ZALOGUJ SIĘ

Więcej przykładów vs wszystkie przykłady od razu?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam,

jak zrobić aby od razu wyświetlały się wszystkie przykłady zdań jak było do tej pory.
Obecnie pojawił się przycisk "Więcej przykładów" , a do tej pory było że wszystkie przykłady były wyświetlane od razu.

Pozdrawiam
Dawid Polczak
D
dpolczak1gmail.com

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 18

Zapewne nie da się. Mi ta zmiana zdecydowanie się nie podoba. Gdyby chociaż można było wyświetlić wszystkie ukryte przykłady na liście jednym kliknięciem to można by na tę "dobrą zmianę" machnąć ręką. A tak to tylko można (niecenzuralne słowo) dostać.
K
KBPL
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapewne miało zrobić się przejrzyściej, niestety wyszło kosztem spadku funkcjonalności. Szkoda, że nie mamy na to wpływu. :-(
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I znowu zmiana która powoduje że trzeba klikać i klikać. Ciekawe które badania podpowiedziały osobom decyzyjnym że tak będzie lepiej. A może dbają o nasz limit internetu mobilnego (ale w takim razie po co likwidowali wersję offline). Prosimy o wytłumaczenie tej zmiany. A mieliście uprzedzać o poprawkach.
A już cholery można dostać przy listach wyrazów dodanych do powtórek lub wyrazów trudnych nie dość że raz trzeba kliknąć na pokaż przykład to trzeba powtórnie żeby pokazało więcej przykładów.
J
Jamz
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Faktycznie, przy listach elementów dodanych do powtórek trzeba teraz dwa razy klikać, by zobaczyć wszystkie przykłady. Takie zmiany powinny być konfigurowalne w ustawieniach użytkownika!!

Czyli w diki.pl przykładowe zdania też mogą zostać pochowane ???
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Włożę pewnie trochę przysłowiowy "kij w mrowisko" i stwierdzę, że mi akurat ta zmiana się podoba. Dlaczego? Otóż dotychczas, jeśli pod zwrotem pojawiło się kilka przykładowych zdań (np. więcej niż 2-3), to aby kliknąć myszą przycisk 'Dalej', należało najpierw mozolnie przewinąć ekran do dołu, aby stał się on widoczny. Przy szybkim przerabianiu prostych i znanych elementów bez konieczności przeglądania wszystkich przykładowych zdań było to niestety dość irytujące. Nie pomagało też włączenie trybu pełnoekranowego.
Nie zmienia to natomiast faktu, że znowu kolejne "ulepszenie" wprowadzone z całkowitego zaskoczenia.
T
tlstar
parseq - Ja do tej pory zerkałem na zdania przykładowe i część z nich czytałem na głos, bo... będąc widoczne do tego zachęcały.
Lista elementów w powtórkach też ma teraz schowane przykłady. By je odsłonić, trzeba kliknąć kaskadowo tj. dwa razy. Hmm...
Wprowadzona zmiana byłaby ulepszeniem, gdyby można ją było sobie skonfigurować w ustawieniach użytkownika.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
DagusiaC - "Otóż dotychczas, jeśli pod zwrotem pojawiło się kilka przykładowych zdań (np. więcej niż 2-3), to aby kliknąć myszą przycisk 'Dalej', należało najpierw mozolnie przewinąć ekran do dołu, aby stał się on widoczny."

Praktycznie niczego to nie zmieniło. Przewijać? Rzadko się przewija a obecnie po wprowadzeniu zwijania nadal przyciski występują na różnych wysokościach.
Do przechodzenia między elementami używa się skrótów: https://www.etutor.pl/help/courses#skrotyklaw
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Chyba nie zrozumiałaś mnie: co to znaczy "rzadko się przewija"? Jeśli jest więcej przykładowych zadań, to aby kliknąć przycisk "Dodaj..." lub "Pomiń.." i przejść do następnego elementu ZAWSZE MUSISZ (!) przewinąć ekran w dół. Po tej zmianie nie trzeba tego robić, bo przyciski są ZAWSZE widoczne na dole ekranu. A skrótów klawiszowych nie każdy lubi używać. - 5 lat temu
parseq - A często jest na tyle dużo przykładów, że (duże) okienko trzeba przewijać? - 5 lat temu
DagusiaC - @parseq - dziękuję, dokładnie o to chodziło gdy pisałam "rzadko".

@tlstar - dziwne że Ci nie przeszkadzają guziki które co słowo/zwrot są na różnej wysokości.
Uprzedzając: pisząc "na rożnej wysokości" miałam na myśli to że trzeba przesunąć kursor zanim się kliknie i robi się to stanowczo częściej niż przewija. Wydawałoby się że przesuwanie kursora jest bardziej uciążliwe od pokręceniem kółkiem na myszce.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, serdecznie dziękujemy za wszelkie sugestie. Zapewniamy, że pracujemy nad znalezieniem optymalnego rozwiązania dla tego zagadnienia. Gdy tylko uda nam się poczynić postępy w tym względzie, na pewno poinformujemy o tym w tym wątku. Pozdrawiamy!
aleksandra.rosiek
parseq - Ponad trzy miesiące temu otrzymaliśmy bardzo podobną odpowiedź na prośbę stworzenia mechanizmu dodawania do powtórek czasowników nieregularnych (3 formy podstawowe). Odpowiedź napisał pracownik piotrek0515:
https://www.etutor.pl/forum/thread/992863-Mechanizm_dodawania_dowolnego_czasownika_nieregularnego_%283_formy%29_do_P.html
Czasowniki nieregularne nadal nie dają się dodawać ze swojej listy prostym kliknięciem.
Droga Pani Aleksandro!
Z rosnącym żalem stwierdzam, że czuję się potraktowany niepoważnie.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - No właśnie! A "automatyczne" zaimplementowanie tego (co każdy użytkownik może sobie przecież zrobić "ręcznie") wydaje się informatycznie dość proste. Nawet średnio rozgarnięty informatyk potrafi sobie napisać skrypt do takiego "ręcznego" dodawania. - 5 lat temu
parseq - To wymaga nie tyle umiejętności, co "zielonego światła" dla zadania. - 5 lat temu
Jamz - Ominęła Pani jedną sprawę. Jaki był cel tej zmiany? Jakie miała przynieść dla nas korzyści? Może nas Pani przekona do waszej wizji. Proszę próbować. - 5 lat temu
DagusiaC - Beznadziejna zmiana.

Co ma na celu zwijanie przykładów np na "Lista elementów". Moim zdaniem jest mniej czytelnie i mało logicznie. Lista elementów ma być listą wszystkiego a nie że jest tam 30 pozycji "pokaż więcej".
Po drugie w przykładach skasowali kropki przy angielskim zdaniu. Kiedyś kolejne przykłady różniły się czcionką + były w innych punktach. Teraz rozróżnia je tylko inna czcionka. Dla mnie z kropkami było przejrzyściej. Samo się narzuca żeby użyć listy.

No nic pora się przyzwyczaić bo pewnie zostanie jak jest. :)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już pisałem ale jeszcze raz.
Ale ta zmiana jest do du... Zróbcie jakiś globalny przełącznik czy chcę widzieć wszystkie zdania czy nie. Przestańcie decydować za nas. Proponuje temu kto zdecydował o tym niech poprzegląda listy wyrazów i niech klika przy każdym wyrazie "więcej przykładów" cholery można dostać i co chwila niebieski link który odwraca uwagę od treści listy. Czy ja mam się tutaj uczyć czy klikać.
Jedna z bezsensownych decyzji (i pewnie nie ostatnia niestety) i czekam na jej uzasadnienie bo chyba nie wprowadzacie zmian bez "badań" i dobrego uzasadnienia tych zmian?
Czekam na odpowiedź.
PS.
A w przyszłość zróbcie jakieś ogłoszenie i ankietę czy chcemy takich zmian czy nie? Takie zmiany wpływają na jakość nauki.
J
Jamz
KBPL - I niech te duże kropki przy przykładach też wrócą. Komu one przeszkadzały? No komu?! - 5 lat temu
Jamz - Ktoś chciał się może wykazać a że dawno nie było nic robione co by wkurzyło użytkowników to spróbowali :( - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spieszymy z informacją, że wprowadzona przez nas zmiana to część większego planu, który ma na celu m.in. usprawnienie procesu poznawania słownictwa na Platformie. Modyfikacje w kursie implementowane są z następującej przyczyny - dążymy do tego, aby kurs był jeszcze bardziej przystępny. Jak słusznie zauważył @parseq, jednym z celów ostatnich zmian było to, by lista słówek stała się bardziej przejrzysta. Dlatego też wyśrodkowane zostały jej elementy. Wciąż jednak testujemy nowe rozwiązania i jesteśmy świadomi tego, że wprowadzone przez nas zmiany mogą wymagać ulepszeń, a opcja "Więcej przykładów" nie wszystkim może odpowiadać.

Drodzy Użytkownicy, dziękujemy Wam za dotychczasowe uwagi. Jeżeli do głowy przychodzą Wam inne pomysły związane z tym zagadnieniem, serdecznie zapraszamy do kontaktu.
aleksandra.rosiek
DagusiaC - aleksandra.rosiek jest szansa żeby chociaż "Lista elementów" wróciła do poprzedniego wyglądu? Wtedy do czasu globalnego guzika (lub innego rozwiązania które niweluje problem klikania ciągle w rozwijanie) każdy będzie miał wybór jak woli. I jak pisałam wcześniej takie rozwiązanie jest bardziej intuicyjne - na liście elementów ludzie spodziewają się listy wszystkich elementów a nie 'listy list'.

"Jak słusznie zauważył @parseq, jednym z celów ostatnich zmian było to, by lista słówek stała się bardziej przejrzysta."
Moim zdaniem było to przejrzyste. Inna czcionka, kropeczki.
Można było dać guziki nawigacyjne u góry żeby przyciski nie były ciągle w innym miejscu.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - @aleksadra.rosiek:
1. Klikanie kaskadowe (= podwójne), aby zobaczyć wszystkie przykłady jest szczególnie irytujące.
2. Lista elementów w powtórkach nie jest do przeglądania, tylko w niej się coś zwykle wyszukuje. Jest to jedyna sensowna opcja ze względu na jej długość. Z tego powodu ukrywanie przykładów i wymuszanie klikania jest krokiem wstecz! Przykłady to cenna podstawa! Zasłanianie ich ma być dobre??
Dla usprawnienia przeglądania list ze słówkami, jeśli faktycznie komuś wyświetlane przykłady zaciemniają obraz, należałoby dodać przycisk "Schowaj/pokaż przykłady" (dla całej listy). Na powitanie przykłady powinny być wg. mnie widoczne.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
dpolczak1gmail.com - ja to nawet od 3 dni się nie uczę, bo nie chce mi się klikać.... - 5 lat temu
Jamz - "Spieszymy z informacją, że wprowadzona przez nas zmiana to część większego planu, który ma na celu m.in. usprawnienie procesu poznawania słownictwa na Platformie."
Ale z tego co nauczyciele przypominają to nauka słownictwa lepiej wychodzi jak poznamy to słowo użyte w zdaniach a Wy to zmieniacie i je chowacie. Jedno zdanie, klikaj i klikaj. I wątpię by było to przystępne.
Lista słówek nie stała się bardziej przejrzysta bo ja głównie widzę niebieskie liniki "więcej przykładów". Jak dla mnie to była przejrzysta jak była wypunktowana przez kropki.
- 5 lat temu
Jamz - Jeszcze jedna sprawa.
"Dlatego też wyśrodkowane zostały jej elementy."
Poproszę o pomoc. Które elementy zostały wyśrodkowane i gdzie?
- 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @Jamz dotyczy to elementów prezentowanych na listach słówek, a dokładniej ilustracji hasła, prezentowanych znaczeń oraz zdań przykładowych. - 5 lat temu
Jamz - Dziękuję za odpowiedź. Moim zdaniem zdania nie wyglądają na wyśrodkowane i na bardziej czytelne.
Może gdyby były wyśrodkowane tylko zdania a nie zdania razem ze znakami (głośnik, plus i ołówek) może lepiej by to wyglądało (mam nadzieję że jasno to napisałem). Ale jak na razie poprzednia forma była lepsza.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
pkomarek1 - Przepraszam, ale to co pani napisała, jest po prostu "blablablabla" - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mija tydzień czasu. Jak szukanie optymalnego rozwiązania?
Mam nadzieję że nie napisaliście że szukacie rozwiązania tylko dlatego by nas przeczekać aż ucichnie sprawa.
J
Jamz
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Brak mi optymizmu niestety...
Ponad 3 miesiące temu też proszono nas o cierpliwość na czas szukania "optymalnego rozwiązania dla zagadnienia" uproszczenia dodawania do powtórek zestawów trzech form czasowników nieregularnych z ich listy.
I cisza.
To się chyba nazywa "obiecanki cacanki". :-( :-(
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, wiemy, że jest to dla Was bardzo ważna kwestia, dlatego zapewniamy - pracujemy nad nią. Niektórych zmian jednak nie jesteśmy w stanie wdrożyć "od ręki". Chcemy być pewni, że zaproponowane rozwiązanie będzie działać bez zarzutu, stąd dłuższy czas oczekiwania, uwarunkowany przetestowaniem zmian przed ich udostępnieniem na platformie. Obecnie pracujemy również nad innymi funkcjonalnościami, jak wspomniane w innym wątku przypomnienia o nauce, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie :)
piotrek0515
Pracownik eTutor
Jamz - A czy nie powinny mieć priorytetu poprawki które nie podobają się ludziom na platformie a nowości mogą chwilę poczekać. Bo po mojemu awarie/lub źle zrobione rzeczy/funkcje powinny mieć wyższy priorytet.
Bez przypomnień do tej pory żyłem i jeszcze trochę przeżyję a klikanie linka "więcej przykładów" wkurza mnie w tej chwili.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Piotrze!
Ponad trzy miesiące temu napisał Pan w wątku o potrzebie mechanizmu dodawania do powtórek zestawów trzech form podstawowych czasowników nieregularnych (z ich listy) jednym kliknięciem ( https://www.etutor.pl/forum/thread/992863-Mechanizm_dodawania_dowolnego_czasownika_nieregularnego_%283_formy%29_do_P.html ) :
/zacytuję:/
piotrek0515 - Zapewniam, że pracujemy nad znalezieniem optymalnego rozwiązania dla tego zagadnienia. Na chwilę obecną nie posiadam jeszcze dokładnych informacji, kiedy tego typu lista mogłaby pojawić się na platformie ze względu na duże obłożenie pracą przy innych projektach. Gdy tylko uda nam się poczynić postępy w tym względzie, na pewno poinformujemy o tym(...).

Czy jest jakiś postęp ??
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
piotrek0515 - Przepraszamy za długi czas oczekiwania związany z tą kwestią. Tak jak w przypadku zmiany wspomnianej w temacie wątku - zadanie jest na naszej liście spraw do wdrożenia, gwarantuję, że o nim nie zapomnieliśmy :)
Wiemy, w jaki sposób kwestię tę najlepiej rozwiązać od strony technicznej na platformie i czeka ona już na realizację. Tak jak wspomniałem w innych wątkach - bardzo duża liczba projektów nie pozwala nam zadziałać tak szybko, jakbyśmy chcieli.
- 5 lat temu
parseq - ... to znaczy kiedy będzie postęp? (jako że plan już jest) :-)

Dzięki za odzew.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Jamz - "Wiemy, w jaki sposób kwestię tę najlepiej rozwiązać od strony technicznej na platformie i czeka ona już na realizację."
Może podzielicie się tym z nami jak to będzie wykonane/wyglądać to na listach (czy będą pokazane wszystkie zdania/ będzie przycisk globalny do pokazania przykładów/ czy może ograniczycie do jednego przykładu użycia wyrazu w zdaniu) byście nie byli zaskoczeni negatywnymi opiniami i żeby wasza praca nie szła na marne;).
"zadanie jest na naszej liście spraw do wdrożenia"
Powtórzę się, zepsuliście coś co było dobre więc to powinno być na pierwszym miejscu na liście.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dlaczego nie powrócić do poprzedniego rozwiązania? Za mało negatywnych głosów?

Po prostu nie rozumiem dlaczego na "Lista elementów" nie mogą być wszystkie przykłady bez rozwijania.
Może tam przeglądając element po elemencie jakoś jest zysk w czytelności ale na liście jest mniej czytelniej niż było.
D
DagusiaC

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejny tydzień analizy.
Pani Aleksandro co tam nowego w tym temacie?
D
dpolczak1gmail.com
Jamz - Pewnie lipiec - sezon urlopów i nie ma kto poprawki zrobić. - 5 lat temu
DagusiaC - @Jamz
Ja zawsze mówię że jeżeli nie masz możliwości naprawić coś lub posłuchać feedback to zwyczajnie nie bierz się za zmiany.
Przecież nikt im nie kazał zrobić to w czasie urlopów? Jeżeli mieli czas zmodyfikować to powinni mieć czas poprawić.
Inna sprawa że to kosmetyka, nie jest to przebudowa całego portalu a jedynie zrobienie przełączenia między wyglądem X i Y które to wyglądu mają już przetestowane i działające.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, tak jak pisał kolega Piotrek, ja również potwierdzam, że pracujemy nad zmianami. Nie jesteśmy jednak w stanie podać dokładnej daty ich wdrożenia. Równorzędnie toczą się inne projekty, które wymagają naszej uwagi. Zdajemy sobie sprawę, że to dla Was ważne i zapewniam, że nie bagatelizujemy sprawy. Prosimy zatem raz jeszcze o cierpliwość i zrozumienie :)
aleksandra.rosiek
Jamz - Niestety ja nie rozumiem. I mam dziwne uczucie że chcecie nas przeczekać podobnie jak z kilkoma innymi zmianami, gdzieś coś tam utyka (specjalnie lub nie) i nici ze zmian bo Wy uważacie że tak jest lepiej i użytkownicy zapomną o tym. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
DagusiaC - Ja również nie rozumiem. Przecież to tylko kosmetyczna zmiana. Było X, jest Y - więc wygląd mamy gotowy. Trzeba tylko dać możliwość wyboru między X i Y jeżeli nie chcą powrócić do starego sposobu. Pewnie doświadczony programista poradziłby sobie z tym w jeden dzień. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak widać użytkownicy wykazują bardzo duże zainteresowanie tym tematem, czy w takim razie taka zmiana nie powinna być przesunięta w harmonogramie prac ze znacznie większym priorytetem ?
D
dpolczak1gmail.com
Jamz - Ich priorytety dotyczące komfortu naszej nauki nie są takie same jak nasze niestety. - 5 lat temu
parseq - Smutne i rozczarowujące. Tu nauki komfort oznacza jej efektywność!
Obawiam się, że decydent (właściciel) nie jest osobą czytającą nasze opinie.
Poddanie możliwych ulepszeń serwisu pod ocenę (głosowanie?) użytkowników (przed skierowaniem do czasochłonnej realizacji) nie jest stosowane w obliczu rynkowego sukcesu produktu. Może sukces upaja?
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za wszystkie opinie. Zgadzamy się, że nasze poprzednie rozwiązanie jest niewygodne dla osób, które podczas poznawania nowego słownictwa chcą mieć wgląd do zdań przykładowych. Dlatego też wzięliśmy pod uwagę Wasze sugestie dotyczące wprowadzonej zmiany na liście słówek i podjęliśmy decyzję o usunięciu zarówno ograniczenia wyświetlania zdań przykładowych do jednego, jak i opcji "Więcej przykładów".

Rozumiemy, że wprowadzone zmiany dla wielu z Was były niekomfortowe, dlatego już niedługo usuniemy opcję "Więcej przykładów", a na liście słówek wyświetlane będą dwa pierwsze zdania przykładowe ze słownika. Dzięki temu podczas nauki słownictwa każdy będzie mógł zapoznać się z dwoma zdaniami równocześnie bez konieczności każdorazowego korzystania z rozwijanej listy.

Cieszymy się z zaangażowania w rozwój naszych kursów. Dlatego w przyszłości planujemy częściej konsultować z Wami kluczowe zmiany dotyczące platformy. Pozdrawiamy!
aleksandra.rosiek
parseq - Cool bananas! I'm floored. - 5 lat temu
Jamz - Czyli jeśli słowo w słowniku ma przykładowo pięć zdań to na liście pokażą nam się tylko dwa? - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Też tak to zrozumiałem. Przykłady od trzeciego w górę zobaczymy w słowniku diki.pl i w trakcie powtórek. Chyba, że będą kolejne "rozwiązania".

Do tej pory poznając nowe słownictwo częściowo zamiast dodać sobie nowe słówko z listy lekcyjnej wolałem jeden z przykładów przerobić sobie na zdanie z luką i tak wprowadzałem do powtórek przez "Dodaj własny element". Teraz będę mógł wybrać spośród najwyżej dwóch przykładów. Nawet nie będę wiedzieć, czy są jeszcze inne przykłady, lepsze dla mnie, bo zawierające inne słowa/zwroty warte (z mojej perspektywy) utrwalania (przy okazji powtarzania nowego słowa we własnym zdaniu z luką).
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
KBPL - NIE PODOBA MI SIĘ TO ROZWIĄZANIE! Jeśli mają być wyświetlane TYLKO DWA przykłady zdań ze słownika to dlaczego JEDNOCZEŚNIE nie udostępnić funkcji "Pokaż wszystkie przykłady", która to funkcja poprzez tylko jedno kliknięcie (!) przywracałaby stan, jaki był przez lata czyli po kilka przykładów (nawet siedem) dla każdego słowa?! Czyli otwieram listę i mam po dwa przykłady zdań dla każdego słówka. Klikam raz i wyświetlają mi się WSZYSTKIE przykłady zdań tak jak było do tej pory. W czym problem to zrobić?! Nie psujcie tego co przez lata dobrze funkcjonowało! - 5 lat temu
Jamz - Jeśli w ten sposób ma się pokazywać to według mnie słabe. Dlaczego nie mogą się pokazywać wszystkie. Co jest powodem takiej decyzji by je ukrywać jak nie pod linkiem to w słowniku. Skąd mam wiedzieć że wyraz ma więcej zdań przykładowych. Mam teraz klikać każde słowo i odnajdywać odpowiednie znaczenie w słowniku. Bardzo to słabe:( Myślałem że te zdania są robione po to by je czytać a nie zajmować się ich wyszukiwaniem w słowniku.
Etutor zróbcie globalne ustawienie i czy chcemy widzieć wszystkie zdania czy nie.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dwa to za mało, ale jak by było 4 to przeżyję.
D
dpolczak1gmail.com
KBPL - Proponuję kompromis. Czyli (po zmianach, które są czymś tam uzasadniane, bodajże szybką nauką) wyświetla się lista słówek i przy każdym jest albo (maksymalnie) jeden albo dwa przykłady zdań. Czy jedno czy dwa to dla mnie jest obojętne. Można zrobić sondę wśród użytkowników czy jedno czy dwa. Ale dodatkowo zrobić funkcję, która jednym kliknięciem będzie wyświetlała WSZYSTKIE dotychczasowe przykłady zdań dla WSZYSTKICH słówek na całej liście. Czyli de fakto będzie przywracała stan jaki był przez lata. ALBO też jeszcze lepiej pozostawić tak jak było i tylko przyciski "Dodaj..."/"Pomiń..." umieścić na górze aby niektórzy nie musieli przewijać w dół. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Obecnie pracujemy nad poprawą wyglądu list i ich prawidłowym i wygodnym wyświetlaniem. Niestety, liczne zdania przykładowe ze słownika, które wyświetlane są pod hasłem na liście słówek często powodują, że Ci z Was, którzy korzystają z aplikacji eTutora na niektórych urządzeniach muszą przesuwać ekran, by przejść dalej. Chcemy zminimalizować ten problem. Dlatego też po wprowadzonej zmianie każdy będzie miał bezpośredni wgląd do dwóch pierwszych zdań przykładowych na liście i usuniemy opcję "Więcej przykładów", która okazała się dla wielu z Was kłopotliwa i zmuszała do dodatkowego klikania.

Dwa zdania przykładowe pozwalają na zaprezentowanie słowa w różnych kontekstach. Możemy zobaczyć dane słowo w kontekście i równocześnie skupić się na jego znaczeniu, a następnie przejść do kolejnego hasła na liście przedstawionego w podobny sposób. Co więcej, dążymy do tego, by ekran listy słówek, na którym prezentujemy dane hasło w języku angielskim był jak najbardziej przejrzysty, by można było przede wszystkim skupić się na znaczeniu danego słowa. Oprócz dwóch zdań przykładowych, słówka prezentowane są w dalszej części lekcji również w ćwiczeniach i tekstach, więc jest możliwość, by jeszcze raz zobaczyć je w kontekście.

Zdania przykładowe w słowniku i powtórkach nie zostaną ukryte - dostępne tam będą wszystkie zdania przykładowe tak jak dotychczas - bez konieczności rozwijania listy.
aleksandra.rosiek
Jamz - Zróbcie funkcje globalną czy chcemy wszystkie zdania czy nie i będzie po kłopocie.
Wole przewijać ekran niż klikać i szukać zdań przykładowych. Lista wyglądała bardzo dobrze tak jak było dotychczas. Zdania były wypunktowane i było to przejrzyście zrobione. A Wasze wyśrodkowanie zdań nie wygląda na takie ale o tym pisałem wcześniej.
I żebyśmy dobrze się zrozumieli chodzi mi najbardziej o ogólną listę wyrazów (lista elementów) gdzie pokazujecie listę do 20 wyrazów np: https://www.etutor.pl/words/element-list/372835 lub trudne elementy i na tak widocznej liście chciałbym by były wszystkie zdania przykładowe a nie jedno bądź dwa (tutaj i tak trzeba przewijać i tak).
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Konfigurowalnie w ustawieniach użytkownika, wówczas każdemu się dogodzi.
Według mnie mobilne urządzenia z mniejszym ekranem nadają się do mobilnych powtórek. Przerabianie lekcji jest efektywniejsze na innym sprzęcie. Ale pewnie są tacy, co mogą tylko w pociagu do pracy na telefonie... I dla nich się ulepszamy?

A może jeden/dwa przykłady pokazywać tylko w aplikacji a całą listę przykładów dla pracujących przez przeglądarkę?
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Jamz - Minimalizujecie jeden kłopot a powodujecie inny i chyba większy z tego co widać po komentarzach więc nie tędy droga. - 5 lat temu
DagusiaC - Czytam "Niestety, liczne zdania przykładowe ze słownika, które wyświetlane są pod hasłem na liście słówek często powodują, że Ci z Was, którzy korzystają z aplikacji eTutora na niektórych urządzeniach muszą przesuwać ekran, by przejść dalej. "

Na liście słówek nie przechodzę dalej a są ukryte?!? Dlaczego?

Pani aleksandra.rosiek może mi Pani odpowiedzieć czy nadal ignorujemy?
- 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @DagusiaC tak jak wspominałam w poście poniżej, na liście elementów znów są widoczne wszystkie zdania przykładowe, zgodnie z dzisiejszą zmianą. Pozdrawiam. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
DagusiaC - Hmm, pisała Pani o jakiejś liście ale nie użyła Pani słowa "elementów" a listą można nazwać wiele rzeczy :)

Zmiany są więc dziękuję.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy użytkownicy,
chcielibyśmy podsumować dotychczasowy efekt prac w związku z kwestią zdań przykładowych.

Wspomniana wyżej zmiana - dotycząca wyświetlenia dwóch zdań przykładowych na liście słówek - została już wdrożona na platformę. Dodatkowo, po wejściu w opcję "Lista elementów", od razu są widoczne wszystkie zdania przykładowe.
Chcemy także zapewnić, że nie wykluczamy dodatkowych usprawnień tym zakresie, ponieważ wiemy, jak ważna to dla Was kwestia.

Jednocześnie gorąco prosimy o wyważone, kulturalne i konstruktywne wypowiedzi - bardzo ułatwi to nam wzajemną komunikację.
aleksandra.rosiek
parseq - Tylko z czasem bywa, że czuję się ignorowany, upupiany, rodzą się niedobre emocje i wyważanie przychodzi z ogromną trudnością. Sądzę, że inni też tak mają. :-)

Kiedy będzie można dodawać do nauki 3 elementowe zestawy do nauki czasownika nieregularnego przez kliknięcie go na liście czasowników nieregularnych ?
Czy mechanizm ten będzie działał również z diki.pl i z list ze słówkami na lekcjach?
- 5 lat temu
KBPL - Najważniejsze że na liście elementów są ponownie wyświetlane, jak to było od lat, wszystkie przykłady. Czyli dla mnie może być. - 5 lat temu
Jamz - I wspólnymi siłami doszliśmy do jakiegoś porozumienia. Mi pasuje i dziękuję.
W sprawie dodatkowych usprawnień, proszę podzielić się z nami co chcecie robić aby programista nie miał za dużo pracy z naprawianiem ;)
- 5 lat temu
DagusiaC - Dziękuję! :) - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @parseq prosimy o zadawanie pytań w dedykowanych wątkach - podkreślam, że ułatwi nam to komunikację. W kwestii czasowników nieregularnych damy znać w wątku im poświęconym, gdy tylko pojawią się jakieś nowe informacje. Pozdrawiam. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki