ZALOGUJ SIĘ

powtörki czy powtarzany element kiedy np 20 razy powtorze go bez bledu to zostanie usuniety z powtörek

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
czy element kiedys sam zostaje usuniety z powtörek? czy trzeba go np 100 razy powtarzac?
TomekNiemiec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Element raz dodany do systemu powtórek pozostaje w nim na zawsze, chyba, że sam go usuniesz.
Powtarzanie go bez błędu powoduje, że kolejna powtórka odsuwa się w czasie.
darkobo
londynwarszawianka - Mam pytanie, po jakims czasie powinnismy usunac dane slowo lub zdanie z powtorek? - 2 lata temu
darkobo - Nie wiem czy jest taki czas. Ja w zasadzie nic nie usuwam. Chyba, że jest to słowo bardzo oczywiste, które np. dodałem przez pomyłkę. - 2 lata temu
londynwarszawianka - Przy takim zalozeniu, czy jedna powtorka nie trwa za dlugo? Ile jedna powtorka powinna zawierac slowek? Lepiej mniej, czy wiecej? - 2 lata temu
darkobo - To chyba zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Ja staram się, aby system nie przydzielał więcej niż 200 powtórek na dzień. Ostatnio nawet mniej +/- 150. Gdy mam za dużo powtórek na dzień, to po prostu przestaję dodawać nowe elementy.
Jak mam czas i chęć, to dodatkowo robię powtórki specjalne, ale nie więcej niż w sumie 400 (40 monet ;) wymienianych na przedłużenie abonamentu :) ).
- 2 lata temu
londynwarszawianka - 150 powtorek dziennie za jednym razem, czy rozlozone na mniejsze w jednym dniu? Ile to czasu zajmuje?
Pytam, bo 50 to moge zrobic, ale 150 to jakos malo wyobrazalne dla mnie:)
- 2 lata temu
darkobo - A to już różnie, w zależności od możliwości. Choć z reguły staram się robić je za jednym razem. Łącznie zajmuje to około 20 - 30 minut. Czasem robię przez stronę, z pełnym wpisywaniem, a czasem przez aplikację - wtedy tylko sprawdzam, czy dobrze pamiętam (wpisywanie słówek/zdań w aplikacji jest dla mnie mało wygodne i zabierałoby zbyt dużo czasu, z tradycyjną klawiaturą radzę sobie w miarę nieźle).
EDIT
Właśnie zauważyłem, że na dzisiaj mam zaplanowane tylko 118 powtórek, więc pewnie będę starał się coś dorobić powtórkami specjalnymi, a może w końcu zrobię jakąś kolejną lekcję ;)
Aha, może jeszcze jedna uwaga. Obecnie traktuję system powtórek bardziej jako ochronę przed zapominaniem.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Wiem, ze powtorki chronia przed zapominaniem i sa czescia nauki, ale zauwazylam gdy jest ich sporo na jeden raz to trudno przerobic w tym samym dniu jeszcze jakas lekcje.
Lekcja plus powtorki w jednym wymagaja wiekszego nakladu czasu. Bede myslala jak to pogodzic razem (aby bylo tworcze a nie mozolne dla mnie).
Dziekuje za wyjasnienie tej kwestii:)
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

acha z gory dzieki. troche juz schodui z tymi powtörkami
TomekNiemiec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki