ZALOGUJ SIĘ

Wyskakujące znaczki przy odpowiedziach

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Ten problem pojawił się już w jednym z tematów i etutor stwierdził, że czeka na nasze sugestie, więc postanowiłem coś zasugerować.

Skoro serwis nie jest skory do wycofania się ze zmiany, to proponuję, by dać użytkownikom możliwość wyboru. Skoro pod ćwiczeniami pozostał przycisk sprawdź (swoją drogą, co ma on sprawdzać skoro są znaczki?), to postuluję by pojawiła się opcja w ustawieniach, gdzie sami zaznaczalibyśmy, czy chcemy by wyskakiwały nam znaczki podczas zaznaczania odpowiedzi.


Mnie one naprawdę nie ułatwiają nauki. Dziwne są te ulepszenia "ekspertów".
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kto głosował

 

Odpowiedzi: 4

Powtórzę to co napisałem w owym 'jednym z tematów' godz./dwie przed pojawieniem się tego Pomysłu. Tu bardziej pasuje:
Nie jestem typem, który narzeka by narzekać, jednak naprawdę ta zmiana nie jest na lepsze. Serwis jest chyba jednak dla uczniów a specjaliści [eTutor powołuje się na specjalistów od e-learningu]... cóż. Uczę się tu już trochę (mogę się nazwać specjalistą od uczenia się na eTutor?;)) i po kilkudziesięciu(!) ćwiczeniach z nową opcją nadal nie daję się przekonać ;/ Możliwe, że tak jak jest komuś pasuje (DOCENIAM pracę i chęci ulepszania serwisu!), ale skoro można było to łatwo zmienić, to może jakaś opcja gdzie te "zielone ptaszki" nie będą się pokazywały? W tym momencie istnienie przycisku 'sprawdź' traci sens. Wolałbym by był, a owe 'ptaszki' były dla mnie niewidoczne ;) Mnie nie motywują, powodują 'pójście na łatwiznę' :( Ładnie to wygląda, ale dla mnie to tylko "wodotrysk". (Może nowy grafik musi się wykazać? Tak to kąśliwe nieco, ale gdy dodamy do tego nowe fiszki... Graficznie to wolałbym bardziej pastelowe tło. Ta biel męczy oczy.)
Oczywiście głosuję - i dzięki za tę nową sugestię! (A eTutor to i tak NAJLEPSZY serwis tego typu, ideałów wszak w naturze brak ;))
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
japonskiwachlarz - Tło fiszek zawsze było białe :) Gdybyśmy udostępnili wersję z tłem kolorowym - pojawiłyby się głosy (słuszne zresztą), że ich wydruk "zjadałby" mnóstwo tuszu. Zawsze możesz je sobie wydrukować na kolorowym papierze :D
A tak na poważnie, rozumiemy, że niektóre zmiany mogą nie odpowiadać użytkownikom. Debatujemy nad zmianą wyświetlania haczyków przy poprawnych odpowiedziach, która usatysfakcjonowałaby użytkowników i była zgodna z radami naszych specjalistów :)
- 12 lat temu
knorwid - Dziękuję za odpowiedź, tylko pisząc o tle miałem na myśli białe tło serwisu (przystosowanego do monitorów 4:3, przy 16:9 tej bieli bo bokach jest bardzo dużo) a nie fiszek. Rzeczywiście zastosowałem skrót myślowy ;) Pozdrawiam! I udanych debat! ;)) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mało tego - w niektórych lekcjach BE zaznaczenie odpowiedzi powoduje, że natychmiast pojawiają się objaśnienia i nakładają się na tekst pytań, jedne na drugie. Nie zawsze tak jest - 2 razy mi się to przytrafiło. Może przeglądarka, ale lubię "liska" i nie mam ochoty przełączać się na inną.

Info dla Otusa - w lekcjach "biznesowych" pod przyciskiem "sprawdź" są dostępne objaśnienia, o ile nie zajdzie sytuacja jak wyżej.

Ja się do tej nowej wersji przyzwyczaiłam - ani mi ona nie ułatwia, ani nie utrudnia nauki. Wolałam jednak tę starą, bo wyskakujące znaczki w jakiś sposób mnie stresują.
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zauważyłem dziś nową opcję w ustawieniach:

Natychmiastowe sprawdzanie ćwiczeń na stronach lekcji
Decyduje, czy ćwiczenia na stronach lekcji mają być sprawdzane natychmiast po udzieleniu odpowiedzi.

Można więc wybrać. Dla mnie super!
knorwid

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na stronie Profilu, w zakładce Ustawienia (https://www.etutor.pl/profil/preferencje/) jest dostępna opcja wyłączenia/włączenia automatycznego sprawdzania wykonywanych ćwiczeń. Przepraszamy, że wcześniej nie powiadomiliśmy was o wprowadzonej zmianie. Dziękujemy @knorwidowi za zauważenie opcji. Mamy nadzieję, że zmiana się wam podoba. Pozdrawiamy!
japonskiwachlarz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.