ZALOGUJ SIĘ

Test poziomujący czy to błąd?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam, na jakiej podstawie jest określany poziom angielskiego w teście poziomującym? Od początku byłem przekonany że są to przedziały procentowe jednak gdy wykonałem test po kilku miesiącach korzystania z serwisu uzyskałem większy poziom ale mniej procent. Konkretnie pierwszy test pokazał 63% i poziom A2, natomiast drugi 58% ale poziom B1. O co chodzi?
S
szymwas269
parseq - To nie błąd. Ja też mam bardzo podobną obserwację.
W ramach klasyfikacji do danego poziomu (A1-C1/2) otrzymujemy jeszcze jego procentowy stopień opanowania, czyli 40% na B1 to lepiej niż 85% na A2.
Nie wiem tylko, jaką maksymalną ocenę można w tym teście otrzymać. Pytałem o to kiedyś innych użytkowników i najwyższa informacja zwrotna dotyczyła poziomu B2.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Barbara.m - Ja miałam z tego testu raz C1 a innym razem i C2 się trafiło więc można dostać wyższą ocenę. Inna sprawa, że test nie wskazuje faktycznego poziomu. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

a gdzie mozna znalezc ten test? moze ktos podac link?
Dziekuje.
malagorzka
parseq - Tutaj: https://www.etutor.pl/exams/certificates klikasz na "Wykonaj bezpłatny test kwalifikacyjny".

Ilość słów znanych można zmierzyć (naukowo, z dokładnością +/-10%) tu: http://testyourvocab.com
(Native zna pasywnie 25000, ale używa znaaacznie mniej.)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
stanli - Wg tego testu wyszło mi 2910 słów :p myślałem, że jest lepiej ;P - 5 lat temu
wt46992 - U mnie 5830 slów czyli pośrodku stawki. Dzieki za link😃 - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem % dotyczy danego poziomu, poziom A2 jest niższy i w nim miałeś wynik 63%, drugim razem wskoczyłeś na wyższy poziom B1
C
CrazyLazy

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Test poziomujący jest testem dynamicznym, który dopasowuje się do odpowiedzi Użytkownika. Podczas pierwszych pytań system w pierwszej kolejności określa poziom znajomości języka, a następnie bada umiejętności w poszczególnych kompetencjach językowych i wskazuje w jakim procencie Użytkownik posiada wiedzę na danym poziomie. W praktyce oznacza to, że wynik, np. 73% można uzyskać na każdym poziomie, od A1 do C2 :)
aleksandra.rosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki