ZALOGUJ SIĘ

Czy FULL-STACK odnosi sie tylko do I.T. i co dokładnie oznacza

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
W zdaniu (reklamy) ze strony internetowej...

>> This is OutSystems - the most complete full-stack application development platform.
>> Everything You Need to Build Enterprise Apps Fast
>> Full-stack Visual Development.
>> Drag-and-drop UI, business processes, logic, and data models to create full-stack, cross-platform apps.

Macie jakieś krótkie fajne określenie na full-stack?
Google podaje tylko definicje:
A full stack web developer is a person who can develop both client and server software.
H
halkins
piotr.grela - a full-stack programmer - wszechstronny programista, mi się to kojarzy z dwu / bi programistą, który potrafi zaprojektować program "widziany" z poziomu klienta jak i oprogramowanie wewnętrzne. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
halkins - @ Piotr
no jest coś takiego.. developerzy generalnie dzielą się na FRONT-END i BACK-END developers...
FRONT-END to wygląd, guziczki, kolory, grafika
BACK-END to cały silnik, bazy danych, przetwarzanie danych, bezpieczeństwo

Czyli full-stack to będze taki ktoś kto ogarnia jedno i drugie chyba...
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - Też mi się tak wydaje, choć mam niewielką wiedzę w tym kierunku. Próbowałem uczyć się różnych języków programowania Java, C+, Visual Basic, coś tam mi wychodziło, ale i nie miałem do tego przekonania i radości z tworzenia. Jestem przekonany, że praca programisty jest jednym z najtrudniejszych zawodów, trudniejsza od lekarza. Np. mój lekarz pierwszego kontaktu GP, jak mi się uda, umówić na wizytę z nim, to i tak korzysta z Googli a i tak błędnie postawi diagnozę... Ale gdyby nie było programistów, nie było by Google i co wtedy zrobiłby mój biedny lekarz... - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
halkins - 🤷😬 a twój lekarz nie ma przypadkiem na imię Khalid albo Mustafa?
oni zawsze do Googla zaglądają hihi
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

programiści to do dopiero do Google zaglądają :)
fullstack developer to ten co zajmuje się frontendem i backendem.
btw frontend to nie tylko guziczki i kolorki :)
wydaje mi się że w języku polskim nie ma krótkiej nazwy dla fullstack developera. Ja bym tego nie tłumaczył i pisal programista fullstack
L
Lso01
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

uzupełniłam zapis hasła "full stack designer", które znajdowało się już w Diki: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=full+stack+designer

"Stack" to w kontekście informatycznym "stos" (https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=stack), a więc "full-stack" będzie przymiotnikiem odnoszącym się do "pełnego stosu technologicznego", "kompletnego stosu technologicznego".
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.