ZALOGUJ SIĘ

Różnica pomiędzy "seem" a "appear"?

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
W trakcie powtarzania słówek trafiłem na zdanie It (...) as if you're tired. Wpisałem seems, ale poprawną jest odpowiedzią jest appears. Sprawdzałem w słowniku i słówka te mają podobne znaczenie Prosiłbym o wytłumaczenie, dlaczego tak jest a nie inaczej.
M
mfurmanek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Zasugerowałem się przykładami w tej lekcji, bo mam je oba w powtórkach i tak już mi weszły w głowę, że byłem przekonany, że nie może być IT SEEMS AS IF, tylko IT APPEARS AS IF, ale w sumie raczej może - znajduję takie przykłady w necie. Zatem gratuluję ciekawego pytania (plus ode mnie) i sam chętnie poczekam na odpowiedź kogoś mądrzejszego.
Co więcej - może być SEEMS as if / as though / like ;)
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za próby odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś rozwieje wątpliwości dotyczącego tego zagadnienia.
M
mfurmanek
knorwid - Dzięki Twemu pytaniu zmobilizowałem się do szukania, rozstrzygającej odpowiedzi jeszcze nie znalazłem, ale przecież samo szukanie to też nauka. Poczekajmy ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj mfurmanek- znalazłem odpowiedź w internecie, przeczytaj wypisy, ciekawe,

Seem vs appear,
----------------
I would say that the subtle difference is not in meaning but in the level of formality ie. "appear" is slightly more formal than "seem".
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=2041967
--------------------------------------
A wg słownika OXFORD Wordpower,przykład,
-to seem: 'Do you think there will be an election?' 'It appears so/not.'(zdaje się że tak/nie )
-zdawać się
jerzy_pozoga
knorwid - Mistrz znalezisk wynalazł ;) Mnie to jakoś gorzej idzie, kurczę ;))
No to w podanym przykładzie, jak widać mogłoby być również seems. Bo jak rozumiem o to też pytał mfurmanek.
- 12 lat temu
mfurmanek - Cytat z powyższego linku
"Appear is very much about appearance, about what you can see, but it can include non-visual cues.

Seem is less focussed on appearance, but still can include visual cues."

Chyba powinien wyjaśnić sprawę.
- 12 lat temu
jerzy_pozoga - cd,
“Appear as if” are the important words to consider. It depends on the perspective you take.
--------------------------------
Ja, przyznaję się iż pytanie mnie zaciekawiło.
Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli czyta się wyjaśnienia na innych stronach, to wszędzie jest jak byk napisane, że "as if/as though" z zasady występują z "SEEM" lub "look" a nie z "appear", patrz np: http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/learnit/learnitv353.shtml.
Takie formy występują często w trybie przeszłym-przypuszczającym, z końcówką "-by", np : "byłby","zrobiłby" itp., co podkreśla, że mamy do czynienia z sytuacją hipotetyczną. źródło : http://www.angielski.edu.pl/zagadnienia_gramatyczne/appear_czy_seem_332.html
Z
Zgredek007
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a ja nadal nie wiem o co chodzi.
M
maggy44
zorija - przeczytaj dokładnie odpowiedż mfurmanka (pocz.cytat z pow linku) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki