkach określanych jako "dzisiejsze trudne elementy" słowa, które oceniłam najwyżej. Nie rozumiem dlaczego tam są, przecież to słowa najłatwiejsze. Napiszcie, proszę o co chodzi, może czegoś nie wiem? Pozdrawiam - 11 lat temu
ddurska - Powtórki coś "żle mi chodziły" od początku i prawie z nich nie korzystałam.Nazbierało mi się już ok 300 haseł.Poczytałam wczoraj sobie instrukcje obsługi i pewnie ...zacznę:))
- 11 lat temu
brampton - -Super sprawa. Za każdym razem odkrywam coś nowego. Bardzo lubie "WordSmith". - 8 lat temu
teczowy.koralik - Ja zaczęłam od tygodnia naukę jest ciężko jak to na początku ważne są powtórki wtedy język się utrwala.Te zwroty niektóre masakra :) - 7 lat temu
inzynierekzbiura - ciezko jest uyrzymac systematyke, ale staram sie min. 5 lekcji i powtorki - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 594

Witam, ja zamiast robić ćwiczenia, albo chociaż przerabiać nowe lekcje siedzę i sprawdzam teksty innych- początkujących tutorowiczów. ps.Mam nadzieję, że nie jestem wśród tych ''Gwiazd'' Zenku?:)
Jokasta
zenstef - Jak na moje to spokojnie jesteś wśród tych wschodzących, tylko pozazdrościć.
Jak coś tam już osiągniesz to bardzo uważaj na promienie Schwarzschilda!!!
pozdrówka :)
- 13 lat temu
Jokasta - Tak, tak...tylko gorzej z motywacją. To wina wakacji. - 13 lat temu
pdobies - Ja jestem początkująca, może moje sprawdzisz? :) - 13 lat temu
Jokasta - Chętnie zerknę, ale uprzedzam, że sama robię jeszcze błędy,(głównie z roztargnienia) więc poprawiam głównie osoby, które piszą na temat: Let me introduce myself. Pozdrawiam :) - 13 lat temu
zenstef - Spoko, Kasi grupa wsparcia jakoś sobie
spokojnie poradzi :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cóż więc dziś wyszło:
0 nowych rzeczy
412 powtórek O.o
80 powtórek w tekstach
0 fotolekcji
128 obrazków
36 dyktowanie
0 pamięć
876 Wisielec

Chyba nie jest źle. Jestem nawet zadowolona z powtórek, ale jutro trzeba dalej. Zostało tylko 1100, chyba nie jest do końca tak źle
pdobies
bogusia.nidecka - Bravo!tak trzymac! - 13 lat temu
pdobies - Dziś znów 400 powtórek i żadnej nowej lekcji. Zostało jedynie siedemset parę zaległych. Jeszcze dwa dni i wyjdę na prostą - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W sprawie nauki melduję że powtórki wykonwne. Opracowałam dziś nową strategię tzn wyrazy odznaczone w powtórkach na 1 i 2 powtarzałam sobie gotujac obiad(laptop do kuchni - i powtarzanie w myślach lub na glos aktualnie pojawiających się słów,jednocześnie gotując)Dwa w jednym - zaoszczędziłam na czasie.
A teraz nadciąga burza zaraz wyłączą internet i tyle.
Jest urlop zwalniam tempo by na nowo nabrac zapału i sił.
Pozdrowienia dla wszystkich.
bogusia.nidecka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zenstef - No dobrze...
Laptop w kuchni :( No, niech Ci będzie ;)
Kiedyś moje śliczne córy tylko coś tam piły przy laptopach.
Miałem kiedyś dwa, a teraz mam 0.
Z laptopami trzeba być raczej ostrożnym.
Z laptopem w kuchni w czasie robienia posiłku?
Sam nie wiem...
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - Laptop na stole a gotowanie na blacie, kuchnia ma jakieś 4m na 4m. Bezpiecznie, tylko się trochę nachodzę, a powtórki wykonane, obiad ugotowany i do przodu.
Ale uwaga słuszna, trzeba miec opracowaną strategie ochraniajacą sprzęt.
- 13 lat temu
zenstef - Chyba raczej pisałem niepotrzebnie.
Mój największy pokój blokowy jest tylko coś tam większy od Twojej kuchni.
Faktycznie, na większych chatach wychodzi inaczej :)
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Każda uwaga cenna, uważam że nie ma niepotrzebnych uwag. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam :) Znowu mi się udało wcześnie wstać, ale i tak pouczyłam się tylko 10 minut, bo trzeba było się zbierać... Ale forum przejrzane, zaakceptowane i w końcu kolej na powtórki ;oP
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam!
Dziś:
powtórki wykonane
nowe słówka dodane
gramatyka kilka przykładów przeglądnięte
cwiczenia zrobione
No nie spodziewałam sie że podołam.
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

bird
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - Ha,Ha, HA!!!!!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja dziś wstałam rano by się pouczyć, włączyłam komputer jakieś 20 min.temu i dopiero mi się włączył... teraz to nawet nie mam co zaczynać tych powtórek, bo już muszę wychodzić :o/
Wampirka
bogusia.nidecka - To jest tzw złośliwośc rzeczy martwych - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A mnie dzisiaj kompletnie nie idzie.Odpuściłam sobie wczoraj i mialam zaległości.Tak mi zle idzie ze pozostało mi 43 na jutro + jutrzejsze.:(:(
Chyba sobie odpuszcze...
A jak u was z nauką??
Pozdrawiam wszystkich
aniol1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jakby co to jest taka oferta ze strony eTutor
http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/etutor-calapolska/536113

ps. ja tak tylko pocztą pantoflową, a informacja od wspaniałej Koleżanki
z tutora
Z
zenstef
Wampirka - Widziałam przed chwilą tego linka na wizażu :D Ale to tylko dla osób, które założą nowe konto... na aktualnym to chyba nie można z tego skorzystać... Chyba że się mylę... - 13 lat temu
bird - Może wie ktoś? Tak się składa, że za 5 dni kończy mi się abonament i chętnie bym skorzystała :) - 13 lat temu
zenstef - No właśnie. Czy można samemu skorzystać
z oferty 99zł i mieć Abonament na rok do przodu?
- 13 lat temu
Wiolaen - "Starzy" użytkownicy nie mogą skorzystać z tej oferty - kiedyś się na to nabrałam... - 13 lat temu
bird - Wygląda jednak na to, że można.
"Jeśli masz już konto, na którym chcesz zrealizować kod Groupon, zaloguj się."
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - U Ciebie Helineth wtedy też to podobnie wyglądało? - 13 lat temu
zenstef - A może trzeba założyć jakieś tam lipne drugie konto? - 13 lat temu
Wampirka - Można, ale ale wtedy traci się statystyki swoich powtórek i zaczyna wszystko od nowa... Też bym skorzystała z tej promocji, bo mi się abonament kończy... - 13 lat temu
Wiolaen - Nie - wyglądało inaczej... może teraz coś zmienili
:)
- 13 lat temu
bird - Dlaczego traci się statystyki, skoro korzystałoby się ze swojego dotychczasowego konta? - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Przecież wiadome, że byśmy się do siebie odzywali na starych loginach,
a na paseczku przecież zawsze wtedy czeka darmoszka :)
- 13 lat temu
Wiolaen - W regulaminie jest chyba zapis, że można mieć jedno konto... a może się mylę? Ale z tego co napisał bird... widocznie można. - 13 lat temu
bird - Helineth - "napisała" (jestem kobietą) :) - 13 lat temu
zenstef - do kolezanki Bird
Lepiej się nie pytać Administracji dlaczego się traci statystyki, bo bardzo dobrze wiesz jak Administracja odpowiada na nasze pytania. Oferta jest ważna tylko dobre 2 godz. i szybciej u nas wybuchnie wulkan niż Administracja Ci odpowie dlaczego traci się
statystyki :)
- 13 lat temu
Wampirka - Założysz nowe konto i na nim będziesz miała odblokowane wszystkie funkcje, a na starym skończy ci się abonament i nic już na nim nie zrobisz... Czyli nie przedłużysz abonamentu, tylko założysz nowe konto i na nim będziesz mogła pracować - 13 lat temu
Wiolaen - Przepraszam Bird, miałam dylemat :)

- 13 lat temu
bird - No to jeśli miałabym stracić historię mojego konta to już wolę darować sobie te 80 zł. - 13 lat temu
zenstef - Na starym nic nie zrobisz?
A Ty myślisz, że ja tak cały czas działam na tutorze z aktualnym abonamentem?
Ja Kasiu tak tu działam bez przedłużki
- 13 lat temu
bird - Helineth - tak samo ze słowem rodzaju męskiego "człowiek". Przecież kobieta też człowiek (nawet to utarte zdanie brzmi jak brzmi). To wina szowinizmu językowego. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Do Bird
Stare konto na pogaduchy, a darmoszka koleżanko do nauki. A żebyś Ty wiedziała ile ja czasami mam takich różnych na paseczku... ;)
Darmoszka ma Ci służyć tylko pomocniczo.
- 13 lat temu
zenstef - Ilepiej Bird pisz do nas starym loginem, bo jesteś koleżanko wspaniała, a dzisiaj przez Ciebie spóźniłem się do pracy przez te Twoje namiary na filmiki :) - 13 lat temu
bird - Dzięki Zenstef :) - 13 lat temu
bird - O, właśnie przedłużyli ofertę o 25 h ;) - 13 lat temu
Wampirka - No to mamy kolejne 25 godzin na debatę ;oP

a Propops, ktoś się dzisiaj uczył?
Ja dziś nie mam weny... kupiłam sobie nowy telefon (stary dawno (!!!) trafił) i teraz cały dzień się nim bawię...
- 13 lat temu
Wampirka - Jak na razie wiem, że diki na nim działa bez zarzutów... żeby jeszcze mi się udało powtórki uruchomić... Od razu wykupię sobie abonament na internet na cały miesiąc (na razie mam taki 1 dniowy) - 13 lat temu
bird - No to się zgadałyśmy, bo ja dziś pół dnia łazikowałam za komórkowcami. Ktoś kiedyś powiedział, że piekło to za duży wybór.
A jaki kupiłaś? Co polecasz?
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - Wiesz, ja swój telefonik rok czasu szukałam, bo żadne mi się nie podobały... a stary to już taśmą klejąca miałam sklejony, bo się rozlatywał) - 13 lat temu
Wampirka - no ale w końcu się zdecydowałam na Sony Ericssona Xperia X8. Mówię Ci cudeńko, malutki, biało-błękitny a w środku to chyba wszystko ma... pewnie nawet z połowy rzeczy nigdy nie będę korzystać... - 13 lat temu
bird - Śliczny :) Ja też dałam sobie spokój z czarnym ustrojstwem (biel poprawia mi nastrój). - 13 lat temu
Wampirka - Nie wiem czemu, teraz prawie wszystkie tel. są czarne i właściwie wyglądają tak samo... a ja właśnie takiego nie chciałam! A ze swojego bardzo jestem zadowolona i z czystym sumieniem mogę polecić. - 13 lat temu
bird - Trochę tak, jakby oferta była skierowana wyłącznie do mężczyzn i do tego o sklonowanym guście...
A gdzie kupiłaś?
- 13 lat temu
Wampirka - kupiłam w sklepie internetowym orange (wyszło o połowę taniej niż w salonie) - 13 lat temu
bird - Też jestem w Orange :) Dzięki Wampirka.
A jak przymierzasz się do kupna laptopa to polecam białego Sony Vaio :D
- 13 lat temu
Wiolaen - A słuchajcie, żeby mieć eTutora w telefonie, trzeba płacić dodatkowo abonament? Trochę to dziwne dla mnie, ale tak wywnioskowałam z Twojego komentarza Wampirko...

BTW - udało mi się wstać o 5:30 :)
- 13 lat temu
zenstef - A dzisiaj p.Konrad w ,,Lato z radiem":
,,Ja wstałem o 5 rano, a kto rano wstaje
to jeże dostaje" :)
ps.do Helineth. Nie, abonament tutora ten sam,a Kasia musi zapłacić abonament za możliwość korzystania z internetu ze
swojej ślicznotki
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wiolaen - Dzięki Zenek, chyba o tak wczesnej porze nie wyłączyło mi się jeszcze myślenie :)

Oświećcie mnie - za co się traci punkty reputacji? Tylko za minusowanie? Bo codziennie mam mniej i się zastanawiam co przeskrobałam... :P
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wiolaen - P.S. Te poranne jeże dla mnie to coś na kształt notorycznego niewyspania i podłego humoru, ale wciąż liczę, że mój organizm to przezwycięży :)

Czemu też komentarze mają ograniczoną ilość znaków!?!
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bird - No to już wszystko jasne. Otrzymałam odpowiedź od administracji w sprawie Groupon:
"Oferta na Grouponie nie może przedłużać aktywnego już abonamentu. Aby móc z niej skorzystać, należy założyć nowe konto na innym adresie e-mail niż dotychczas".
- 13 lat temu
Jokasta - no ładnie...:) - 13 lat temu
Wampirka - Witam :) Co do mojej robienia powtórek na tel. to jest to możliwe po wejściu na stronę m.etutor.pl - jest to wersja pobierająca mniej danych niż tradycyjne strony... na razie miałam tylko 1 dzień na sprawdzenie tego (w pakiecie próbnym) i pewnie będę z tego korzystać... - 13 lat temu
Wampirka - ale nie będę kupować abonamentu na internet w telefonie. Mój brat mnie oświecił, że wystarczy kupić sobie router wifi i będę mogła się łączyć przez ten internet który mam w domu :D - 13 lat temu
Jokasta - Znalazłam w necie mp3 za free: http://www.effortlessenglish.pl/p/mp3-free-download.html Mam nadzieję, że komuś się przydadzą :) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam! dziś niedziela upał i żałuje że nie zrobiłam sobie w kalendarzu dnia wolnego. Męcze te powtórki ale myśle że odznaczone 1i 2 zostawie na jutro -wstanę wcześnie a teraz relax w ogrodzie.
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórki... Idą lepiej im więcej się ich robi.
Rano powtórki na telefonie, potem nowa lekcja i ćwiczenia na komputerze i na koniec jeszcze kilka powtórek.
Dobry i sprawdzony sposób, do wyrobienia się ze wszystkim
pdobies

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wracam po weekendzie do pracy... Nie wykreślałam dni z kalendarza powtórek, ale od czasu do czasu kilka z nich zrobiłam, więc teraz nie mam ich zbyt dużo do nadrobienia :)
ale tak czy inaczej trzeba się za nie zabrać :)
Pdobies, ja niedługo też będę mogła robić powtórki na telefonie :oD
Wampirka
pdobies - Tak jest wygodnie. Gdziekolwiek jesteś jeśli tylko masz chwilę to możesz porobić. Przydatne - 13 lat temu
zenstef - Przydatne i bardzo przytulne :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

DZisiaj zacząłem znalazłem tą strone dzieki grouponowi.
Wykupiłem kurs dla siebie i dziewczyny. razem będzie raźniej. Przeraził mnie wynik testu wstępnego. Pokazał ze jestem dopiero na A2. Ostatnio przerabiany poziom w szkole językowej to był B1 i początek B2. Cale szczescie kurs się skonczył bo ja leże z gramatyka. co pokazał rownież test wstępny.
S
Skartabel
Wampirka - Witam :)
Nie martw się, tutaj szybko nadrobisz zaległości, tym bardziej, że miałeś już wcześniej do czynienia z językiem :) Grunt to systematyczność, ucz się codziennie, a sam się zdziwisz jak szybko robisz postępy :)
- 13 lat temu
Wampirka - Zaglądaj też na nasze forum i chwal się swoimi postępami - nie znam lepszego motywatora do nauki i koniecznie podpowiedz dziewczynie by i Ona zaczęła uczyć się razem z nami :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No to pora się trochę pochwalić: Zrobiłam dziś powtórki: bieżące i zaległe z weekendu :D
Zostało mi jeszcze 100 do poprawy, ale doszlifuję je już na telefoniku (na razie wykupiłam malutki pakiecik 100MB). No i zamówiłam router wifi... niedługo będę mogła korzystać z neta (w tym robić powtórki) na telefoniku bez ograniczeń :oD

No i już dość długo wracam do formy... pora zacząć dodawać coś nowego - UWAGA: obiecuję, że jutro oprócz tradycyjnych powtórek dodam kilka nowych słówek (kto ma dostęp, to może to jutro sprawdzić i mnie tutaj wydać jak nawalę) ;)
Wampirka
bird - Nie ma sprawy ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórki wykonane! Wczoraj i dziś dorzuciłam nowości czyli do przodu.
bogusia.nidecka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Wampirka - BRAWO!
Ja za swoje się dopiero zabieram...
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

OK, moje powtórki już "wyzerowane" Poszło mi nawet szybko... Chociaż jestem dziś bardzo zmęczona i śpiąca... Obiecałam jeszcze dodać coś nowego... hmmm, może dodam i pójdę je ćwiczyć na świeżym powietrzu :oD Ale byłby to luksus...
Wampirka
bird - Ja na powtórkach skupić się nie mogłam. A wszystko przez zabójczo różowe niebo, ulewę, zapach ziemi i drące się wniebogłosy jerzyki (ptaki). Cudnie! :) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - Na pewno się skupiłaś na tym różowym, a nie białym ;) Świetnie Cię rozumiem ;)

A ja dodałam ponad 50 elementów do powtórek :D Jak obiecałam...
- 13 lat temu
Wampirka - Tyle że to były słówka z listy "w łazience" - do tej pory jakoś przeoczałam ta listę i w sumie znałam z niej już prawie wszystkie słówka (występowały w zdaniach w innych, trudniejszych listach):oP - 13 lat temu
bird - Zanim przeszłam do różowego, to wcześniej w białym ustawiłam dzwonek Bird Loop :]
Dużo tych powtórek zrobiłaś - świetnie :) No, to teraz na mnie pora.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piękny komentarz koleżanki Bird o różowym niebie i ptakach - rozumię Cię doskonale. U mnie wróble w pobliżu uwiły gniazdo, wykluły się młode i drą się od świtu. Najbardziej lubię leśne koncerty ptasie - gdy las śpiewa odrazu lepiej się wstaje.
Wracając do angielskiego to juz popołudnie a powtórki nie zrobione - dlatego do roboty. Ranna nauka coś mi nie wychodzi bo mąż na urlopie i trochę muszę mu więcej czasu poświęcic - poranna kawa w ogrodzie skoro świt i koncerty ptasie- a angielski na kolejny plan.
bogusia.nidecka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
bird - Załączam szpakowe widowisko (szczególnie od minuty 3:20). It's breathtaking. Niczym jeden organizm...
http://www.youtube.com/watch?v=XH-groCeKbE&feature=related
Ja za powtórki zabiorę się wieczorem.
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Cudowne - natura jest zadziwiająca i piękna i do tego na mnie działa wyciszająco i uspokajająco. Oprócz porannych koncertów ptasich, kocham spacery po górach.
A teraz druga częśc powtórek - dziś praca na raty.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Kolejny wspaniały filmik z poręki Bird;)
A jak filmik oglądałem, to się zastanawiałem, jak to one robią że się nie pozabijają w locie jak robią takie
ewolucje!!! Takie ewolucje to by było nawet ciężko wyreżyserować...
- 13 lat temu
zenstef - hihi:) A wczoraj na spacerze z Jutkiem /bardzo kochany piesek :)
spotkaliśmy dwa jeże!!! Coś wymyśliłem :) ,,Może Jerzy potrząc na latające jerzyki spotkać kolczaste jeże" :)
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Dobre zdanie na dyktando, można się pogubic w tych jeżach i jerzykach. - 13 lat temu
bird - Jeszcze mamy jeżozwierza :) Po angielsku "porcupine". - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam :) Ja dzisiaj nic się nie uczyłam, bo przyszedł mój router wifi i przez prawie 5 godzin go konfigurowałam... w końcu zadzwoniłam do brata i On w 5 minut mi powiedział co jeszcze mam ustawić... no ale mam już neta w komputerze, telefonie i w powietrzu w zasięgu 100 metrów... ale ten zasięg to może jutro sprawdzę, bo aż takiego dużego domu nie mam ;oP No i dziś powtórki na telefoniku :oD (a jutro w pracy oczy na zapałkach)
Wampirka
bogusia.nidecka - Zaczynam sie zastanawiac nad zmianą telefonu tak żeby móc korzystac z netu.
Jestem w orange ile kosztuje korzystanie z netu? W domu mam siec bezprzewodową lokalna ale chciałabym korzystac poza domem.
- 13 lat temu
Gryf222 - Coś słaby router kupiłaś jak tylko 100 m, mogłaś trochę dodać.
- 13 lat temu
Wampirka - Gryf, czepiasz się. Mi ten zasięg wystarczy, a sąsiedzi to mogą sobie kupić własny net.

Co do cen w orange to normalnie net jest dość drogi i trzeba albo wykupić jakieś pakiety albo kombinować.
- 13 lat temu
Wampirka - Gryf, czepiasz się. Mi ten zasięg wystarczy, a sąsiedzi to mogą sobie kupić własny net.

Co do cen w orange to normalnie net jest dość drogi i trzeba albo wykupić jakieś pakiety albo kombinować.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No to zabieram się za powtórki... Dużo ich pewnie nie robie, ale lepiej późno niż wcale :-)
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórki wykonane. Nowości dodane. Ćwiczenia zaliczone. Wypracowanie na brudno jutro przeglądne jeszcze raz i umieszcze na tutorku.
Można się wylogowac i zapomniec dziś o nauce!!
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć. Mam pytanie jak zaczynaliście się uczyć znaliście podstawy angielskiego ? Bo ja z angielskiego leże nie umiem prawie nic oprócz kilku lub kilkunastu słówek. Czy z moim praktycznie zerowym poziomem można spokojnie przystąpić do nauki na eTutor ?
S
sylwek004

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

polecam zeby sie nie zajmowac wyłacznie powtórkami wpisac w kalendarz powtórki 3 razy w tygodniu, wtedy jest czas na naukę. Jak są powtorki codziennie zalega się z nauką nowych lekcji. rozsądny cza nauki to ok 1 h dziennie.Pozdrawiam
B
barzag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Im więcej się powtarza, tym więcej się utrwala ! Jeżeli Sylwku004 zaczynasz od zera przerabiaj dokładnie lekcje od poziomu A1. Poradzisz sobie ! i szlifuj słownictwo.Powodzenia !
agatahorb

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witajcie, ja również jak sylwek004 zaczynam uczyć się totalnie od zera. Nigdy nie uczyłam się j.angielskiego, jest on u mnie jedynie, tzw "osłuchany". Zaczęłam naukę (raczej próbuje ) na eTutor dopiero od 2 dni. Gubię się strasznie, nie wiem gdzie jestem :( Od czego chronologicznie najlepiej mam zacząć? czy ktoś mógłby podpowiedzieć??? Please!:)
P.S. Mam szansę tutaj na zdobycie podstaw komunikatywnego angielskiego?
J
Jagoodka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kurcze... nie na temat, ale gdzie podział się wątek o przedłużeniu abonamentu grouponem???
W
Wiolaen
zenstef - hihihi:) A nie mówiłem wczoraj, że podobne tematy miały kiedyś bardzo krótki żywot? :( Ostatni temat z eTutor i tak długo ocalał. Jak kiedyś pisaliśmy cokolwiek tutorowi, w związku z tym że czujemy się oszukiwani, to już rano było na Forum czyściutko :) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A bo się droga koleżanko wcale mnie nie
słuchasz ;) Przecież kiedyś pisałem żeby na Forum pisać tylko i jedynie na wielką i wieczną chwałę eTutor!!!
Na pewno wtedy cząstka Twojego myślenia
pozostanie dłużej.
- 13 lat temu
zenstef - W dawnych czasach to chyba ,,zdarłem" literki na klawiaturze i coś z tamtego pisania wyszło?
ps.coś w swojej osobowości na pewno ma p-o-l-a. Jak Karolina cokolwiek napisze, to tylko można się spodziewać lawiny :) a to że Karolina pisze prawdę
to inna sprawa ;)
- 13 lat temu
bird - Szok. Cenzura rodem z Chin. Niesmak, niesmak, niesmak. - 13 lat temu
Wiolaen - Odechciało mi się wszystkiego... :/ - 13 lat temu
bird - A tak lubiłam eTutor...
PS. Helineth, zdążyłam przeczytać Twój post.
- 13 lat temu
zenstef - Ja nie zdążyłem. Myślałem że jako ostati był post Karoliny.
ps. Chiny to mało powiedziane, dla mnie
jakby Korea Płn. ?
- 13 lat temu
bird - Helineth opisywała, iż z regulaminu nie wynika jakoby dotychczasowi użytkownicy nie mogli skorzystać z Groupon na tym samym koncie. Zwróciła się z tym do administracji (po wykupieniu Groupon) i ta abonament jej przedłużyła (na dotychczasowym koncie). - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - A to jednak nie zdążyłam tego przeczytać... Echhhhh... - 13 lat temu
zenstef - Może przestańmy pisać na tym wątku o ostatnim ,,incydencie". A jak wywalą też ten temat to gdzie będziemy pisać o codziennych bolączkach? Na takie pranie brudów powinien być założony inny wątek, bo temat Kasi jest bardzo dobry
i by była wielka szkoda dla wielu jakby go nie było :(
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - Oooo, gdyby nam administracja usunęła ten wątek to taką bym antyreklamę bym zorganizowała na wszystkich najpopularniejszych forach (na których regularnie piszę), że lepiej nie wymawiać przy mnie tych gróźb :@ - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chwilę mnie nie było, ale już nadrabiam zaległości. Co do grupona, to i tak chyba każdy zainteresowany zdążył o nim poczytać :-P. Jeśli chodzi o naukę tutaj od podstaw, to jest to dobre miejsce, ale myślę, że kilka lekcji "na żywo" jednak trzeba wziąć, ktoś jednak musi wytłumaczyć jak np wymawiać "the", ale po tym to już można uczyć się samemu. Rada dla początkujących: robić po kolei lekcje, do tego codziennie powtórki i w ramach relaxu bawić się gierkami tutorowymi. Reszta sama się ułoży.

No i warto robić codziennie te powtórki. Zajmują one sporo czasu, często kosztem nauki, ale ją np dużo nie dodaje, od dawna kibliuje na poziomie A2,ale dzięki regularnym powtórkom mój poziom nie jest najgorszy - daje radę czytać książkę, pisałam listy po angielsku /po 2-3 strony/ i oglądam prostsze filmy w oryginale. Gdybym się skupiała na nauce to pewnie dawno już bym robiła C2 ale po co jak nie potrafiłbym z tego skorzystać tak jak obecnie to robię.
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mam pytanie polecacie etutor czy busuu bo nie wiem co wybrac?
A
adrianekelk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mam pytanie gdzie sa to gry ? Pani powyzej psiala zeby korzystac z gier ale nie moge tego znaleźć :) i prosze o porade busu czy etutor ??
A
adrianekelk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W powyższej wypowiedzi Pani chodziło o różne ćwiczenia /wisielec, obrazki itd./, z których można korzystać w ramach wykupionego abonamentu eTutor.
Gry busu na tutorze nie znajdziesz, byś musiał poszukać gdzie indziej.
pozdrawiam
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Melduje. Wstałam wcześnie(5.00)-powtórki wykonane. Dzieci wróciły z koloni-pora na zwariowaną rzeczywistośc.Sąsiedzi wiadrami przynoszą jabłka trzeba robic przetwory bo nie lubię jak się coś marnuje. Nauka chwilowo na dalszy plan.
bogusia.nidecka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Wampirka - Gratuluję! Ja dzisiaj wstałam z wielkim trudem. Wogle to w nocy nie mogłam spać i cały dzień jestem senna. Coś mi nie idzie te wczesne wstawanie... I codziennie mam coraz więcej powtórek chociaż nie dodaję nowych słówek :-( - 13 lat temu
zenstef - Chyba cały czas o kimś myślisz i dlatego nie możesz zasnąć;) Nie przejmuj sie droga koleżanko. Jak swojego bliskiego przytulisz tak całkiem do serduszka to będziesz spała spokojniej;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A powtórki nie zając i na pewno nie uciekną :) A u mnie ranne wstawanie też wychodzi różnie, ale chociaż byłem ambitny :) A tak szczerze mówiąc to okres wakacji zawsze na mnie tak działał. - 13 lat temu
zenstef - Zamiast robić poranne powtórki bym wolał oglądać pejzarze np. gór w czasie wschodzącego słońca... ale tylko pomarzyć :( - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Zenku przyłanczam sie do ciebie też bym wolała-ale cóż cieszmy się z tego co jest.
Chociaż ja jeszcze mam w planie jakieś wyjscie w góry a na razie powtórki.
Z tym tuleniem to też prawda, ale wiesz z ciepłych ramion jeszcze gorzej się wstaje- bo najchętniej przeleżało by sie tak większośc dnia.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Dalej Kaśka!!! Nie czaj się ze swoim komentarzem!!! Jest tu kilka wspaniałych dziewczyn i na pewno dadzą sposób na rzucenie sieci na faceta :) - 13 lat temu
zenstef - Mam taką nadzieję Kasiu, że jakoś sobie radzisz ze swoim serduszkiem...
A ta pierwsza miłość to naprawdę jest taka wielka!!! i czasami taka ślepa...
Ale zawsze taka pierwsza miłość prowadzi do... konstruktywnego rozmawiania o przyszłości... i tak się ten sens naszego przyszłego zycia zaczyna :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A ze swoją miłością przytulajcię się bardzo długo... Statystyki dowodzą, że później owoce miłości :) podtrzymują związki partnerskie do końca życia prawie w całości ;) - 13 lat temu
zenstef - A ja zawsze byłem taka wredna małpa :)
Do klotów /plotki/ zawsze byłem pierwszy :) Myślałem, że coś od Kaśki wyciągnę, ale chyba maarnee szanse ... :(
Coś raczej Kaśkę w serduszku boli...
ps.chyba za dużo gadam, przepraszam
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Cóż u mnie parę owoców miłości po domu gania-już całkiem odchowanych. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - A co do usidlania mężczyzn to kobiety swoje sposoby mają. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wampirka - ku@@@@
Wybacz Zenku, odpowiedziałam na twoje pytanie z mojego telefoniku, ale najwidoczniej odp się nie zapisała !!@@@@@!!
A tu dyskusja się tak rozwinęła beze mnie !!@@@@@!!
Ale co się odwlecze... to się zaraz powtórzy ;oP
- 13 lat temu
Wampirka - A więc drogi Zenku, nie zgadłeś, bo tamtej nocy nie mogłam spać nie z samotności... akurat miałam towarzystwo i widocznie mi ciasno było ;oP

no i !OMG! jaka znowu pierwsza miłość!?!?!? Ja już za starą babą jestem na takie wrażenia :oPPPPP
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakoś mi to nie idzie, melduje zupełny brak motywacji :( Ale jak to w życiu bywa najgorsze są początki :)
S
sylwek004
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Wampirka - Sylwku, początki nie są tyle najgorsze, co najtrudniejsze! Tak więc zmuś się do nauki, znajdź idealny sposób, rytm nauki dla siebie... Jak już dobrze zaczniesz i przetrwasz, to dalej będzie już tylko lepiej! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możecie mi doradzić czy najpierw przerobić całą gramatykę a później zabrać się za przerabianie lekcji czy może lepiej uczyć się lekcji i gramatyki mniej więcej w tym samym czasie ?????
S
sylwek004
bogusia.nidecka - Jęzeli chodzi o mnie to najlepiej każdego po trochu. Dla mnie bardzo ważna jest nauka nowych słówek i rozumienie ze słuchu.Gramatyka powoli i systematycznie -utrwalac to co się przerobilo i dokładac nowe zagadnienia - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

:) :) :) jak mija dzien?
A
adrianekelk
bogusia.nidecka - Coś tu ostatnio cicho na wątku. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Staram się regularnie wykonywac powtórki, dokładac nowy materiał, nawet napisałam wypracowanka. Fakt nie chce mi się, kuszą mnie książki, leżenie w ogrodzie itp ale dbam o samodyscypline - zobaczymy jak długo wytrwam bez zaległości. Jest mi coraz trudniej bo czas zbioru owoców, ogórki też niczego sobie(z mojej własnej hodowli) i coś tam trzeba przetworzyc( w zimie chętnie sięga się do spiżarni).Czasu zaczyna mi brakowac.
Lato, Lato!!!
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiecie, jednak odradzam naukę przez telefon, no chyba że ona byłaby tylko uzupełnieniem tej właściwej z komputera. Ja tak się wciągnęłam w wygodne powtórki z telefonika, że przez chyba tydzień nie włączyłam komputera :oD Ale potem zaczęło mi się robić zbyt wygodnie, nad ranem zamiast się uczyć, to zasypiałam przy powtórkach (jednak jak się siedzi przy kompie to jednak ma się w pewien sposób wymuszoną pozycję ciała co zmusza do skupienia się), wieczorem robiłam je oglądając TV - zrobiłam parę a potem wciągałam się w film... No i dziś mam ok 500 szt to przerobienia, nie wiem skąd???

Jednak będę się uczyć przy kompie!
Tylko akurat dziś miałam strasznie ciężki dzień w pracy i teraz potrzebuję trochę relaksu (forum jest do tego idealne, tylko mogłoby nieco lepiej chodzić), a nie kolejnej pracy... Ale zobaczę co da się zrobić...
Wampirka
bird - Pewnie, że przy komputerze. Komórka to ostateczność - w terenie, w pociągu, itd. Poza tym szkoda oczu :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi nauka idzie zdecydowanie powoli, materiału jest dużo a uczyć się nie chce :( słówka wchodźcie do mojej głowy :] kurs jest bardzo fajny jak narazie :)
A
aosmolska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

622 powtórki na dzisiaj... a miałam na razie robić po 100 dziennie... I dziś kończy mi się abonament, a że jestem przed wypłatą to mam motywację, by to wszystko zrobić do północy :oD
Wampirka
bogusia.nidecka - Trzymam kciuki.Nie poddaj się! - 13 lat temu
zenstef - Kaśka by miała się poddać? A nigdy w życiu!!! Nie raz już Kasia wychodziła
z gorszej gęstwiny :)
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Liczę na to i tym razem. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Codziennie powtórki zaliczone. Nowości dodane. Teksty przeczytane.Z gramatyką gorzej - ale w końcu wakacje.
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ile godzin snu potrzebujecie? Wstałam dziś o 3:30 (ale dlatego, że zasnęłam o 23:00) i odkryłam kolejny powód, aby witać dzień najwcześniej jak się da:
http://www.youtube.com/watch?v=LBMKUmTGd8M
Sóweczka na gruszy, a może na platanie, na skromnym podwórku w centrum miasta. Kto by się spodziewał... Pewnie przyleciała z pobliskiego parku. Odgłos pośród nocnej ciszy przejmujący.
Wracam do powtórek :)
bird
zenstef - Chyba jesteś ranny ptaszek :)
pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bird - Próbuję być :) - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Ja wstałam o 5.00 ale ptaki u mnie w sąsiadującym za płotem lesie jeszcze spały. Po parapecie stukał nasz kot z martwym kretem w pysku - chwalił sie zdobyczą. - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Kot ma wręcz krecią obsesje - 2do 3 razy w tygodniu krecie zwłoki pod domem,że o nornicach już nie wspomne. ale za to nie mam dziur w ogrodzie i roslinki nie są podgryzione. - 13 lat temu
bird - Walka podjazdowa z tzw. krecią robotą :) - 13 lat temu
bogusia.nidecka - dokładnie tak chyba jest - 13 lat temu
KazimieraB - Bogusiu -muszę chyba wysłać moje koty do Ciebie na jakieś letnie kursy - u mnie codziennie nowe kopce... - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
KazimieraB - Bird - podziwiam, ja zasnęłam o 22, a wstałam o 6.30 tylko dlatego, że robiłam śniadanie dla męża. Im jestem starsza tym więcej potrzebuję snu........ a podobno u innych ludzi jest odwrotnie - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bird - Kazimiero: ja też niestety lubię i chyba potrzebuję dużo snu. Chciałabym to jakoś zmienić, szkoda mi życia. Dziś pomogła mi sóweczka :) - 13 lat temu
bogusia.nidecka - U mnie w kwesti spania z roku na rok mniejsze potrzeby. Najgorzej było jak dzieci były malutkie wtedy snu brakowało.A teraz 6 godzin i mogę normalnie funkcjonowac. - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Fakt,że nie chce się wstawac( lubie ot tak poleżec, poczytac lub pomyslec) ale jak się zmobilizuję to nie odczuwam tego że wcześnie wstałam w ciągu dnia. - 13 lat temu
bogusia.nidecka - A poza tym uwielbiam ciszę poranka,ewentualnie ptaszki i kotek. - 13 lat temu
zenstef - A mnie wychodzi różnie z tym spaniem.
Zdecydowanie staram się chodzić spać około
23 i na drugi dzień jakoś sobie ze sobą radzę ;) Tak myślę, że 6 godz. spokojnie wystarczy na spanie. Kiedyś po ślubie to wstawałem wcześniej, bo wiadomo że były również inne obowiązki... :)
a np. musiałem sprawdzać czy córeczka ma suchą pieluszkę
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A przez drogą koleżankę Bird wcale mi nie idzie nauka :( Zamiast się uczyć to już chyba trzy razy się dokładnie przyglądałem, czy sówka zrobiła jakiś ruch. Przecież ona nawet nie mrugnęłą!!!
Przez cały filmik wygląda jakby to było zdjęcie...
- 13 lat temu
zenstef - 2 komentarz jak widać powyżej dotyczy od pon. do piątku jak chodzę do pracy.
A sobotami i niedzielami to zdecydowanie sobie poleżę troszeczkę dłużej ;) /w tyg. bilansie ok. 7,5 godz/dzień, w tym popołudniowe drzemki po obiadku :)
- 13 lat temu
bird - Drogi Zenstefie, to teraz specjalnie dla Ciebie filmik :) Może obierz taką metodę, że nie otworzysz linku dopóki nie zrobisz 100 powtórek :)
http://www.youtube.com/watch?v=6x5qWA7Vlyo
- 13 lat temu
zenstef - Bardzo dziękuję drogiej koleżance za filmik, a filmik super!!! :) Faktycznie, po obejrzeniu takiego filmiku brzuch boli ze śmiechu :)
a na taki brzuszek to wiadomo,
że najlepsza jest leżanka:)
- 13 lat temu
zenstef - A tam wyżej czytaj dokładnie.
Tam pisze leżanka a nie koleżanka :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bird - Zatem udanego leżakowania ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cich ostatnio na watku? Jak tam nauka? U mnie powtórki idą zgodnie z planem, dodawanie słownictwa też, reszta leży.Większośc czasu zajmuje mi przetwórstwo warzywno-owocowe.Cóż w sezonie jesienno zimowym będzie jak znalazł i owiele lepsze i zdrowsze- tak więc angielski na razie na drugim planie
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam :)
Ja ostatnio trochę chorowałam i ciężko mi było się skupić na powtórkach... Ale dziś się czuję lepiej i spróbuję trochę podziałać :)

Bogusia, zazdroszczę Ci tych przetworów... Mi w tym roku znowu rzeczka wylała i wszystkie ważywka i niskie owoce poszły pływać :(
Do tego czereśnie, wiśnie i śliwy wykończyły przymrozki i prawie nic nie wisi na drzewach... jedynie jabłka będę miała, ale to dopiero pod koniec jesieni...
Wampirka
Wampirka - Co to, nikt nie chce zająć zaszczytnego 500 posta? Wypada pod moim, więc kto pierwszy ten lepszy ;o)

ps wszystkie odpowiedzi w tym wątku dalej będę akceptować, ale dopiero jak wykupię sobie abonament (teraz ta opcja mi znikła)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem ostatnio troszeczkę zapracowany, ale takiej okazji na pewno nie przegapię ;)
Droga Kasiu,
W związku z 500-tnym postem w tym temacie, życzę Ci droga Kasiu wszystkiego najlepszego. To, że się chce nauczyć języków obcych to jest tylko marzenie.
Ale wtedy można się zastanowić... Czy tylko drogą online można się nauczyć
obcego języka? Może i można ale razem jakoś tak raźniej :)
Wielkie dzięki Ci Kasiu za dotychczasową pomoc, a Twoje słowa naprawdę
potrafią podbudować.
Serdecznie pozdrawiam
Z
zenstef
Wampirka - No, nie spodziewałam się życzeń, ale nie mam nic przeciwko, by właśnie taki był ten pół tysięczny post :)
Dziękuję Ci Zenku i życzę Tobie jak również wszystkim pozostałym forumowiczom jak najwięcej motywacji i sił do poszerzania swoich angielskich horyzontów :*
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - Życzmy więc Kasi i sobie nawzajem - owocnej "wspólnej"nauki. - 13 lat temu
Wampirka - Niestety to jeszcze nie jest półtysięczny post :(
Wydawało mi się, że na liczniku jest 499, ale widocznie było mniej..., bo piszemy w dopiero 450 poście :(
Przepraszam, za zmyłkę, ale przynajmniej forum trochę odżyło :oP
- 13 lat temu
zenstef - spoko ;) od razu było widać że jesteśmy na 450-tce. A co nam tam :)
Tak na marginesie, zawsze byłaś nam droga Kasiu do przodu :)
- 13 lat temu
Wampirka - lepiej być do przodu niż do tyłu :oP

Nie pozostaje wam nic innego jak mnie teraz gonić... Wiecie, ja już w połowie tysiąca jestem ;oP
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiecie zastanawia mnie to, jakie elementy mam zablokowane z racji tego, że nie mam aktywnego abonamentu. Spójrzcie na te statystyki:
*elementy dodane do powtórek - 6046
*elementy zablokowane - 2989
LISTY DODANE DO POWTÓREK:
*Słownictwo - 58
*Gramatyka - 17
*Moje słówka - 6 (tu trafiają słówka dodawane z diki i zdania).

Rozumiem, że mam zablokowane wszystkie słówka z gramatyki, ale co jeszcze, że w sumie nie powtarzam prawie połowy z tego co się uczyłam?

coś czuję, że ten abonament wykupię dopiero jak będę miała dużo wolnego czasu, żeby zobaczyć co mi się doda po jego opłaceniu... Tak z czystej ciekawości...
Wampirka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
KazimieraB - jeśli dodrze zrozumiałam mimo niewykupionego abonamentu zostały jakieś powtórki? Mój kończy się za 50 dni, zobaczę czy warto go wykupić - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wstałam skoro świt i zamiast powtórek przyszła mi ochota na ciasto - zabrałam się za pieczenie. A powtórki - właśnie zaczynam.
bogusia.nidecka
Wampirka - I jak wyszło ciasto, gotowe już? Poczęstowałabyś nas ;) - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Zapraszam!Wprawdzie zjedzone całe - mam dużą rodzinkę.Ale za nim dojedziecie to będzie następne. Ciasta z reguły mi wychodzą to było takie szybkie ucierane na oleju a na górę trochę aroni dla smaku.
- 13 lat temu
KazimieraB - u mnie nikt już nie chce niczego z aronią ...wisi smętnie na krzakach, ale ciasta nigdy nie piekłam więc poproszę o przepis - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Prześle ci na prywatne - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powrócilam, jakos nie mam weny do nauki,byłam chora i tak jakos leciały te dni...LEŃ GIGANT, a co u was kochani??
aniol1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja działam w miare regularnie- przynajmniej nowe słownictwo i powtórki. Gramatyka na razie leży, ale spiżarnie mam pełną: ogórki, dżemy w kilku smakach, powidła,sosy pomidorowe i kompoty. Lenic się nie lenie bo nie lubię - jestem typem człowieka który musi coś robic aby miec poczucie dobrze przeżytego dnia - wtedy póżnym wieczorem relax z książką lub telefoniczne pogaduchy.Jak były cieplejsze poranki to czytałam wcześnie rano na tarasie.
Za niedługo będę na jeszcze większych obrotach bo pora wracac do pracy.
Pozdrowienia.
bogusia.nidecka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też ostatnio trochę chorowałam... na szczęście z materiałem jestem w miarę wyrobiona... gorzej będzie jak zdecyduję się opłacić abonament, bo połowę powtórek mam na razie zablokowane... sama nawet nie wiem ile tego będzie...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wstawiłam w swój avatarek mój wczorajszy widok z okna samochodu :)

Ten kocórek to Obiłan. Codziennie mnie wita jak przyjeżdżam z pracy :)

tu zdj w dużych rozmiarach:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=4151638&d=1313088832
Wampirka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - Kotek super! Mój też wszędzie wejdzie. - 13 lat temu
Wiolaen - Śliczny! :) (ja mam przerwę w nauce :( muszę odpocząć od tutora...) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chyba jednak do was wrócę szybciej niż myślałam :) Uzależniłam się od eTutora! :P A może od wsparcia na forum? Czegoś mi brakuje i już, no ale krótki urlop wyszedł mi na zdrowie. Wczoraj zrobiłam kurs angielskiego informatycznego Glotto - słyszeliście o nim? Może ktoś z Was się skusi?

Glotto:
http://www.glotto.pl/

Na czysto "uzyskałam" 500 słówek do powtórek, zamierzam je wprowadzić do eTutora. Może tym pozytywnym akcentem (dodania 500 nowych słówek do 3 tys. zaległości) rozpocznę znów codzienną naukę :)


Wampirko, jak tam Twój abonament?
W
Wiolaen
13 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bogusia.nidecka - Powodzenia!I do przodu. - 13 lat temu
Wampirka - Mój abonament jeszcze nie opłacony... Jak na razie nie czuję niedosytu z powodu braku angielskiego, wystarcza mi robienie tego co mam. Jak poczuję wenę to go wykupię, może przy okazji jakiejś promocji się doczekam... - 13 lat temu
zenstef - Cześć Kaśka,
Mam nadzieję, że nie przeglądasz tylko tego tematu ;) Poczytaj j/n
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/67607-_eTutor_-_warto_poczekac_-_chyba_naprawde_warto_.html
Ty to masz intuicję ;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
bogusia.nidecka - mi też kończy się abonament,skorzystam z promocji - 13 lat temu
Wampirka - Dziękuję Zenku :*
Akurat nie czytałam tego wątku i nie dostałam żadnej informacji na @...
Tak przewidywałam, że powinna pojawić się jakaś promocja wrześniowa- na początek roku szkolnego, ale z taka tez może być, nie będę wybrzydzać ;)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja tez jestem uzalezniona od Tutora ale mam zamiar isc do collegu jezykowego bo papier to papier a pozniej chcialabym zrobic jakis kurs zawodowy aby na stare lata chroche poprawic sobie warunki pracy.Serdecznie pozdrawiam
ipon
p-o-l-a - Super plan. Dajesz przykład i motywacje :) - 13 lat temu
Wampirka - To trzymam kciuki, by postanowienia językowe przetrwały co najmniej do ostatniego egzaminu na collegu :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.