ZALOGUJ SIĘ

"Do you ever go in the loft, Mr Moss?" dlaczego nie jest użyte zdanie w Present Perfect?

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Oglądając jeden brytyjski serial kryminalny: "What Remains"
Spotkałem się ze zdaniem:
"Do you ever go in the loft, Mr Moss?"

Zastanawiam się dlaczego nie użyto pytania w Present Perfect, pytając się o doświadczenia, przeżycia : "Have you ever been / gone in the loft, Mr Moss?

Brytyjski mini serial kryminalny:" What Remains" - bardzo wciągający o zaskakującym zakończeniu.
Polecam!
piotr.grela
darkobo - A " go in the loft" to nie jest czasem jakiś idiom? W jakim kontekście wystąpiło to zdanie? - 4 lata temu
piotr.grela - Darkobo - to chodziło o strych, podasze, akcja serialu rozgrywała się koło Manchesteru... - 4 lata temu
darkobo - Widzę, że Klaudia już wyjaśniła. Tak właśnie podejrzewałem, że mogło chodzić o jakąś powtarzalną czynność. Coś w rodzaju, czy zawsze wchodzi pan na strych, panie Moss? (pewnie w jakiejś określonej okoliczności, wynikającej właśnie z kontekstu sytuacyjnego.) - 4 lata temu
piotr.grela - Dzięki Ci Darkobo też za wyjaśnienie.
Dochodzę do wrażenia, że użycie odpowiedniego czasu gramatycznego zależy od tego na co mówiacy chce położyć nacisk.
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć,

udało mi się odszukać wspomniany serial i obejrzeć kawałek odcinka, w którym pada to wyrażenie. Jak wnioskuję z kontekstu, intencją detektywa jest zdobycie informacji, czy ta osoba (tutaj Kieron, o ile się nie mylę) ma w zwyczaju lub zdarza mu się wchodzić na strych. Poprzez pytanie o rutynowe zachowania i nawyki można by było wytłumaczyć użycie czasu Present Simple :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O dziękuję Pani Klaudio za wytłumaczenie.
W jaki sposób Pani znajduje odpowiednie fragmenty?
Jestem fanem serialu "Eastenders" , chętnie obejrzałbym archiwalne odcinki, tylko nie wiem gdzie?
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.