ZALOGUJ SIĘ

Poprawna odpowiedz jest: ""I'm / a / sorry / to / say / but / you're / on / wrong / train." Dlaczego po I'm jest "a"?

12 lat temu
V
velmirek
Gość - Wystarczy na diki po ułożeniu zdania kliknąć sprawdź i pokaże prawidłową odpowiedź. Pozdrawiam.
- 12 lat temu
velmirek - Wiem że można sprawdzić, jak przeczytasz uważnie zauważysz że to jest poprawna odpowiedz po sprawdzeniu właśnie. Ja nie wstawiłem "a" przed "sorry" i miałem źle. Chodzi mi o wytłumaczenie tego mojego błędu. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Kurs jest częścią Diki Angielski i nie mam do niego dostępu.
Mogę Ci jednak podpowiedzieć, że zdanie zbudowane z tych słów powinno wyglądać tak:

"I'm / sorry / to / say / but / you're / on / a / wrong / train.

Pozdrawiam
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
velmirek - Ja zrobiłem ten sam błąd co Ty teraz. Nie wstawiłem "a" przed "sorry" tylko przed wrong i miałem źle. Chodzi mi o wytłumaczenie tego mojego błędu. - 12 lat temu
slawek4 - Nie spotkałem się jeszcze z taką zasadą aby wstawiać ,,a" przed ,,sorry". Quantum137 ma 100% racji. - 12 lat temu
velmirek - Ja podobnie jak Ty, ale zobacz w google. Wiem że to nie jest żaden wyznacznik ale jest sporo takich użyć na stronach angielskojezyczynych. Pytanie moje jest o wytłumaczenie tego. Jeśli masz argumenty że to jest źle również przyjmę. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.


Ja zrobiłem ten sam błąd co Ty teraz. Nie wstawiłem "a" przed "sorry" tylko przed wrong i miałem źle. Chodzi mi o wytłumaczenie tego mojego błędu.


Jeśli napiszesz:
I'm a sorry to say... jest to bezdyskusyjnie źle.

Wytłumaczenie dlaczego musi być on a wrong train:
1. w pociągu -> on a/the train
2. przedimek a dotyczy rzeczownika train
3. jeśli przed rzeczownikiem występuje przymiotnik opisujący następujący po nim rzeczownik to przedimek stawiamy przed przymiotnikiem.


velmirek
Ja podobnie jak Ty, ale zobacz w google. Wiem że to nie jest żaden wyznacznik ale jest sporo takich użyć na stronach angielskojezyczynych. Pytanie moje jest o wytłumaczenie tego. Jeśli masz argumenty że to jest źle również przyjmę.


Zgadzam się z tym fragmentem:
>...zobacz w google. Wiem że to nie jest żaden wyznacznik...

Wyznacznikiem poprawności językowej może być książka bądź słownik.
Przykład z naszego ogródka: 'wogóle' około 10 milionów trafień w google.
Ludzie nawet piszą 'wogle' około 1 milion trafień.

Google indeksuje każde słowo wpisywane do wyszukiwarki dlatego jest tak dużo śmieci w sieci.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
e.lukasiewicz - Pamiętajmy tylko o zdaniach typu "It was a sorry sight to see"; "When I met her, she was in a sorry state" - użycie "sorry" jako "very bad" - stawiane tylko przed rzeczownikiem i wtedy rodzajnik dostosowujemy do rzeczownika.

Oczywiście, to zupełnie inny kontekst niż "I'm sorry" ale może wyjaśniać, czemu Google tak dużo "a sorry" pokazuje ;)
- 12 lat temu
quantum137 - Bardzo ciekawe informacje.
Wniosek co do google intrygujący i przypuszczam, że trafny!
Dziękuję bardzo :-)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
velmirek - (1)Dzięki! Widać że sam portal jest jeszcze nie dopracowany. Sprawdzenie zaklasyfikowało dobrą odpowiedź jako błędną. Zdanie w moim temacie ze slash'ami zostało przeze mnie bezpośrednio wklejone ze sprawdzenia. Niestety nie mam screenshot'a następnym razem postaram się zrobić. Teraz widzę że sprawdzenie działa dobrze. Niestety Google utwierdziło mnie w tym że to jakiś błąd. - 12 lat temu
velmirek - Faktycznie jest sporo miejsc gdzie jest to stosowane raczej jako przymiotnik.
Np: "I'm a sorry case.", " I'm a sorry state.", " I'm a sorry excuse".
Ale także błędy w lirykach piosenek np: "Well, I'm a sorry for you but I really don't know why"
Written by Jeremy Spencer, czy scenariuszach np: "I'm a sorry, tony." Episode 47- "Watching Too Much Television"
Pozdrawiam
- 12 lat temu
e.lukasiewicz - Przyznam, że nie wiem dlaczego system uznał Panu poprawną odpowiedź za błędną, sprawdzam w ustawieniach ćwiczenia i tam poprawna odpowiedź jest .. poprawna (I'm sorry... on a wrong train), wykonałam też ćwiczenie z błędną odpowiedzią i system uznał ją za błędną wskazując jako poprawną tę z "a" przed "wrong". Wiem też, że nikt niczego w ostatnich dniach nie zmieniał w tym ćwiczeniu, więc zupełnie nie umiem wyjaśnić, czemu Panu system wskazał "I'm a sorry" jako poprawna opcję.
- 12 lat temu
e.lukasiewicz - Wydaje mi się, że w poleceniu skopiował Pan nie poprawną odpowiedź wskazaną przez system, a odpowiedź własną - system wskazując poprawną odpowiedź "stawia" spację jedynie po /, a w kolumnie "Twoja odpowiedź" spację stawia i przed i po /. W Pana tytule spacja jest po obu stronach znaku. - 12 lat temu
velmirek - Co do spacji to po wyświetleniu chciałem sprawdzić czy jeśli tak poprawie jak zasugerował to mi to uzna. Po po poprawieniu uznał. Sprawdzałem czy to nie jest aby chwilowy błąd i faktycznie system oczekuje takiej właśnie odpowiedzi.
Wtedy dopiero wkleiłem do pytania, także faktycznie mogłem wkleić tą cześć swoją. Jednak nie mam wątpliwości że w sprawdzeniu był błąd. "a" przed sorry to było dla mnie zupełne nowum i dlatego zdecydowałem się zadać pytanie.
- 12 lat temu
e.lukasiewicz - Niestety, nie umiem powiedzieć, co się stało, jeśli system uznał poprawną (z "a wrong train") odpowiedź za błędną i wskazał "I'm a sorry..." jako poprawną. Nikt z nas nie poprawiał tego ćwiczenia, zaś programista mówi, że błąd systemu spowodowałby problem w każdym zdaniu w ćwiczeniu. Może przypadkiem przesunął Pan jedno słowo? czasem tak jest, że się niechcący przesunie mimo iż się dobrze ustawiło, przed naciśnięciem "sprawdź" przestawiamy jedno ze słów.
- 12 lat temu
e.lukasiewicz - Zapewniam, dla rozwiania wszelkich wątpliwości - poprawna odpowiedź to "I'm sorry to say but you're on a wrong train" - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

quantum137 ma absolutną rację.
Jednocześnie zapewniam, że w zadaniu poprawna odpowiedź nie ma [a] przed [sorry]. Zadanie zostało sprawdzone i prawidłowo ułożone zdanie jest akceptowane jako dobra odpowiedź.
Po ułożeniu zdań z ich rozsypanych elementów należy jeszcze kliknąć przycisk Sprawdź. Dopiero wtedy odpowiedzi zostaną sprawdzone, czy są poprawne czy nie.

Pozdrawiam,
Agnieszka
A
agazerka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.