ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w tym przykładzie nie ma przedimka the, choć wydaje mi się, że w tym przypadku rzeczownik nature jest policzalny

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Dlaczego w tym przykładzie nie ma przedimka the, choć wydaje mi się, że w tym przypadku rzeczownik nature jest policzalny
Dancing is second nature to me. I love it.
J
Janbut
piotr.grela - A masz rację, powinno być, przed second powinno być "the".

Mam tylko jedną uwagę co do poprawności językowej. Nie należy się nią zbytnio przejmować, napinać i stresować, zwłaszcza w mowie codziennej.

Kiedy 12 lat temu przyjechałem do UK, to się przejmowałem jakiego użyć słowa, jakiego przedimka, czasu a wymowa taka czy siaka.
Wszystko to prowadziło do takiego u mnie stresu, że nie mogłem nic z siebie wydusić.
Najważniejsze jest mówić szybko i ciekawie a reszta jest mało ważna :-)
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Cześć,

we frazach "become second nature to sb" oraz "be second nature to sb" nie dodajemy przedimka "the" przed frazą rzeczownikową. Zdanie jest poprawne :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor
piotr.grela - A ma Pani rację nie ma w tym zwrocie "the" ale ja dam bym wcisnął tam "the" a właściwie ə aby zdanie lepiej brzmiało.
Jak to zdanie będzie brzmiało w mowie szybkiej:
"Dancin yseconʔ nature təme. I'lo viʔ"
"Dancin yz ə seconʔ nature təme. I'lo viʔ
Mój zięciu Brytyjczyk, ma swoją oryginalną teorię na temat przedimków, która mówi, że stosuje się je po to aby zdanie lepiej brzmiało, takie fillers, wypełniacze zdań :-)
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Klaudio, Piotrze,

uwagi Piotra są ciekawe i użyteczne, jednak w tym wypadku Pani użycie i potwierdzenie poprawiości językowej było konieczne. Pani serdecznie dziękuję.

Piotrze chciałoby się podyskutować. Masz rację, jeśli niepewność użycia the miałaby by zablokować mówienie, to nie należy się tym przejmować. MYŚLĘ IŻ PARĘ OSÓB DZIĘKI TOBIE, OTWORZY BUZIĘ, zaczieóeić
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli nie ma reguły tylko tak jest i już!?
J
Janbut

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki