ZALOGUJ SIĘ

Które czasy trzeba opanować, żeby swobodnie posługiwać się j. angielskim?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Ile czasów trzeba umieć (które konkretnie) żeby
a) swobodnie rozmawiać
b) rozumieć teksty autentyczne np informacje prasowe?
Uczę się od niedawna, szybko zapamietuję słownictwo, ale sprawa tych czasów trochę mnie przeraża. Znam j. niemiecki - tam użycie czasów jest znacznie łatwiejsze. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
colombo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Na początek czasy typu Simple i ewentualnie Continuous - w zasadzie sama ich konstrukcja jest prosta, po prostu trzeba nauczyć ich odpowiednio stosować, co zazwyczaj przychodzi z czasem. Poza tym może ta notatka z lekcji okaże się pomocna: https://www.etutor.pl/lekcje/1069/15649/?nativeLanguageCode=pl
K
Kardamon
colombo - Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

oraz czas Future- bardzo ważny.Potem present perfect.W tym momencie możesz prowadzić proste rozmowy,ale (zawsze jest jakieś ale)zwróć uwagę,że bardzo często w normalnych rozmowach mówisz,że ktoś coś powiedział dawno,albo przed chwilą ,albo też powie - tu wchodzi konstrukcja mowy zależnej ze wszystkimi czasami - trzeba je zatem znać,żeby nie cytować wypowiedzi dosłownie - to brzmiałoby sztucznie - w polskim języku też tak się nie mówi - i tu właśnie zaczynają się schody, wypadałoby poznać te czasy.Czasem też w potocznej rozmowie mówisz np."jutro o tej porze mnie tu nie będzie" - prawda,że tak jest ? i masz koleny czas .
Latwiej natomiast czytać wiadomości prasowe- takich dziwolągów gramatycznych tam nie ma.
Z kolei literatura piękna obfituje w past perfect - bohaterowie uwielbiają snuć rozważania o tym co zdarzyło się przed czymś co już jest przeszłością,a jak nie snują tych rozważan sami bohaterowie to sam autor to za nich robi.
W mowie potocznej past perfect z kolei jest rzadko używany.
Takie są moje doświadczenia - bo czytam i słucham zarówno newsy jak i książki.
Wniosek jest taki - trzeba powolutku poznać jednak wszystkie czasy - takie jest moje zdanie.pozdrawiam
zorija
zorija - jeszcze chcę dodać,że bardzo często w rozmowie używa sie trybów warunkowych- a tam czasy hulają aż miło - 10 lat temu
colombo - Zatem dużo pracy przede mną. Wszystkie wskazówki są bardzo cenne. Dziękuję za pomoc. - 10 lat temu
Kardamon - Krok po kroku i z czasem można będzie objąć wszystkie czasy oraz różne konstrukcje gramatyczne, tym bardziej, że każdy sam sobie wypracowuje rytm nauki. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki