ZALOGUJ SIĘ

Osoby do rozmowy A2 szukam - zaczynam naukę. Sporo rozumiem, ale jestem niemowa 😉

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Hej. Szukam osób do rozmowy, żeby przełamać strach przed odezwaniem się. 😉 Pasuje mi rozmowa popołudniami, z dwa razy w tygodniu. Np wtorek i czwartek. Zaczynam naukę a potrzebna mi rozmowa, a nie klikanie literek.
M
McDobronald76
madlenegsr - Hej, chętnie z Tobą poćwiczę :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

1. Ćwiczysz na głos? Odrabiasz ćwiczenia na głos?
2. Trenujesz kopiowanie i imitowanie mowy?
abmmichal
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Michal ma racje, shadowing imitowanie wymowy jest bardzo pomocne w nabyciu akcentu / akcentów przez nas porządanych.. Mieszkam we wschodnim Londynie, tutaj ludzie mówią akcentem mieszanym Modern RP, Estuary English, Cockney, MLE - oglądam codziennie soap opere: "EastEnders" z napisami. Treść jak każdej opery mydalnej trochę głupkowata papka ale do nauki języka codziennego jest doskonała.

Najwięcej daję mi rozmowa z naitivem, z moim zięciem.
Jeżeli on mówi, że coś jest "yyy, alright" to znaczy, że to nie jest alright :-)
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Ja tez się uczę chętnie poćwicze rozmowę na whatsup ?
miszcz1980
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
madlenegsr - Hej, a na jakim poziomie masz angielski? - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W poście Piotra jest jedna uwaga bardzo ważna.

Nawet na pierwszym poziomie A1, warto jest oglądać oryginalne nagrania. Od poziomu A2 to już obowiązek.

Oczywiście zmieniają się cele oglądania i słuchania tekstów oryginalnych wraz z postępami ale to już odrębny temat.

Mam takie - codzienne prawie ćwiczenie; włączam cokolwiek. Powiedzmy film: przez 10 minut, 5 minut - powtarzam ile złapię na głos - oczywiście ideałem jest powtórzyć całe zdanie. Ale jeśli Twoje A2 pozwala złapać a table, her closet, a lounge, transit lounge wystarczy na początek. Bądź pewien niemowa zacznie po pewnym czasie mówić za 5 miesięcy i więcej ale czasu nie zmarnujesz.

Możesz dodatkowo zapisywać, ale raczej wyjątkowo - ważne jest by powtarzać na głos, tak jak aktor do widzów siedzących w odległych rzędach.
Powodzenia!!!
abmmichal
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka,
również chętnie z Tobą poćwiczę.
Mój poziom A2/B1, ale jeśli chodzi o mówienie to na ten moment jakieś A0 ;p ;p
Mam sporo wolnego czasu wiec możemy rozmawiać :D
olmas1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki