ZALOGUJ SIĘ

Postępy z e tutor od podstawy do rozszerzenia

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Witam, podzielcie się ze mna opinia na temat tej platformy. Test poziomujący pokazal mi ze jstem poziomie b1, ale nie czuje siw na nim przynajmniej w mówię, czy jest tu ktoś lto zaczynał np od a1 i przeskoczył na b1 np i radzi sobie coraz lepiej z językiem nauka. W jaki sposób oceniacie platformę? :) chce zapoznać się z waszymi spostrzezeniani :)
J
Justyna0508

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Półtora roku temu test też mi pokazał B1, zrobiłam kilka lekcji, ale słownictwo i gramatyka była dla mnie za trudna, w sensie nie miałam usystematyzowanej - natomiast lekcje i ich układ zainteresował mnie na tyle, że zdecydowałam się zacząć od początku od A1. I nie żałuję. :) Dziś jestem za połową A2, zaczęłam business english, robię w między czasie travel english, kurs wymowy say it i lekcje specjalne oraz powtórki słówek.
Spokojnie mogę powiedzieć, że ta platforma najbardziej mi się podoba, mam ochotę się dalej uczyć, nie nuży mnie, w swoim tempie przerabiam lekcje, słówka, idiomy, ciekawostki, czasem gry :)
Zdecydowanie mój angielski zyskał po półtora roku, ale zaznaczam że 1 raz w tygodniu mam tez konwersacje. Natomiast mogę śmiało powiedzieć, że mam dużo większy zasób słownictwa, poprawiła mi się wymowa (powtarzam za lektorem każe słówko i zdania), zaczęłam stosować idiomy i różne konstrukcje gramatyczne.
Może nie jestem dalej w poziomach w sensie np. na B2, ale mam solidne podstawy teraz, których zawsze mi brakowało i moja gramatyka to był jeden wielki chaos i Kali jeść, Kali pić.
Pokretka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Etutor ma pare wad ale wiecej ma zalet np. to forum.

Gramatyka nie jest najwazniejsza. Jak sie nauczycie juz gramatyki podrecznikowej to w kontakcie z naitive speakerami przekonacie, ze oni juz tak tej pieknej gramatyki nie uzywaja.
Nie ma w UK instytucji, ktora bronila by poprawnosci jezykowej tak jak np. w Polsce, czy we Francji.

Jezyk angielski formalny, byl ksztaltowany na wzor Laciny, z tymi wszystkimi zasadami gramatycznymi a jezyk angielski mowiony, codzienny rzadzi sie juz swoimi regulami.

Najwazniejsze sa slowka a w zasadzie zwroty, kolokacje, czasowniki frazowe, idiomy, powiedzenia...

Ale warto wspomnieć, ze to samo slowko potrafi byc wymawiane sa roznorodnie i praktycznie, zaden slownik tego wiernie nie oddaje.

Poza tym pojedyncze slowko moze miec inna wymowe niz to samo slowko calym zdaniu.

Co nam pozostaje, ogladanie filmow i seriali, vlogow z napisami i dodawanie slow i zwrotow do powtorek do Etutora i powtarzanie, powtarzanie, powtarzanie...

Nie ma drogi na skroty!
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotr jak zwykle w sedno... W pełni się zgadzam, ja używam ET od dwóch lat i po wielu latach -w zasadzie bez angielskiego - sporo sobie przypomniałem, a jeszcze więcej się nauczyłem. Choć nie ukrywam, że nastawiłem się najbardziej na słownictwo, idiomy, kolokacje i całe zdania - bo od tego wg mnie jest ET. Jeśli chodzi o konwersacje to - póki co - trzeba sobie radzić poza ET.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sam test poziomujący moim zdaniem jest kiepski. Uważam, że przydały by lepszy; ma on służyć nam a moim zdaniem tak nie jest. A to dzieje się tak, że chyba 90 procent users testuje się na poziomie b1.
Piszę że jest test kiepski, gdyż po powiedzmy 12 miesiącach, mimo sensownej nauki, po powtórzeniu testu wynik się nie zmienia, ludzie podłamują się. JEST JAKIŚ BŁĄD W TEŚCIE.

Z etutor warto korzystać. Jest oni na dziś już dobrze zorganizowany.

Problem jest z poziomem ostatnim. Tak dobrzy nauczyciele mogliby się bardziej postarać.

W rezultacie z etutor można się uczyć samemu skutecznie. W rezultacie dostrzegasz poprawę, podniesienie poziomu skills, często nie tam gdzie się spodziewasz.
abmmichal
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - Zgadzam się z Michałem o ile poziomy A1 do B2 są dopracowane, to poziomy C1-C2 są trochę zrobione na przysłowiowy "odpiernicz" :-) - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.