ZALOGUJ SIĘ

Czy jest mozliwe nauczyć sie jezyka w trzy miesiące?

13 lat temu
Ile dziennie musiała bym poswiecić czasu na naukę by przez te trzy miesiące nauczyc sie języka w srednim stopniu ,czy jest wogóle taka szansa ?,
ambrozja44

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hmmm ... w trzy miesiące to raczej niemożliwe. Są ludzie którzy latami się uczą języka i stwierdzają ze go nie umieją. Poza tym na jakim etapie nauki teraz jesteś?? Czy jesteś początkującą i zaczynasz od zera czy masz jakieś pojęcie o języku.
Znając życie w 3 miesiące można poznać podstawy ale żeby płynnie się porozumiewać w tym języku to raczej niemożliwe. Poza tym ile masz czasu na naukę tzn. ile możesz czasu przeznaczyć na naukę codziennie???
Mogę poradzić od siebie spróbuj codziennie pouczyć się j angielskiego na e tutor chociażby przez godzinę i solidnie wykonaj to co program Ci przedstawi a zobaczysz że przez 3 miesiące wiele się nauczysz. A szansa... zawsze jakaś jest;))

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!!
Ewa_G1967
ambrozja44 - Dziękuję za odp. pojęcie o języku angielskim miałam ok.20lat temu , ale szczerze ,,,nic prawie nie pamiętam , tez tak myslalam po trzech miesiącach poznam tylko podstawy , zycze rowniez milej niedzieli - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jęsli stratujesz od zera i jeśli chodzi Ci o znajomość języka wg klasyfikacje Rady Europy
http://www.landers.pl/index.php/tabela-poziomow-znajomosci-jezykow.html
to na każdy poziom znajomości języka potrzeba ok. 120 godzin nauki (efektywnej, nie myl tego pojęcia z pobytem na zajęciach/lekcjach/kursach korzystania z portali interenetowych etc.).
Poziom B1 (pewnej samodzielności językowej) osiągniesz po ok. 360 godzinach efektywnej nauki.
Czyli w teorii w ciągu trzech miesięcy tj. 90 dni - wynika 360h:90 = 4h - musisz poświęcić 4 godziny nauki EFEKTYWNEJ (codziennie!!!) i poziom B1 można opanować.
Bardzo istotna jest motywacja, a znacznie przyśpiesza poznawanie języka motywacja + pobyt wśród osób, które posługują się tym językiem i ...brak kontaktu (jakiegokolwiek!!!) z językiem ojczystym.

P.S. czy zastanawiałeś sie kiedyś ile czasu efektywnej nauki daje 45 minutowa lekcja w szkole? Ja to policzyłem jeśli lekcja trwa 45 minut i jest 20 uczniów to efektywny czas nauki = 45 minut - 15 minut pracy nauczyciela= 30 minut:2o osób = 1,5 minuty - to odpowiedź dlaczego po kilku latach szkoły nie znamy języka obcego - jest to niemożliwe. Tą estymację można przeprowdazić jeszcze w godzinach na semestr -rezultat jest ten sam - nie da się nauczyć języka w szkole.
TLK
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
ambrozja44 - I tutaj muszę się zgodzić , w szkole niema szans , ja 20lat temu chodziłam prywatnie na lekcje , ale to naprawde dawno temu , ale wiecej sie nauczyłam mając kontakt z osobami mowiącymi po angielsku niz nawet na kursie , pracowałam w hotelu w recepcji i bala wymagana znajomosc jezyka , - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak kiedyś się uczyłaś angielskiego, nawet 20 lat temu, to raczej tak.
Tamta dawna nauka gdzieś w głowie się na pewno została. Jak teraz będziesz sobie powtarzała dawno temu zdobytą wiedzę, to na pewno teraz będzie Ci
łatwiej. Za dużo nie kombinuj, bardzo dobrze opanuj cztery podstawowe czasy, podstawowe formy gramatyczne, do perfekcji ze słuchu tylko ok. 5 tys. wyrazów
i powinno być dobrze :) Na to w/w trzy godziny dziennie? :)
Z
zenstef
ambrozja44 - Dziękuję za wiarę we mnie , ale czy będzie łatwiej? młody umysł przyswaja wszystko szybciej , - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dużo zależy od warunków, gdy człowiek jest odcięty od polskiego i cały dzień przebywa wśród Anglików uczy się wiele razy szybciej niż na najlepszej lekcji - można coś takiego osiągnąć też w Polsce, należy jednak odłożyć wszelkie kontakty z ojczystym językiem i zacząć słuchać tylko muzyki z danego kraju, oglądać filmy tylko w danym języku, w miarę możliwości rozmawiać tylko po angielsku - na początku rozumie się i można przekazać bardzo mało, ale dość szybko przychodzą postępy
Bilberry
ambrozja44 - oj osiągnąć to w Polsce , jest raczej trudno ,filmy i muzyka tak owszem , ale dialogi raczej nie bardzo - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki