ZALOGUJ SIĘ

Drobne poprawki 2 :-)

15 lat temu
Tym razem gramatyka present simple-podstawowe czasowniki w pytaniu "Czy on ma 2 dzieci" pojawia się w nawiasie samo "ma" a winno być raczej "Czy on ma"
Pozdrawiam.
Eddie78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

Kolejny zgrzyt w gramatyce w czasownikach modalnych-umiejętnościach i zdolnościach w zdanku "Oni mogą przyjść, kiedy tylko chcą" w nawiasie pytania brakuje słowa "przyjść"
Eddie78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Błędy zostały poprawione, dziękujemy za informację.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

She doesn't like drinking apple juice -myśle że w tym czasie present simple powinno być drink nie drinking. pozdrawiam
grzegorzszuleta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nieprawda, [b]like[/b] (lubić) to jest już w czasie Present Simple, a po like zwykle jest gerund czyli czasownik z końcówką -ing (nie mylić z czasem Present Continuous).
Aga
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aga masz racje, człowiek się uczy na błędach:)dzięki
grzegorzszuleta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To znowu ja :-)
Nie chcę się czepiać ale wydaje mi się, że zdane w rozmówkach-telefonowanie "I'm afraid you've got the wrong number" można przetłumaczyć "Obawiam się, że masz zły numer" a nie że "zadzwoniłeś pod zły numer" chyba że się mylę.
Pozdrawiam
Eddie78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tłumaczenie zostało zmienione. Jednocześnie dodaliśmy odpowiedni przykład do tego elementu, aby wyjaśnić lepiej, w jakim kontekście używamy tego zdania.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam ponownie!
Tym razem gramatyka-czasowniki modalne-umiejętności i zdolności zdanie "We may not get there by midnight" w nawiasie pytania (polska sugestia) powinno być "możemy nie dotrzeć" zamiast "mogą nie dotrzeć"
Pozdrawiam!
Eddie78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zdanie zostało poprawione, dziękujemy.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam ponownie!
Gramatyka-czasowniki modalne-umiejętności i zdolności zdanie You can't buy that, it's too expensive w pytaniu (nawias polska część) brakuje słowa "kupić"
Pozdrawiam
Eddie78

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za radę! Pozdrawiam
Eddie78
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.