ZALOGUJ SIĘ

Czy ten lektor musi tak szybko mówić?

12 lat temu
Jesteście zadowolenie z tego, że on tak szybko mówi? Sądzę, że na tym poziomie powinien mówić wyraźnie słowa :/
O
ola_domowicz
kkubiak1 - Prawda.......:)
- 12 lat temu
kkubiak1 - Racja.......xD - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Oczywiście, ze trudno być z takich lektorów zadowolonym. Oni po prostu bełkoczą. To jest wyjątkowo niechlujne i niewiele z tych dialogów można skorzystać.
A
Andy1957
Pawel3 - Nie dziwi mnie to, że dla osób które dopiero zaczynają naukę ang z etutor nagrania mogą być za szybkie. Z drugiej strony jakby były nagrane w ślimaczym tempie to ja bym nie wytrzymał z ich słuchaniem:) Jak dla mnie nagrania są bardzo dobre:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Praktyka czyni mistrza, więc słuchaj, powtarzaj i staraj się jak najwięcej zrozumieć. Później jeszcze raz i kolejny. Za każdym razem wychwycisz więcej.
Życzę powodzenia i wytrwałości w nauce.
Pozdrawiam :)
paulina2701
jerzy_pozoga - Plus dla Pauliny- popieram, podoba mi się! jkp - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się. Lektor jest beznadziejny.
I
IzaWis
Pawel3 - Super komentarz :D nie za szybko mówią, a do tego wyraźnie.. nie wiem czego chcieć więcej... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj 'ola_domowicz'. Olu...Lektor jest bardzo na miejscu!
------------------------------------------------
Takie tempo i jego sposób wypowiedzi jest dla mnie bardzo klarowny, powtarzałem wraz z lektorem patrząc na text.

Jestem z poziomu średniego B1/B2 i zaufaj mi.
Z biegiem upływu czasu nauczysz się rozróżniać poszczególne wyrazy,zwroty, całe zdania.
Olu...twój problem jest taki jak wszystkich początkujących w przedszkolu.
Ja bardzo poważnie podchodzę do waszego problemu 'Oli_Domowicz,Andy1957,IzaWis'.
TU na Etutorze ja też jestem początkujący,jako samouk.
Etutor jest dla mnie bardzo pomocny zwłaszcza w gramatyce English.
Rok temu byłem studentem na Englishtown.com-NIE polecam!

Tam są "dziwactwa" i drożyzna!Tam na "chacie" nigdy nie rozumiałem lektorów męskich o niskiej tonacji głosu!

Jako samouk kupuję tanie książeczki Penguin Readers od Level Start,1,2...do wyższych wraz z załączonym CD.

Postępuję zgodnie z Instrukją na końcu ksiązeczki.Tempo lektora/lektorki jest podobne jak w Etutorze,bywają wolniejsze w Lewel 1,2.

W BBC-News tempa są na poziomie advanced, staram się to zrozumieć w czasie słuchania i nie otwieram słownika!

I życzę tobie Olu i wam studenci powodzenia w nauce angielskiego.Bądżcie optymistami zaangażowanymi w swojej własnej sprawie.

Don't worry, be happy! jkp
jerzy_pozoga
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z powodu lektorów wykupiłam ten kurs. Faktycznie wydaje się trudne słuchanie ze zrozumieniem, ale w przyszłości będzie łatwiej zrozumieć native'ów, wypracować swoją wymowę, aby była zbliżona do angielskiej, a nie słowa angielskie a melodia i głoski polskie. Naprawdę warto wykorzystać możliwość słuchania języka używanego przez lektorów.

Jeżeli nie możesz zrozumieć wymowy poszczególnych wyrazów skorzystaj ze słownika Diki klikając dwukrotnie na każde słowo- w słowniku wymowa jest wyraźna i wolna. Powtórz słowo kilkakrotnie- zobaczysz, będzie dużo łatwiej . Pozdrawiam. Miłej nauki.
A
Alicja55
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.


IzaWis
Zgadzam się. Lektor jest beznadziejny.

Bezpodstawna krytyka jest beznadziejna!

Szybkość mówienia lektora powinna być zbliżona do naturalnej i to na każdym poziomie. Jest ku temu kilka powodów a jednym z nich jest melodia języka, która ulega drastycznym zmianom gdy wypowiadane zdanie jest spowalniane. Hiperpoprawność również nie jest wskazana. Pojedyncze słówka zawsze można szlifować posługując się słownikiem. Oczywiście wymowa powinna być również wyraźna ale to inna kwestia.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zawsze opłaca się mówić wolniej. Sami spójrzcie. Pozdrawiam.

http://www.youtube.com/watch?v=kjF4rKCR81o&feature=endscreen&NR=1
slawek4
mceo - dobry przykład :) - 12 lat temu
quantum137 - Dobre:) - 12 lat temu
TopMan - Ciekawy przyklad, Sesame Street to chyba najlepszy na swiecie program edukacyjny nie tylko dla dzieci :D

http://www.youtube.com/watch?v=YHROHJlU_Ng

Elmo rulez!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Brys - to bylo niezle ha ha - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja nie rozumiem dlaczego w powtókach mówią tylko faceci. Brakuje mi kobiecych głosów.
Agrafka3

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

cześc, tak się składa ze tutaj w Uk na co dzień tak szybko się rozmawia.Na samym początku też miałam problem.Ale z czasem staje się to normalne.
madzia83
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poziom wymowy lektora jest odpowiedni. o wiele lepszy niż na google translator.
patwis91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi w pierwszych dniach nauki też to przeszkadzało. Wcale nie mogłam wyłapać słów z wypowiedzi lektora. Teraz już jest lepiej:) Także cierpliwości życzę:)
B
basik022

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki