ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - nie dodają się żadne nowe

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,
Użytkuję Etutora od jakichś 4 miesięcy i jestem zadowolony z postępów mojej nauki i z samego programu. Przez pierwsze trzy miesiące miałem wykupiony pakiet Business English i tam dodawałem sobie słówka do powtórek z tego pakietu. Obecnie mam wykupiony pakiet od poziomu A1 do C2 i również dodaję sobie nowe słówka do powtórek. Każdego dnia wykonuję sobie około 80-100 powtórek - to jest pakiet tych, który algorytm mi przewidział - to znaczy te w nawiasie obok +1000 . Od pewnego czasu zauważyłem, że nie pojawiają mi się żadne nowe słówka które sobie dodaję lub też które dodawałem. Cały czas pojawiają się słówka które miałem wcześniej i nie ma żadnych nowych z poziomu od A1 do C2. Cały czas "mielę" te same słówka. Przy czym około 60 - 70 % otrzymało poprawną odpowiedź przy pierwszej powtórce.
Nawet gdy sprawdziłem sobie w dodanych powtórkach - "Elementy w powtórkach" przy niektórych słówkach jest napisane kiedy będzie następna powtórka danego słówka czy zwrotu "następna powtórka". Natomiast przy nowych elementach, które dodałem nie ma już takiego czegoś - jest tylko informacja, kiedy element został dodany do powtórek.
Czy ja coś robię źle czy algorytm mi się zaciął?
G
Garrett

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nic się nie zacięło. Po prostu musisz najpierw wykonać PRAWIDŁOWO WSZYSTKIE (!) zaplanowane na dany dzień powtórki. Wówczas, tego dnia zaczynasz powtarzać powtórki "z nawiasu". Tyle ile zdołasz po raz pierwszy przerobić tego dnia zostanie "uwolnionych" z nawiasu i wejdzie do algorytmu. Pozostałe będą dalej czekać, aż któregoś dnia przerobisz wszystkie zaplanowane i zaczniesz kolejne z nawiasu.
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo zbliżony kłopot był zgłaszany tu:
https://www.etutor.pl/forum/thread/1020789-Powtorki_-_ile_maksyamlnie_powtorek_mozna_miec_w_danym_dniu.html

Zachęcam do przeczytania odpowiedzi, jest tam sporo informacji o mechanizmach systemu powtórkowego.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak jak piszą @tlstar i @parseq - w puli zaplanowanych powtórek na dany dzień nie pojawiają się nowo dodane elementy, ponieważ czekają one jeszcze na pierwsze przerobienie i ocenę. Dopiero wtedy zostaną wdrożone do standardowej puli. Więcej informacji na temat różnicy między zaplanowanymi a nowymi powtórkami można również znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/help/repetitions#zaplanowanevsnowe
piotrek0515
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki