ZALOGUJ SIĘ

I've been many times physically attacked in London vs. I was many times physically attacked in London

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
I've been many times physically attacked in London vs. I was many times physically attacked in London.

Wydaje mi się, że kiedy piszę o swoich przeżyciach, to bardziej powinienem użyć Present Perfect: "I've been many times physically attacked in London"
Bo to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy zostałem zaatakowany.

OT. Zadziwiająca jest postawa londyńskiej policji, która nigdy tych przestępstw nie rejestruje.
Nie ma zarejestrowanych przestępstw i statystyki wyglądają ładnie.

Większość tych co mnie napadali w Londynie, to byli czarni narkomani i jak o tym piszę w internecie, ( bo angielska prasa nie jest wcale zainteresowana tym tematem) to jeszcze mnie nazywają rasistą...
piotr.grela
rafal.swierczek - Uważam, że "I've been many times physically attacked in London" dużo bardziej pasuje. Tak jak pisaleś to są przeżycia. Past Simple to jeden punkt w przeszłości, a tutaj jest many times, czyli to nie pasuje za bardzo.

Internet wielką ma moc, to że nikt się teraz tym problem nie zajmuje nie znaczy, że tak samo będzie za miesąc, rok.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Jest to bardzo interesujące, że w mediach jest sporo takich rzeczy nieistotnych jak globalne ocieplenie, zmiany klimatu, Donald Trump, jaką łyżeczką Królowa je kawior... ale nikt nie pisze, że jest pół miliona bezdomnych w UK, o przestępczości, narkomanii, working poor... - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Chyba znów mamy do czynienia z sytuacją, gdy wiele zależy od kontekstu.
Ty wciąż mieszkasz w Londynie i mówisz o swoich w miarę aktualnych przeżyciach, stąd pewnie Present Perfect.
Jeśli np. ktoś mieszkał w Londynie, ale teraz już mieszka gdzie indziej, wtedy bardziej właściwy byłby moim zdaniem Past Simple.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

zgadzam się z darkobo, kontekst sytuacyjny jest kluczowy :)

Jak wiadomo, Present Perfect jest używany do opisywania życiowych doświadczeń, dlatego jeśli w rozmowie z naszym rozmówcą nie używamy żadnych określników , a chcemy opowiedzieć, co nas w życiu spotkało, Present Perfect jest właściwym wyborem :)
Tutaj link do lekcji związanej z tym zagadnieniem: https://www.etutor.pl/lessons/en/a2/33/3/40497

Użycie Past Simple rzeczywiście byłoby zasadne, gdyby zaznaczono tutaj przedział czasowy (w tym zdaniu lub we wcześniejszym etapie rozmowy/opowieści).

Klaudia
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.