ZALOGUJ SIĘ

Bardzo użyteczny link dodany przez użytkownika sseebbeekkk

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Postanowiłem założyć oddzielny wątek po zapoznaniu się z linkiem jaki umieścił użytkownik sseebbeekkk w komentarzu do jednego z pytań.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

http://testyourvocab.com/

Przetestowałem swoja znajomość słownictwa kilkukrotnie i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem systemu doboru słownictwa.
Zarówno słowa przewidywane jako znane jak i te które prawdopodobnie nie są znane pojawiają się z zadziwiająco wielką precyzją!

Rezultaty są bardzo dokładne (warto się zapoznać z FAQ, by wiedzieć co w tym kontekście oznacza słowo "dokładne").

Słowa w drugiej części testu są dobierane bardzo trafnie i pozwalają na ciekawe urozmaicenie nauki i uzupełnienia słownictwa (trzeba tylko uważać z jakiej kolumny należy uzupełniać słowa!)

Rewelacja i serdecznie dziękuje sseebbeekkk za link, bardzo ale to bardzo mi się przyda to narzędzie!:)

PS. Ważne by zaznaczać tylko te słowa, które rzeczywiście znamy.
Po zaznaczeniu słów jakich faktycznie nie znamy, dobrane słowa w drugiej części testu są z innego (wyższego) poziomu niż ten na którym faktycznie się jest - sprawdziłem na sobie;)

Pozdrawiam serdecznie
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem czy sa takie dokładne. Wg danych z etutor, pokazało mi że znam o jakieś 5% mniej niż moja baza eT. Tylko że ja dodaje te słowka powoli, robiąc lekcje, które tez mi zajmują czas. Na moje oko i tego co zerkałem do innych tematów i listy słówek, to znam (lecz nie dodałem) na pewno kilkaset dodatkowych słów (szacuje na jakieś 10-15% tego co mam teraz). Może taki rozjazd, bo podstawa z eT jest mała - zaledwie 4000 elementów, więc procenty idą z mniejszej podstawy.

Narzędzie ciekawe. Będe co jakiś czas powtarzał test :)
DAD
quantum137 - Przecież elementy w tutorze to zupełnie coś innego i należy je inaczej interpretować. - 12 lat temu
DAD - DOczytałem FAQ. Margines błędu 10%, wiec może faktycznie jest całkiem OK... :)

........
Ja potraktowałem elementy w eT jako dodane słówka. Mało mam gramatyki, no chyba że mi się tak tylko wydaje.
.............
Gdybym odjął zagadnienia gramatyczne (już sprawdziłem ile ich mam)... no to w sumie mogłbym chyba oszacowac że program ten jest na serio całkiem dokładny.

Tylko że wyszło mi z tego ze g.... umiem :P

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Przeczytaj też to:
http://testyourvocab.com/details.php
a najlepiej wszystko hehe, warto a nie jest tego dużo:)

Najistotniejsze to wiedzieć w jaki sposób definiuje się słowo, a nie jest to wcale takie proste, także każda definicja to przybliżenie z dużym marginesem.
Na stronie to sekcja:
What is a word?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Piszesz, że g... umiesz a ja Tobie powiem, że głupoty gadasz;P
Umiesz całkiem sporo i założę się, że jesteś po prawej stronie mediany.

Wyniki dla Native speakers i dla obcokrajowców pojawiają się po zakończeniu testu pod odpowiednimi linkami.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Doczytałem... korzystajac z google translate :/ aby lepiej zrozumieć.

Za to zrozumiałem kwestie definicji słowa. Powinienem odwołać chyba to co napsiałem wczesniej, ale niech dla dyskusji zostanie. Faktycznie przeczytanie FAQ jest chyba konieczne. Te wyjaśnienia definicji słowa mają nawet racje bytu.
Teraz biorąc pod uwagę wszelkie opcje, koniugacje, etc etc, to by miało jakiś sens :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Ej tam co się przejmujesz, ja Tobie dziękuję za zainteresowanie się tematem i za dialog! Pozdro serdeczne:) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Spoko. Po to jest forum, aby dyskutować, uczyć się, rozwijać.

Tez pozdrawiam ;) Teraz ide "sprzedać" linka kilku znajomym :)
- 12 lat temu
quantum137 - Dobry link nie jest zły;) narx! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mane, tekel, fares. Ciekawy test. Blondynka nie rozumieć, gdzie użyteczność ;)
esterka
jerzy_pozoga - He, he, blondynka :D)))), i JA póki co sprzyjam Etutorkowi ! I dalej, zakuwam.
GRAMATYKA i zasób słów na Etutorku jest naprawdę bogaty.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
esterka - Test niczego nie uczy ani nawet nie mierzy, a jedynie szacuje. Wolałabym mieć test na eT., który pokazałby czy robię postępy, czy nie robię, gdzie są moje słabe strony, któremu zagadnieniu mam poświęcić więcej uwagi.
Koledze Quantum tłumaczyć oczywiście nie trzeba. Ale jeżeli kogoś zszokowałam, to się poprawiam i wyjaśniam poważnie.
- 12 lat temu
quantum137 - Daje natomiast możliwość błyskawicznego uzupełniania słów i daje wgląd w przyszłe słownictwo jakie będzie do przerobienia.
Można zapoznać się z brakami na podstawie pierwszej kolumny w ćwiczeniu 2.
Na podstawie statystyki, procentowe opanowanie drugiej i trzeciej kolumny w części drugiej można również wyciągnąć pewne ciekawe wnioski i na tej podstawie ułożyć sobie plan nauki na kolejne tygodnie.
Tak to widzę ze swojej perspektywy.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - Quantumie137- Analizowałem "testyourvocab" pod kątem przydatności w ramach moich potrzeb. Czytałem twoje wypowiedzi i DADa.Mnie wyszło- 8,000 . TO BZDURA ! Nie znam tyle.
I zdecydowanie odrzucam jako obciążenie i zbędny BALAST. Etutorek jest DOBRY, potrzebny !
Lubię natomiast używać "Dictionary and Thesaurus"- bardzo przydatny pod względem praktycznym, bogaty w zasobie słów.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Każdy ma swoje zdanie, uważasz, że jest inaczej i że jest to nie przydatne - Twoja opinia, moja jest inna i oboje do swoich mamy prawo. - 12 lat temu
esterka - Naprawdę nie kapuję. Miałabym się uczyć słów, dlatego że są w teście? Może dla osób znających język w stopniu zaawansowanym to ma sens. Uczę się prawie 2 lata, a jestem dopiero na B1 i nie powiem, że to mocne B1. Uczę się tego, co jest w lekcjach, co się trafi w zdaniach przykładowych czy w trakcie lektury albo co mnie interesuje - i jest co robić. Wystarczy mi otworzyć jakikolwiek słownik, by się przekonać, ilu słów jeszcze nie znam. Dla mnie ten test to fajna ciekawostka i nic ponadto. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moze komus sie przyda takze taka strona http://www.vocabulary.com/
Zaklada sie tam konto ( jest darmowe ) i wybiera sie swoj poziom. Nastepnie system pokazuje kolejno dane slowko i sie dobiera definicje. System jest tak zbudowany ze jak dane slowko znamy to pokazuje inne slowko, a gdy nie znamy to jest dodawane do pewnej listy i dziala na zasadzie powtorek z etutora, ze zostanie pokazane w inny dzien. Dziala to na takiej zasadzie, ze czym wiecej sie wykonuje tych cwiczen tym system lepiej zna twoj zasob slow i dobiera takie slowa, ktore moga sprawic klopot
D
Dex92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O, proszę - ciesze się, że link się przydał :).
Spotkałem się też, z takim testem -> http://dynamo.dictionary.com/
Ale uważam, że jest mniej 'miarodajny'. ;)
S
sseebbeekkk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi tam wyszło 3.810 słówek ;) chyba czas wziasc się do nauki i sprawdzić za jakiś czas znowu ;)
P
phantasm2001

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.