ZALOGUJ SIĘ

Ile trzeba się uczyć, aby komunikować bez przeszkód?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Ostrowski7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

to zależy od twojego zaangażowania i jak szybko się uczysz. Jednym wystarczy godzina dziennie, innym 3 godziny. To jest indywidualna rzecz.
J
jus.sen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

na to pytanie kazdy musi odpowiedziec sobie sam
P
peters40
Ostrowski7 - To może inaczej, ile wy się uczyliście żeby porozumiewać się bez przeszkód. - 10 lat temu
peters40 - To zalezy od tego czy uczysz sie sam,czy masz mozliwosc bezposredniego kontaktu z obcokrajowcem np. w pracy.Ja pracuje za granica i mysle ze mialem latwiej. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie to indywidualna kwestia, choćby dlatego, że praktycznie każdy ma inne predyspozycje pod tym względem, zależy też od tego, ile czasu poświęca na naukę, jak bardzo w to się angażuje, jakie ma możliwości związane z otoczeniem (np. czy może z kimś poćwiczyć itp.), czy naprawdę się do tego przykłada.
Po prostu nie pozostaje nic innego, jak tylko się uczyć i sprawdzać, ile się umie, choćby poprzez rozmowę z kimś innym, a potem dalej się uczyć.
K
Kardamon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem wszystko jest w Twoich rękach. Ile czasu jesteś w stanie poświęcić w ciągu dnia na naukę? Jak szybko przyswajasz wiedzę? Jaka jest Twoja determinacja? Jak odpowiesz sobie na te pytania to odpowiedź jest prosta. Do tego jak dołożysz kontakt z "żywym" językiem to jeszcze przyspieszy swoje nauczanie.
Pozdrawiam.
W
wit114
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekawe pytanie... Mnie też zastanawia ile potrzeba czasu, żeby sprwnie posługiwać się językiem. Tak sobie myślę, że język obcy to obszerna dziedzina nieporównywalna z żadną inną a żeby komunikowac się swobodnie nie wystarczy sama wiedza, ale potrzebne są zdolności interpersonalne i tzw. kompetencja językowa. Dlatego nauką języka obcego, w swojej całej złożoności, jest taka fascynująca :) Uczę sie z etutor od roku i szczerze mówiąc do tej pory nie bardzo się przykładałam. Teraz zamierzam to zmienić!!!
colombo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki