ZALOGUJ SIĘ

Odszukiwanie gramatyki w przerobionych lekcjach eTutor

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,
zastanawiam się nad łatwością odszukiwania stron z gramatyką w przerobionych już lekcjach.
Ostatnio miałam sytuację, kiedy bardzo potrzebowałam podczas rozmowy konstrukcji zdania, którą wiem, że niedawno przerabiałam w jednej z lekcji i zaczęłam jej szukać, przeszukując każdy z tematów... Zajęło mi to kilka minut i w końcu nie znalazłam :) Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób aby zapisywać sobie ważne (według mnie) lecje z gramatyką, żeby móc mieć do nich dostęp właśnie w takich sytuacjach?
Wiem, że eTutor to nie rozmówki, ale taka opcja byłaby bardzo przydatna. Opcja wyszukiwania na serwisie niestety obejmuje tylko słownik, a do kontrukcji za jego pomocą często też szukać można bardzo długo i nie jest to takie oczywiste.
Q
quef
aleksandra.rosiek - @quef w takim przypadku możemy polecić:
- strony lekcji wg typu, dostępne po kliknięciu na symbol trzech niebieskich kropek na stronie lekcji. Podaję także bezpośredni link: https://www.etutor.pl/lessons
- oraz naszą systemową wyszukiwarkę: https://www.etutor.pl/search, która znajduje się w rozwijanym menu Użytkownika. Umożliwia ona przeszukiwanie słownika, lekcji, list słówek, elementów w powtórkach itd.
- 5 lat temu
quef - Dziękuję, widzę, że na komputerze ułatwia mi to sprawę. Ale czy obie opcje są dostępne w aplikacji na telefon? - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @quef strony lekcji wg typu są dostępne w aplikacji mobilnej, natomiast z opcji szukania w serwisie możemy skorzystać przy użyciu przeglądarki internetowej. Pozdrawiam. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Też mam ten problem. Trudniejsze (dla mnie) ćwiczenia przerabiam sobie tak, by móc je dodać do powtórek jako tzw. "własny element". Bywa, że po pewnym czasie czuję potrzebę powtórzenia wiadomości o gramatyce związanej z takim ćwiczeniem. Wówczas odszukanie właściwej lekcji jest trudne i często się nie udaje. Dlatego dopisuję sobie w notatce do danego elementu numer powiązanej z nim lekcji, np. "(B1/42/2)".
Niczego lepszego niestety nie znam.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
tlstar - Ja mam notesik ze ściągą. Są w nim zapisane hasłowo tematy poruszane w danych lekcjach. Np. "Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne A1/7/3", Zaimek dzierżawczy A1/16" itd. - 5 lat temu
piotr.grela - Ja mam zeszyt z rozpisana kazda lekcja z Etutora i jakie sa zagadnienie gramatyczne, leksykalne. Te trudniejsze zagadnienia gramatyczne mam zaznaczone na czerwono. I wiekszosc ich jest na poziomie B1 i B2 - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

może to pomoże
wejdź w lekcje z boku są 3 kropki, a tam wejdź w "strony lekcji wg typu i tu znajdziesz notatki gramatyczne i językowe, klikając dalej rozwinie się z poszczególnymi tematami. Jak pamiętasz temat to powinnać szybko to znaleźć
dania57

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki