ZALOGUJ SIĘ

"What would you make of a fella wearing that" dziwna konstrukcja...

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
W jednym z najbardziej popularnych brytyjskich seriali - EastEnders, spotkałem się z takim zdaniem:
"What would you make of a fella wearing that"
O ile sobie to jakoś przetłumaczę: "Co sądziła byś o gościu, ubranym, mającym na sobie to".
Sama konstrukcja - "What would you make of..." - wydaje mi się interesująca, idiomatyczna...
piotr.grela
klaudia.dol - Cześć :) Ten czasownik frazowy jest już w Diki: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=make+something+of+somebody
A z racji tego, że jest to frazal, jego znaczenie nie jest tak oczywiste do wychwycenia.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Dokladnie - Co bys pomyslal o kolesiu ktory ma na sobie cos takiego?

In my opinion you enrich this forum tremendously @piotr.grela. You always come up with something interesting! Others do, too, but you are definitely the most frequent.

Also, I have always stayed as far as possible from EastEnders and other similar soaps, this sort of entertainment is absolutely not my cup of tea, I have not seen one, but somehow I have a feeling...... that it might change...... And it will be your fault!!! :-) :-) :-)
M
Misha2020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pomysł uczenia się angielskiego oglądając ten serial, podsunęła mi moja nauczycielka księgowości, która urodziła się w Bangladeszu.
Żaden film czy serial nie odda w pełni jak ludzie mówią w rzeczywistości. Zawsze jest to gorsza lub lepsza stylizacja językowa.
Chociaż moim zdaniem - serial EastEnders odzwierciedla w dużej części jak mówią ludzie na południu Wielkiej Brytanii a "Coronation Street" jak mówią na północy.

Na Netflixie są różne seriale: "The Crown", "Sherlock Holmes" ale tak zwykli ludzie na codzień nie mówią.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - ...bedzie Twoja wina......

Zrobie podejscie w poniedzialek, wyjatkowo nie lubie tego typu rozrywki, ale moze po prostu nie wiem, ze lubie.....
- 3 lata temu
piotr.grela - Eastendersi to nie jest ambitne kino, trochę trzeba się przełamać mentalnie, do oglądania tego. Sam nie wyobrażam siebie oglądając "Klan" :-)
Najlepszy cytat z Eastendersów, "You ain't my mother"...

Była kiedyś w Polsce jedna stacja telewizyjna, warta oglądania, oprócz EduSatu- TVN lingua, właśnie na niej puszczali EastEndersow i wiele innych ciekawych programów własnej produkcji, szkoda, że ten kanał został zlikwidowany...
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzieki wielkie @Piotr.Grela, przekonales mnie!
M
Misha2020

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.