ZALOGUJ SIĘ

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ,że lektor (a tak właściwie tylko jeden z lektorów) na e-tutor czyta zbyt szybko i niewyrażnie?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Jestem poczatkująca,raczkująca można by rzec w nauce języka i często nie moge zrozumieć co przeczytał lektor.Robi to szybko i niewyraznie.Może pozniej gdy sie już więcej naucze to będzie ok ale póki co....Jak mam powtórzyć zdanie kiedy ciężko mi je zrozumieć?Napiszcie prosze czy tylko ze mna jest cos nie tak?
M
marzenaolejnik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Jakieś przykłady?

Generalnie jestem zdania, że nie należy sobie zbytnio ułatwiać. Bywa tak, że naturalna szybkość wymowy powoduje upośledzenie pewnych dźwięków - dlatego też warto, aby od począktu nauki osłuchiwać się z nagraniami, które nie są w 100% przygotowane tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych.
BlackAdder

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj marzenaolejnik- na początku wszyscy tak mają. Dawno temu podobały mi się nagrania
znanego zespołu "Kelly Family".

Bardzo mi zależało na tym aby ich zrozumieć. Dzisiaj już rozróżniam poszczególne słowa, zwroty, potrafię napisać tekst na podstawie odsłuchu.
Napisałaś "jestem początkująca, raczkująca", lektor za szybko mówi a zatem mam dla ciebie propozycję z Linku dla dzieci:
http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/spell/the-birthday-party

Spróbuj na początek z tego podanego, łatwego linku.
A potem w miarę osłuchania zrobisz postępy.

Drugi link, spróbuj i tego na podcastach elementary:
http://learnenglish.britishcouncil.org/en/elementary-podcasts/series-03-episode-16

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce english- jkp

ps.Odpisz- jak tam ?
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - W tym drugim linku jak zobaczysz ekran to kliknij na play i zacznie odtwarzać. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jerzy_pozoga dziekuję bardzo.Zajrzę tam i napiszę jak postepy.Ja się uczylam wczesniej niemieckiego a z angielskim nie mialam żadnej styczności.Wiem ,że dlatego mi trudniej ale nie poddam się.Mam nadzieję,że z sugestiami doswiadczonych e-toturowiczów uda mi się.Trzymajcie kciuki.
M
marzenaolejnik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Załuję,że za moich czasów w podstawówce uczyli tylko rosyjskiego...ehhh
M
marzenaolejnik
DAD - Mnie tez uczyli. Ja tego nie żałuję... ja żałuje że nie chciałem się wtedy tego języka uczyć!!! :) - 12 lat temu
marzenaolejnik - Dad,zle mnie zrozumiałeś,ja nie żałuję,że uczyli ale ,że "tylko"rosyjskiego. No i ja chciałam się uczyć i uczyłam się :),w liceum brałam udzial w olimpiadach z tego jezyka.tylko dlaczego ten angielski taki trudny....a tak bardzo chciałabym sie go nauczyc chociaz na poziomie podstawowym. - 12 lat temu
DAD - Zrozumiałem, zrozumiałem :) Stad mój smile. Teraz dzieci mają angielski od 1 klasy podstawówki...

Tak samo jest na zachodzie. Nie ma się po co pózniej dziwić, że młodzi po prostu znają ten język i jest to całkowicie naturalne. Nam pozostaje się go niejako od nowa uczyć. Plus jest taki, że my chcemy, a nie dlatego że musimy ;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
marzenaolejnik - Prawda!Ale nie poddam się ,jest we mnie duch walki:)!! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na swjecje jest tilko adin sluszny jazyk;)
Też miałem tylko obowiązkowy rosyjski i ni w ząb go nie mogłem skumać:/
Teraz to podobno chiński ma coraz lepsze noty, także czekamy na krzaczkowatego tutora hehe
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - nieźle krakasz quantum-ie, ja na ten przykład poprzedniej wiosny płaciłem z VisaClassic na konto chińskiego banku w www.englishtown.com
Tylko patrzeć ślicznych kapeluszy chińskich na przystankach tramwajowych we Wrocławiu, ot co!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do marzenaolejnik- na początku rozejrzyj się co pisali inni, przed tobą i poczytaj co nie co z podanego niżej linku,

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego_.html
Jest TU mnóstwo ciekawych wypowiedzi wielu początkujących o sposobie w nauczaniu własnym.

Dobrą sprawą jest również dopłata do PREMIUM aby mieć dobrą pomoc ze strony prowadzącej nauczycielki z eTutor.pl.

Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
BlackAdder - Czasami mam wrażenie, że Ci za to płacą :) Ale to taka tylko uwaga pół żartem, pół serio :) - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Mnie TU się podoba ! Tu jest jeszcze POLSKA. Przeczytaj mój wpis wyżej przy Quantumie137. Pozdrawiam. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do jerzy_pozoga-dziękuję za pomoc.Widzę,że dla mnie nawet szperanie po forum to trudna sprawa.:)Przeczytałam....rzeczywiście robie zle.Zakuwam słówka "na sucho".widac nie tędy droga.spróbuję zmienic sposób wg sugestii forumowiczów.Mam nadzieję,że przyniesie to efekty.Myslałam,że aby zrozumieć tekst słuchany trzeba najpierw poznać dużo słówek.Hmmm...i zakuwałam. Teraz spróbuję inaczej.
M
marzenaolejnik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do marzenaolejnik- słownik na diki.pl jest bardzo pomocny, korzystaj z niego.


Np. wpisujesz słówko "do" i klikasz do przetłumaczenia,
-pojawia się stronka z wieloma przetłumaczeniami,
-pojawia się mały wpis pt. "pokaż zdania z internetu", tu kliknij,
-pojawia się wiele krótkich zdań z tym "do",
-pojawia się równiez wiele głośniczków, kliknij tam a lektor wypowie wyraz lub zdanie.
I tak raz po raz powtarzaj za lektorem dane słowa lub krótkie zdania wg. uznania.

Uwaga: Słownik jest pomocny ale również bywa zawodny w niektórych trudnych zdaniach a dotyczących skojarzeń lub zawiłości gramatycznej języka.

Proste i łatwe. Powodzenia w nauce English wg. eTutor.pl.
Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki