ZALOGUJ SIĘ

pytanie na temat z gramatyki z jezyka angielskiego

12 lat temu
prosze was o mala pomoc co prawda juz to mialam przerabiane ale nadal mam problem tzn nie rozumiem do konca questions tag i dopelniacz saksonski mam z tym problem
ggosia84

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

question tag
na końcu zdania jest dodawane krótkie pytanie z czasowników pomocniczych (np. do, did, have) negujące zdanie
You like me. - Lubisz mnie.
You like me, don't you? - Lubisz mnie, nieprawdaż (nie lubisz)?
You don't like me. - Nie lubisz mnie.
You don't like me, do you? - Nie lubisz mnie, nieprawdaż (lubisz)?
Anglicy uwielbiają tą konstrukcję

Anglielski miał kiedyś jak niemiecki 4 przypadki, ale został mu się tylko jeden dopełniacz, a że staroangielski to język germański (saksoński) zwany jest ten jeden przypadek dopełniaczem saksońskim
dopełniacz odpowiada na pytanie kogo? czego? - czyli do kogo coś należy
Peter's watch - Piotra zegarek
właśnie to 's jest tym dopełniaczem
Bilberry
ggosia84 - Ok wielkie dzieki za pomoc moze sobie jescze utrawale na ten temat najlepiej aby bylo mozna jeszcze robic cwiczenia i komus wyslac aby mogl ktos sprawdzic bo przyznam mam z tym problem - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pamietaj, że jeśli zdanie jest twierdzace to question tag ma formę przeczącą np. The wather's nice,isn't it? I na odwrót: The weather isn't nice,is it? Question tags mogą funkcjonować jako prawdziwe pytania (pytający oczekuje odpowiedzi) lub jako coś w rodzaju potwierdzenia.
Pamietaj równiez ze w dopełniaczu saksońskim jesli cos jest przynalezne do wiecej niz 1 osoby to "s" stosujemy tylko przy ostatniej osobie. Co mam namysli? Np. Kate and John's dog. A NIE: Kate's and John's dog.
A
agorniak1
ggosia84 - dzieki za pomoc - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tutaj masz ćwiczenie z dopełniaczem saksońskim

http://www.tlumaczenia-angielski.info/angielski/nouns-tests.htm
absolwentka
ggosia84 - dzieki bardzo za pomoc - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki