ZALOGUJ SIĘ

Have, have been i past tenses

13 lat temu
Witam,

chciałabym was zapytać, czy jest jakaś droga "na skróty", na tyle prosta by mój mózg nauczył się w końcu rozrozniac pomiędzy have a have been i wiedział, już bez wahania i kombinacji, w którym momencie je zastosować? Mój problem wygląda następująco:

- mylę have z have been, mimo tego iz zasady zastosowania mam wykute na pamięc i je rozumiem - dzieje się tak już od ponad 2 miesięcy, co mnie bardzo niepokoi :(

- mój mózg nie rozpoznaje sytuacji w której mam zastosować odpowiedni czas - dotyczy to Have, have been i past tenses - kiedy ma byc jeden z czasów przeszłych, ja wyskakuję z "have" albo na odwrót.

Musiałam sobie coś w głowie zle poukładać w glowie - szukam przyczyny. Chciałabym uniknąc powstania "śladów pamięciowych", gdyz te bardzo trudno mi wymazac....



z góry dziękuje za pomoc :)

Krysia

P
psychem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Droga Pani Krystyno,

Myślę, że nie jest Pani odosobniona z tym problemem. Język polski bardzo różni się od angielskiego i oczywiście dla prawie każdego uczącego obecność tak wielkiej liczby czasów gramatycznych w języku angielskim na początku jest przerażająca i nic dziwnego, że ma Pani problem z rozróżnieniem ich.

Co mogę w takim wypadku Pani poradzić (może to wydać się bardzo banalne): uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć i być cierpliwym i wyrozumiałym w stosunku do siebie.

Moja propozycja jest taka: może warto spędzić trochę więcej czasu pracując ze słownikiem tj. wpisywać znane Pani słówka i zwracać uwagę na przykłady zdań (na czasy gramatyczne, w których zostały napisane), które pod nimi się znajdują. Jeśli będzie Pani czuła się na siłach, polecam też czytanie słownika angielsko-angielskiego.

Życzę dużo zapału do nauki i proszę się nie poddawać:)
paulina_r
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziekuje :) No to wlaczę dalej...
Moze pewnego dnia, samo wszystko się ułozy.

BTW nie sądziłam że metoda e-tutor moze być aż tak skuteczna. Można nauczyć się tutaj angielskiego w zaledwie 4 miesiące. Po 4 miesiącach, jak prognozuję dla siebie, pozostanie mi tylko doszlifować niedociągnięcia w gramatyce.
Wielkie brawo dla twórców platformy - genialny pomysł !!!
P
psychem
Ewa_G1967 - Ciesze się ze aż tak dużo skorzystałaś z e tutor!!!;))) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.