ZALOGUJ SIĘ

jak zacząc szybko mówic i rozumieć

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam jestem tutaj od niedawna zalezy mi na szybkiej nauce żeby zacząć mówic i rozumieć poprostu zależy mi na tym , żeby umiec sie pozozumieć ...Wyjeżdzam za granice i chce umiec dogadac sie z ludzmi uczyłam sie angielskiego w szkole ale jakos tak słabo , że nie jestem wstanie duzo powiedziec . Prosze o rady jak najlepiej sie uczyc i ile żeby szybko załapać Pozdrawiam ;)
paula22mm
Agata45 - słyszałam o kursach fast language, na których uczy sie języka za pomocą specjalnych technik pamięciowych, skojarzeń, gramatyki uczy się tam za pomocą specjalnej matrycy. Czytałam dobre opinie nt. temat. Kurs trwa 5 dni i pododobno przynosi świetne efekty, a przynajmniej wystarcza do porozumiewania sie i do przełamania bariery w mówieniu. Jeśli chcesz szbko się uczyć języka to chyba warto sie tym zainteresować, pogoogluj sobie ;) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

No i chcesz nauczyć się mówić na e-tutor?
No to lepiej zapisz się na prywatne konwersacje.

Dobre podstawy języka znajdziesz tutaj. Wszelkie porady były już wielokrotnie poruszane na forum i w pytaniach językowych.

Wpisałem w wyszukiwarkę frazę "jak się uczyć" --> https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?q=jak+si%C4%99+uczy%C4%87&ets.x=0&ets.y=0

a takze na forum https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/forum/?q=jak+si%C4%99+uczy%C4%87&allCategories=1

Tyle powinnaś zrobić sama. Sama tez będziesz musiała się tego języka nauczyć.

powodzenia
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Języka nie da się nauczyć z dnia na dzień, albo znasz słowa i zasady mowy po angielsku albo ich nie znasz. Reguła jest jedna: im więcej styczności na co dzień z językiem, tym szybciej się uczysz. Jeśli chcesz mówić po angielsku to trzeba się go uczyć, słyszałem o kursach językowych metodą "totalne zanurzenie" (w googlach znajdziesz coś więcej) wiem, że ludzie sobie je chwalą.
D
Dominikgk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

o dzieki juz sprawdzam to totalne zanurzenie może coś pomorze ;d
paula22mm
Otus - "pomorze" hehe, jakieś dodatkowe zajęcia z polskiego także się przydadzą ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

oj bo ucze sie i pisze zakrecona jestem wybacz za błędy ;p
paula22mm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

powinnaś uczyć się też kilka godzin dziennie - bez tego nie zdążysz
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ucze sie trzy godziny dziennie od początku lekcje robie i dodaje do powtorek tego czego nie wiem a potem powtarzam powtórki i robie jeszcze ćwiczenia np obrazki .Nie wiem co moge jeszcze zrobic jak wy sie uczycie z 1 lekcja na dzien wystarczy ?
paula22mm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie da się powiedzieć czy wystarczy. Każdy jest inny, inaczej pochłania wiedzę, ma inne motywacje i cele. Na pewno im więcej czasu poświecisz na naukę tym lepiej. Nie oczekuj jednak odpowiedzi czy 3 godziny dziennie wystarczą czy nie, ty wiesz to sama najlepiej. Powtarzaj i ucz się jak najwięcej słówek, a barierę językową przełamiesz już na miejscu. Wszystko zależy od ciebie. Jak nie zabraknie ci motywacji i systematyczności to na pewno ci się uda. Powodzenia, trzymamy za ciebie kciuki :D
mceo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mceo dziekuje za odpowiedz;d dam rade !
paula22mm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki