ZALOGUJ SIĘ

pytania o podmiot i dopełnienie

12 lat temu
W lekcji 7 wprowadzone zostały pytania o podmiot i o dopełnienie.
Nie określono którym czasie, dlatego chciałam się upewnić czy dobrze to pojmuję. Moje zapytanie napiszę dużymi literami.

Budowa pytań o podmiot zawierających przeczenie wygląda następująco:
1) dla zdań zawierających czasownik to be zaimek pytający + odmieniony czasownik to be + not + reszta zdania
Who isn't a nice girl? = Kto nie jest miłą dziewczynką?
TO DOTYCZY JAK ROZUMIEM TYLKO CZASU PRESENT SIMPLE BO W PRZESZŁYM CZY W PRZYSZŁYM CZASIE ORZECZENIE BĘDZIE INNE ?
I DOTYCZY TO TEZ PONIŻSZYCH PRZYKŁADÓW ,PRAWDA? INACZEJ POWIEMY NP. KTO NIE BĘDZIE MIŁĄ DZIEWCZYNKĄ?ALBO KTO NIE BYŁ MIŁĄ DZIEWCZYNKĄ
2) dla zdań zawierających każdy inny czasownik zaimek pytający + do /does + not + bezokolicznik + reszta zdania
Who doesn't go to school every day? = Kto nie chodzi do szkoły codziennie?
KTO NIE CHODZIŁ DO SZKOŁY CODZIENNIE? -
KTO NIE BĘDZIE CHODZIŁ DO SZKOŁY CODZIENNIE?
KONIECZNA JEST ZMIANA OPERATORA- DOESN'T
Budowa pytań o dopełnienie zawierających przeczenie wygląda następująco:
1) dla zdań zawierających czasownik to be zaimek pytający + odmieniony czasownik to be + not + podmiot + reszta zdania
Why isn't she happy? = Dlaczego ona nie jest szczęśliwa?
JAK WYŻEJ?
2) dla zdań zawierających inny czasownik zaimek pytający + do /does + not + podmiot + bezokolicznik + reszta zdania
Why doesn't she know that? = Dlaczego ona tego nie wie? JAK WYŻEJ - ???:):)
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

1. W czasie przeszłym byłoby: Who wasn't a nice girl? - kto nie był miłą dziewczynką?

2. Czas przeszłym - konieczna jest zmiana operatora do/does na operator did, czyli Who didn't go to school every day?

Czas przyszły - tu z kolei używamy will: Who will go...
Pytania o dopełnienia:
Z CZASOWNIKIEM TO BE
- Why isn't she happy? - dlaczego ona nie jest szczęśliwa?
- When wasn't she happy? - kiedy ona była nieszczęśliwa?
Z INNYM CZASOWNIKIEM - konieczny operator do/does lub did (dla czasu przeszłego):
- Why doesn't she know that? - dlaczego ona tego nie wie
- Why did you paint this? - dlaczego to namalowałeś?
- Where did he buy his car? - gdzie on kupił swój samochód?
- When did you drink tea? - kiedy piłeś herbatę?
E
ewemal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wspomniano jeszcze o tym, że w czasie przyszłym przeczenie "will+ not" posiada skróconą formę bardzo często używaną "won't", oraz o tym , ze w czasach "present" operatorem będzie "has / have"
wacek6713
spirulinka - Dokładnie.Moje wątpliwości dotyczyły części lekcji 10 - SUBJECT AND OBJECT QUESTION WITH NEGATIVE - Nie zaznaczono w tych informacjach ,że chodzi konstruowanie zdań w czasie PRESENT SIMLE - To wg mnie ważna informacja , bo wydawało się to dziwne by podany operator does stosować w pytaniach o podmiot czy dopełnienie w czasie przeszłym

- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki