ZALOGUJ SIĘ

Witam, jakie polecacie filmy dla osoby ktora zaczyna nauke z jezykiem angielskim :)

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam, jakie polecacie filmy dla osoby ktora zaczyna nauke z jezykiem angielskim :)
S
sobczakweronika

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Słuchać oryginalne teksty ( czytane), odgrywane ( skecze, sztuki - dobrze znane po polsku, piosenki, pieśni ) zawsze warto - niezależnie od poziomu znajomości języka. jest doprawdy masa tekstów, przyzwoicie czytanych, level 1,2 ect.

Wkuwaj na pamięć..... oglądaj, słuchaj. Gdy odtworzysz fragment w tempie lektora i +- tak jak on, zaczynaj kolejny tekst. Po dwu trzech miesiącach wróć do pierwszego fragmentu, jak pójdzie Twoje odtworzenie? - Możesz być zaskoczony.

Co słuchać - Królewna Śnieżka z przed około 40-60 lat. Znajdziesz kawałki na You Tube. powodzenia. Kopciuszka - te wersje Disneya, mają walor specjalny, skorzystaj.

Jednak wybierz teksty, sztuki, które lubisz, to ważniejsze.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem najlepszym sposobem na naukę języka z filmów czy seriali jest dodanie do chroma nakładki na netflixa która pokazuje nam tekst w dwóch językach jednocześnie - można jednym kliknięciem zapisywać trudniejsze słowka, a potem ma się do nich dostęp. Co do konkretnych filmów nie mam polecenia ale staraj się nie wybierać takich w których mówią bardzo szybko ;)

P.S Można zapisywać też całe zdania i odtwarzać je sobie później razem z daną sceną w filmie
paulina274

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja nie potrafię oglądać filmów kilka razy, polecam @@squid game jeśli jesteś na poziomie b1 lub wyżej, jak dla mnie był całkiem łatwy, jak niżej, to pewnie zostają rzeczy bardziej młodzieżowe.
B
budyn1211

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka Weroniko.
Szczerze ja bym zaczął od prostych kreskówek po angielsku z napisami tez w tym jezyku. myszka Mickey jest spoczko.
R
RaphaelRozynek1985

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki