ZALOGUJ SIĘ

Jak odróżnić kiedy używamy ride a kiedy drive?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Ride i drive oznacza praktycznie to samo i nie wiem kiedy co używać.
S
Simon2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Drive rozumiemy bardziej jako "kierować, prowadzić" i używamy go mówiąc o raczej większych, zamkniętych pojazdach, np. samochodach, autobusach. Ride używamy w znaczeniu "jeździć (na) czymś", np. jeździć konno, jeździć na rowerze.
M
MiniMi
Simon2 - Dziekuje bardzo. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

drive używamy w rozumieniu kierować prowadzić np autobus, samochód. Ride ,,jeździć na czymś'' np konno
M
marcela23109

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wydaje mi sie ze drive odnosi sie do pojazdow (prowadzenie) a ride do prowadzenia żywych zwierząt
S
swrod512
Misha2020 - Tak, to bardzo pomaga jezeli zwierze ktore prowadzimy - jest zywe. Trudno sie nie zgodzic. Plus ode mnie.

Jednakze, w kontekscie "prowadzenia zywych zwierzat" czasownikiem wlasciwym bedzie LEAD.

You can lead a cow on a rope to the market. A martwe jada/sa wiezione. Ale to tez nie bedzie RIDE.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
radziozet - bike wydaje się średnio żywy a jest ride :) - 3 lata temu
Piotrekwolanini - tez przewaznie w odniesieniu do bike słyszę ride, wiec zasada musi byc nieco inna, drive zapewne odnosi się do prowadzenia pojazdów mechanicznych - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuje wam wszystkim, bardzo mi to pomogło.
S
Simon2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fajnie można sobie zapamiętać, ze drive to prawie wszystko co posiada silnik, a ride nie
A
alxcjv

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drive używamy kiedy chodzi o kierowcę np. My dad always drives a car - Mój tata zawsze prowadzi samochód
Natomiast ride używamy kiedy jeździmy na czymś np. I ride a horse every Monday - J na koniu w każdy poniedziałek
O
oladrops

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ride, jak tłumaczyła mi kiedyś wspaniała nauczycielka obrazowo, jak jeździmy okrakiem, czyli ride nie tyczy się tylko zwierząt ale również rowerów czy motocykli :-)
G
gbialobrzewska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki