ZALOGUJ SIĘ

Michael Swan: How much do articles matter? Czy przedimki w języku angielskim mają znaczenie?

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Jak duże znaczenie mają przedimki?

Poprawne użycie przedimków jest jednym z najtrudniejszych punktów w gramatyce angielskiej. Na szczęście większość błędów w przedimkach nie ma zbyt dużego znaczenia. Nawet jeśli opuścimy wszystkie przedimki w zdaniu, to zazwyczaj można je zrozumieć.
"Please can you lend me pound of butter till end of week?".
Lepiej jednak, jeśli to możliwe, używać przedimków poprawnie.

Michael Swan Practical English Usage 133.3

How much do articles matter?
The correct use of the articles is one of the most difficult points in English grammar. Fortunately, most article mistakes do not matter too much. Even if we leave all the articles out of a sentence, it can usually be understood.
"Please can you lend me pound of butter till end of week?"
However, it is better to use the articles correctly if possible.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Ja z przedimkami nie mam problemów, i zawsze dbam o to żeby były tam gdzie powinny, zarówno w piśmie, jak i w mowie.
Uważam, że właściwe użycie przyimków jest o wiele trudniejsze od przedimków. Jest to jednak moja subiektywna opinia :)
avayorica
piotr.grela - W piśmie i w CS (Careful Speech - w powolnej dokładnej wymowie) razi brak lub niewłaściwe użycie przedimka. W szybkiej wymowie, często przedimek "the" jest wymawiany jak "a", czyli różnica jest niedostrzegalna, niesłyszalna.
Chociaż ja często zamiast zastanawiać się nad tym czy to jest przedimek nieokreślony "a" czy określony "the"zastanawiam się czy użycie przeze mnie przedimka zerowego jest właściwe.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki