ZALOGUJ SIĘ

I felt no guilt or jealousy. I no felt guit and jealousy.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
I no felt guit and jealousy. Czy to zdanie jest poprawne gramatycznie?
A
ang-nsw

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Przeczenie przed czasownikiem/orzeczeniem w formie "no" / "not" nie jest poprawne.

W celu umieszczenia przeczenia przed orzeczeniem (orzeczeniami) przychodzi mi na myśl taki przykład:
"I neither felt guilt nor experienced jealousy."

W ogóle przeczyłbym w tym zdaniu orzeczeniu:
"I felt not guilty nor jealous." bądź z podkreśleniem: "I did not feel guilty or jealous."

Jeśli przeczymy rzeczownikom, to spodziewałbym się kontynuacji podającej co czułem zamiast braku winy np.:
"I felt no guilt or jealousy but some disgust and anger for her."

Jednak jest to zdanie przykładowe ze słownika ( https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=jealousy ), więc jest poprawne.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
darkobo - @ ang-nsw - popraw literówki: guiLt
@ parseq co do kontynuacji zdania to niekoniecznie. Nie mieaem poczucia winy, czy też zazdrości (dosłownie poczucia winy lub zazdrości). Wcale nie musiałem czuć czegoś innego. Po prostu. Zdanie najprawdopodobniej jest częścią większej całości, w której ktoś uważa, że powinienem albo mieć poczucie winy, albo zazdrościć. A ja niekoniecznie. I albo nie ma znaczenia co czuję zamiast (?), albo nic nie czuję, albo nie mam ochoty się tym chwalić.
I moim zdaniem "I felt no guilt" mz brzmi lepiej niż "I felt not guilt"
- 5 lat temu
parseq - Zgoda. Pisalem o tym, ze obie wersje sa ok, ale ja wole negowanie orzeczenia a nie dopelnienia (rzeczownikow).
[...]@darkobo**: 3 literowki, w tym jedna angielska. :-)
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

"I no felt guilt and jealousy." jest niepoprawne gramatycznie. Nie tworzymy przeczeń w ten sposób, powinniśmy użyć czasownika posiłkowego, czyli w tym przypadku mamy czas Past Simple, a więc użyjemy "didn't" (lekcja o tworzeniu przeczeń w czasie Past Simple: https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/27/2/38617) . A zdanie powinno brzmieć "I didn't feel guilt or jealousy".

Klaudia
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.