ZALOGUJ SIĘ

Who has farted? Who did fart? Who was farting? Who farted? - Kto się spierdział?

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Natrafiłem w swoich powtórkach na Etutorze na słówko "fart" - pierdzieć
Jest to bardzo często używany czasownik zwłaszcza jak się dużo konsumujemy fasolki z Tesco lub innego supermarketu i oddziaływujemy na otoczenie :-)

I tak się zastanawiam jak powinno brzmieć pytanie:
1. Who has farted?
2. Who did fart?
3. Who was farting?
4. Who farted?
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ja chyba zapytałbym "nieformalnie".... Who farted?
Ale jeżeli akcja odbyła się w UK, to oczywiście należy udawać że nic się nie stało, hihihi, i nie pytać wcale.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem "Who did fart?" jest niepoprawne gramatycznie, choć może i występuje w mowie potocznej, albo gdy została zastosowana emfaza.
W innym wątku Pani Klaudia podesłała link do lekcji o tworzeniu pytań z tak zwanymi "wh-words" https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/35/1/14823
"W pytaniach o podmiot nie dodajemy czasownika posiłkowego do/does. To co prawda dotyczy Present Simple. ale zdaje mi się, że ta sama zasada dotyczy Past Simple. Jak znajdę lekcję dotycząca Past Simple, to też podlinkuję.

EDIT
O, znalazłem nawet szybciej niż się spodziewałem: https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/45/2/38823

"Who gave you this money? = Kto dał ci te pieniądze?
What happened? = Co się stało?

Jak możesz zauważyć, w pytaniach o podmiot nie stosujemy operatora did."
darkobo
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
ang-nsw - "Who did fart?" - nie dostrzegam błędu. Wszystkie 4 pytania, wymienione przez Piotra, są poprawne gramatycznie - moim zdaniem. - 3 lata temu
darkobo - @ang-nsw - "Jak możesz zauważyć, w pytaniach o podmiot nie stosujemy operatora did." - 3 lata temu
piotr.grela - W mowie potocznej najczęściej, słyszę pytanie: "Who farted?"

Wszystkie 4 formy mogą występują w języku mówionym. Ale "Who did fart" jest najmniej chyba popularna i z tego co napisał Darek też nie jest poprawna.

Czasami warto wrócić do zagadnień gramatycznych z poziomów niższych.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
halkins - Jak już chcecie koniecznie użyć DO/DOES, to już mi to prędzej w zdaniu..
>> C'mon guys... Did anybody fart inhere ?

brzmi to naturalniej..
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.