ZALOGUJ SIĘ

Tutor to podstawa na tym portalu

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Jeden z uczestników Tutora szydzi z drugiego,że ten mówi ekspresso zamiast espresso.Sorrydrogi uczniu Tutora wejdż na Diki a tam uszy bola ale słychać wyrażnie ekspresso.Jeśli ktoś kawy nie pija a tylko uczy się angielskiego na Tutorze to będzie mówił ekspresso tak jak Tutor uczy.Więc zanim zaczniemy się z kogoś śmiać sprawdżmy żródło ,które kreuje potencjalnych kandydatów do wytykania palcem.
ipon
anialew - Cześć Mira, Chciałam poprzeć tę Twoją wypowiedź. Kliknęłam w zielony plus no i nie rozumiem, bo zamiast z -3 (tak było), które powinno zmienić się w -2 po moim kliknięciu zrobiło się -4. Sorki wielkie. Mój głos był na plus dla Ciebie więc to powinno zadziałać inaczej. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz sorki. - 11 lat temu
DAD - Na żółto masz podświetlony plus czy minus? - 11 lat temu
askawska - anialew, możesz cofnąć każdy swój głos, klikając jeszcze raz to samo. :) - 11 lat temu
ipon - Aniu nie ma sprawy.W ciągu kilku dni straciłam 400 punktów w reputacji jeszcze takiego wysypu minusów nie miałam.Miło,że piszesz o swoim plusiku.Dziękuję i życzę miłego wieczoru. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Faktycznie wymawia ekspresso. Nie wiem o czym piszesz, bo nie znam tamtego wątku, ale to chyba nie ma znaczenia. Może po prostu błąd trzeba zgłosić. No chyba że po angielsku faktycznie wymawia się ekspreso :)

Tak zupełnie btw... ciężko się czyta Twoje wypowiedzi. Po prostu piszesz je niechlujnie. Literówki, błędy, interpunkcja.

To nie jest wytykanie palcami. Nigdy wcześniej nie pisałem o tym. Naprawdę styl (pisownia) nie ułatwia w odbiorze.

No offence
DAD
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
askawska - Tak zupełnie "btw", DAD, "naprawdę" piszemy razem.
No offence. :)

Nie to, żebyś nie miał racji w kwestii błędów, literówek i interpunkcji, bo mnie też one drażnią, ale akurat ipon, jak porównam sobie różne jej wypowiedzi, pod tym względem zrobiła spory postęp. Chyba się stara. :)
- 11 lat temu
askawska - DAD, chodzi chyba o ten wątek:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/225663-Uczymy_sie_jezyka_polskiego.html
i w wypowiedzi na temat espresso Ty zabrałeś również głos, choć nie widzę, by został w nim wyszydzony jakiś użytkownik Tutora. Chyba że potencjalny :)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
DAD - Naprawdę? :p

(dzięki)

Rzeczywiście jest taki wątek, ale tam nikt nie szydził z tego. No i jest tam chyba tylko kwestia języka polskiego.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - askawska został wyszydzony Człowiek,który to k w kawie wymawia.Askawka ipon się stara ipon z poziomu umieć pisać wszedł na poziom umie pisać ale ipon wiedzieć to za mało przyjdzie czas ,że Tutorowicze powiedzieć ipon tylko kaligrafować i to będzie problem bo ipon skończył szkołę kaligrafii ale ipon nigdy nie zrozumieć Dad - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Czy możesz mi Dad wyjasnić co to znaczy,że piszę niechlujnie.Poraziło mnie to określenie jak można pisać niechlujnie?Dom można mieć niechlujny,ubior niechlujny,nie wiem co tam jeszcze ale wypowiedzi niechlujne no chyba zapytam prof Bralczyka co to są niechlujne wypowiedzi - 11 lat temu
DAD - Byle jak, niedbale. - 11 lat temu
Jokasta - Czasem wystarczy stosować znaki interpunkcyjne i spacje. Od razu tekst jest bardziej przejrzysty. - 11 lat temu
ipon - Jokasta a czasem wystarczy ludzka życzliwość.Pisze mi się bardzo żle po polsku ponieważ mam brytyjską klawiaturę.Szanuję to co piszecie o moich postach i piszę i naciskam i naciskam i piszę.Cieszę się,że to doceniacie ..... no doceniacie to ALT Gr.Pozdrawiam Jokasta fajnie,że jesteś. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeden z uczestników Tutora szydzi z drugiego,że ten mówi ekspresso zamiast espresso.Sorrydrogi uczniu Tutora wejdż na Diki a tam uszy bola ale słychać wyrażnie ekspresso.Jeśli ktoś kawy nie pija a tylko uczy się angielskiego na Tutorze to będzie mówił ekspresso tak jak Tutor uczy.Więc zanim zaczniemy się z kogoś śmiać sprawdżmy żródło ,które kreuje potencjalnych kandydatów do wytykania palcem.Dad wkleiłasm tekst i popraw wszystkie moje błędy interpunkcyjne i literówki.Nie jesteś oryginaly pisząc ,że ipon to może ewentualnie czytać na forum a na tymże forum pisać nie może bo ani czytaty ani pisaty.Dad prowadzisz piękną politykę dyskryminacji ale uwież mi ,że pomimo Twojej szczerej wypowiedzi do mnie jak będę miała ochotę na na Forum coś napiszę.Wstydzę się za Ciebie bo na tym forum są różne wypowiedzi pisemne pomieszanie z poplątaniem rz z ż u zó itp nikt nikomu nie wypomina ortografii.Teksty chodzą jak są zamieszczane skąd Dad Twoja ocena mojego wpisu?Może prosciej byłoby napisać za co tak bardzo mnie nie lubisz?
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
DAD - Jezu... ipon.

Ja przecież nie szydziłem z Ciebie. Nigdy Cię w niczym nie dyskryminowałem.
Ja nie oceniałem Twojego wpisu. Ja oceniłem styl jego napisania. Na prawdę nie czyta się tego łatwo. No ale skoro jest lepiej, jak pisze askawska, to chyba dobrze :)

Nie zabraniałem Ci także się wypowiadać. Nie nadinterpretuj moich wypowiedzi.

Przewrażliwiona jesteś. Nie doszukuj się drugiego dna. W zasadzie to nawet mógłbym Cię przeprosić, ale czytam moją wypowiedź i nie wiem za co by to miało być...
- 11 lat temu
anialew - No cóż, oceniając styl pisowni oceniasz człowieka. Spokojnie, bo można się pomylić. Pozdrawiam
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dad z polskiego miałam piątkę z interpunkcji szóstkę na punkcie mojego języka mam chopla nie ma osoby w Anglii,która zabroni mi mówić po polsku z Polakiem w miejscu mojej pracy.Toczę bój w miejscu pracy o polski nasz język.Jeśli mówię po polsku i jeśli piszę polsku zgodnie ze sztuką to tylko dlatego,że kocham ten język.Nieczytelny,błędy ortograficzne,stylistyczne.Człowieku czego Ty ode mnie chcesz ?Poprosiałam o podkreślenie błędów w moim tekście i zero reakcji.Masz tekst do analizy czekam na błędy w moim teksie ,które Ty znalazłeś.Czekam
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodałem nową wypowiedź, bo tekst za długi jest.

Proszę bardzo:

Tutor to podstawa na tum portalu.
Jeden z uczestników Tutora szydzi z drugiego,że ten mówi ekspresso zamiast espresso.Sorrydrogi uczniu Tutora wejdż na Diki a tam uszy bola ale słychać wyrażnie ekspresso.Jeśli ktoś kawy nie pija a tylko uczy się angielskiego na Tutorze to będzie mówił ekspresso tak jak Tutor uczy.Więc zanim zaczniemy się z kogoś śmiać sprawdżmy żródło ,które kreuje potencjalnych kandydatów do wytykania palcem.
.........

Tutor to podstawa na tym portalu.
Jeden z uczestników Tutora szydzi z drugiego, że ten mówi ekspresso zamiast espresso. Sorry drogi uczniu Tutora. Wejdź na Diki, słychać wyraźnie ekspresso. Jeśli ktoś kawy nie pija, a tylko się uczy angielskiego na Tutorze, to będzie mówił ekspresso tak jak Tutor uczy. Zanim więc zaczniemy się z kogoś śmiać, sprawdźmy źródło które kreuje potencjalnych kandydatów do wytykania palcem.
.....

Skorygowałem wg mojej najlepszej wiedzy. Nie jestem polonistą jak futbolowa.

No to teraz mi wyjaśnij o co ta afera? W którym też wątku ktoś wyśmiewał espresso, bo raczej czytam wszystkie i nie przypominam sobie takiego tematu. Jednocześnie przypominam, że nie wyśmiewałem Twojego tekstu, co nieustannie utrzymujesz.
DAD
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ipon - Dad nie odwracaj kota ogonem odpowiesz mi na pytanie?ak zupełnie btw... ciężko się czyta Twoje wypowiedzi. Po prostu piszesz je niechlujnie. Literówki, błędy, interpunkcja.

To nie jest wytykanie palcami. Nigdy wcześniej nie pisałem o tym. Na prawdę styl (pisownia) nie ułatwia w odbiorze.

No offence Prosiłam o poprawki tych błędów w mojej wypowiedzi popraw te wszystkie a nie zmieniaj tematu
- 11 lat temu
DAD - ee... no ale ja przecież poprawiłem. Nie zauważyłaś? :( - 11 lat temu
efogt - Cześć wam. Mira w DIKI jest błąd z tą wymową. Powinno się wymawiać przez 's' nie przez 'k'.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu
ipon - efogot jakże lubię Cię za to,że tak w jednym zdaniu jest i wyjaśnienie tematu i tyle ciepełka.Nie oceniasz mojego niechlujnego języka.Mam ogromny szacunek i ogromne podziękowania dla Tutora,nie ukrywam,że po długiej i nerwowej batalii.Teraz teatr lektor wymawia tak jak wymawia ,sorry hurra tak jak Anglicy i Tutor dokonał zmian w ćwiczeniach obrazki ,o które tak długo prosiłam.Bardzo serdecznie pozdrawiam Cię Efogot - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - Mira, nie ma sprawy. Tak, batalia była i to nie jedna, teraz uważam że zupełnie niepotrzebna. Wiesz, w końcu trzeba dotrzeć do tego że nie jesteśmy tu od oceniania drugich osób za cokolwiek ale po to aby pomóc kiedy trzeba:) A jeśli nie mamy ochoty pomagać to lepiej milczeć. Również wysyłam serdeczne pozdrowienia. - 11 lat temu
slawek4 - Efogt, ale mi się podoba twój wpis. Aby tylko każdy tak myślał. Byłoby nas wiecej. Serdecznie Cię pozdrawiam. - 11 lat temu
efogt - Sławek, dzięki Ci, pozdrawiam:) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chylę głowę DAD przed Twoją znajomością angielskiego.Osobiście korzystam z wiedzy ,którą dzielisz się na tym forum.Pełny szacun ale może odpowiesz mi na moje pytanie dlaczego jesteś tak napastliwy jak komentujesz moje wpisy?Super określenie niechlujny sposób pisania.Czytam i wczoraj i dzisiaj inni piszą z tak ogromnymi ortograficznymi błędami odpowiadasz i tych błędów nie wytykasz.Nie stawiamy przecinka przed spójnikami wytknąłeś mi to jako błąd i zdania nie zaczynamy od więc jak to było w Twojej poprawce mojego tekstu .Nie wiem więc, czy to moje pisanie jest niechlujne czy raczej sorry Twoja ocena mojego teksu taką była.Najwyższy szacun dla anglisty .
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
futbolowa - Myślę, że DAD nie miał nic złego na myśli. Po prostu ciężko czyta się tekst, w którym brakuje spacji czy znaków interpunkcyjnych. Albo taki, w którym ewidentnie brakuje logiki. Czasem warto przeczytać własne słowa na głos i zastanowić się, czy na pewno zostaniemy dobrze zrozumiani :) - 11 lat temu
anialew - Drogi Iponie nie wkurzaj się. Wszyscy popełniamy błędy. Będzie dobrze. Pozdrawiam - 11 lat temu
Jokasta - Ipon to kobieta...(Drogi Iponie) - 11 lat temu
anialew - No, co Ty powiesz? Czy mam rozumieć, że dla takiego, czy też takiej bywalczyni "salonów Etutorowych" jak Ty "ipon" to rodzaj żeński?
Nie musisz tłumaczyć mi kim jest ipon, przecież nie o to chodzi w tym wątku. Pozdrawiam
- 11 lat temu
quantum137 - ipon to nick... więc może byc dowolnego rodzaju a to z racji, że nie ma takiego słowa.
słońce jest rodzaju nijakiego w polskim a w niemieckim...:) no właśnie.
Jest to rodzaj gramatyczny, a nie że to tak ujmę "rzeczywisty" nie zapominaj o tym:)
pozdrówka!
- 11 lat temu
anialew - ...dlatego jest napisane "Drogi Iponie", a nie np. Droga Iponie, pozdrawiam bardzo serdecznie - 11 lat temu
quantum137 - > Nie musisz tłumaczyć mi kim jest ipon
Bardzo mnie to rozbawiło:)
PS. Wydaje mi się, że nicków nie powinno się odmieniać i poprawnie będzie "drogi ipon" ale nie jestem polonistą.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Kochani, tak dla wyjaśnienia - wiele lat temu w trakcie olimpiady kupiliśmy szczeniaczka.Nasi judocy zdobyli sporo medali a ipon to najczęściej powtarzane słowo w walkach Polaków.Mój piesek dostał imię Ipon.Był moim najwierniejszym przyjacielem odszedł naturalnie po długiej chorobie ale zawsze będę go kochała.Nie ma więc znaczenia jak się do mnie zwracacie .Wszystkie formy są ok.Miłego weekendu:) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - To mnie tym zaciekawiłaś... w takim razie co ono oznacza? - 11 lat temu
ipon - Yppon (ja spolszczyłam pisownię) znaczy w judo rzut przeciwnika na plecy.Rzut ten kończy walkę przed czasem.Taki knockout w boksie. - 11 lat temu
anialew - Jest super. P.S. Proponuję kompromis - ipon, powiedz jak masz na imię, to rozwiąże wszystkie problemy. Pozdrawiam bardzo - 11 lat temu
DAD - Pani Mirka :) - 11 lat temu
ipon - W Anglii mówią do mnie Mira .Wybór zostawiam Tobie Anialew.Per Ipon też jest super.Miłego wieczorku życzę. - 11 lat temu
quantum137 - ok, dzienx:) - 11 lat temu
futbolowa - W razie czego, proponuję "droga Ipon" ;) - 11 lat temu
anialew - Cześć Mira, fajnie Cię poznać, jestem Anka. Pozdrowionka dla Ciebie i wszystkich zaangażowanych. - 11 lat temu
quantum137 - ... no pewnie, że "droga ipon"... wiedząc, że ipon jest kobietą, ech dzięki czujnej futbolowa:) - 11 lat temu
ipon - Och aż mnie troszeczkę przytkało po co ta droga; Ipon wystarczy.Aniu miło mi Cię poznać i powitać.Wszystkim zaangażowanym życzę kolorowych snów a Aniu Tobie ślę buziaczka.Pa Kochani cieszę się ,że mój piesek pomógł i tym razem ,bo on mi zawsze pomaga.Jakby to nie wyglądało taka jest prawda.Pozdrawiam serdecznie. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ipon... jeszcze kilka takich wpisów i poczuję ze mnie napastujesz :)

Myślę że angielski znasz lepiej niż ja, a wiedza jaką się dzielę jest dostępna dla wszystkich poprzez google.pl.

Nigdy tutaj nie byłem dla nikogo napastliwy, więc proszę Cię po raz kolejny, abyś nie manipulowała wypowiedziami. Kilka osób w tym wątku także dało Ci do zrozumienia że tekst który napisałaś nie jest do końca łatwy w odbiorze. Może ja po prostu jestem bardziej bezpośredni. Jakoś nikt inny też nie potwierdził mojego domniemanego napastliwego wpisu.

Oceniłem Twój tekst jak i styl. W kwestii tekstu zgodziłem się z Tobą i poradziłem zgłosić błąd. W kwestii trudności z czytaniem, wyraziłem wcześniej opinię.

Nie poprawiałem błędów od dwóch dni, bo byłem w Budapeszcie :) Ładne miasto, polecam.
Raczej też nie wytykam błędów ortograficznych innym, bo każdemu może się przytrafić. Mnie także. Co innego jak jak ktoś popełnia je ciągle, to można pokusić się o stwierdzenie u kogoś lenistwa.

Jak dla mnie to już chyba wszystko zostało tutaj powiedziane. Nie do końca rozumiem potrzebę przeciągania tego tematu.

BTW... uprzejmie proszę innych uczestników tego portalu o poprawianie mnie zarówno w j. polskim, jak i w j. angielskim.

Nie jest grzechem popełniać błędy. Grzechem jest trwać w błędzie...

pozdrawiam serdecznie
DAD
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

DAD grzeczność nakazuje odpowiedzieć na Twój post, odpowiadam więc.Pięknie zacząłeś pisząc o możliwym uczuciu napastowania.To faktycznie dobry wstęp do rozmowy po tym jak jesteś niemiły,czasami trochę niezrozumiały w ocenie moich wypowiedzi.Nigdy czytając korespondencję od jednej osoby nie uogólniam na resztę respondentów.Rozmawiam z Tobą i tylko Twoja ocena jest ważna w tym momencie.Owszem podtrzymam Twój dobry humor co do kwestii ocen innych osób odnośnie moich postów.Nie mam tutaj dobrej marki ale dziwna sprawa chyba tylko raz minus był poparty komentarzem.Wszystkie pozostałe minusy lecą jak manna z nieba bo tak mi się należy.Kończąc temat Nie jest grzechem popełniać błędy. Grzechem jest trwać w błędzie... sorry ta sentencja to do Ciebie czy do mnie?Pozdrawiam.
ipon
DAD - Ipon... nie dałem Tobie tutaj ani jednego minusa, w co pewnie trudno Ci będzie uwierzyć.

Nie ciągnijmy już tego tematu. Nie czujesz emoticonów dodawanych do wypowiedzi, ani aluzji słownych. Stąd może także kolejne Twoje pytania i nieporozumienia.

BTW... Twoje wpisy na serio wyglądają coraz lepiej :)

pozdrawiam
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

GET OVER IT PEOPLE

Sorry for screaming...
quantum137
ipon - Non problem, pozdrawiam Cię serdecznie Quantum. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Nie ma co się tak spinać, lodowce stopnieją od tego;>
Pozdrówka:)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.