ZALOGUJ SIĘ

Fiszki

14 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Fiszki to najlepszy sposób nauki słówek dla wielu osób. Dlaczego nie ma tego w etutor ?
T
thruman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

[url]https://www.etutor.pl/forum/topic534-program-drukujacy-fiszki-z-etutor-prosba-do-programistow.html[/url]

etutor:

[quote=pako]W tej chwili nie planujemy dodawać funkcjonalności drukowania fiszek.[/quote]
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak widać fiszek brakuje nie tylko mi - inni użytkownicy też odczuwają ich brak...

Ja obecnie robię sobie fiszki własnoręcznie, ale jest to dość pracochłonne, a przed wyjazdami, lub o 23:55 nie mam już czasu na ich zrobienie. Uważam, że jest to wyjątkowo skuteczny sposób nauki.

Myślę, że bardzo dużo użytkowników by korzystało z gotowych fiszek, jednak albo nie wiedzą o tym wspaniałym wynalazku, albo po prostu są nieśmiali i nie korzystają z forum :rolleyes:
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli więcej osób zgłosiłoby zainteresowanie tego typu funkcjonalnością, rozważymy wprowadzenie jej w przyszłości.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem za fiszkami
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ludziska dopisujcie się jeżeli chcecie fiszki.

Nawiasem mówiąc mając już gotową bazę słówek i tłumaczeń to sam prosty skrypt do wyświetlania fiszek to mógłbym etutor'owi w prezencie machnąć. Myślę jednak, że nie brakuje u Was programistów :)
T
thruman
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też jestem za fiszkami. Trochę nie podoba mi się w eTutorze to, że tak o wszystko trzeba "prosić"
W
Wiolaen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszędzie o wszystko trzeba prosić... Tylko nie wszędzie te prośby spełniają...

Ja wciąż wierzę, że tutaj akurat tych fiszek się doczekam...
I mam nadzieję, że się nie zawiodę,
tym bardziej, że jak widać znajduje się coraz więcej zainteresowanych osób...
A przypominam, ze bardzo mały odsetek użytkowników korzysta z forum. Większość po prostu się uczy i nawet nie zauważa istnienia forum, a co dopiero tego wątku...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Fiszki w komputerze" już są w zakładce Powtórki. Rozmawiamy o fiszkach w formacie PDF do wydruku.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie to żebym się czepiał nie zrozumcie mnie źle ale w zasadzie to co jest w dziale powtórki to też tak naprawdę nie są fiszki. Prawdziwą funkcjonalność fiszek można znaleźć w serwisie e-ang.pl w zakładce nauka słówek ([url]http://www.e-ang.pl/nauka.php[/url]). To chyba najlepszy program do nauki słówek. W życiu nie uczyłem się ich szybciej. Rzecz jasna dużo mu brakuje, choćby możliwości odsłuchania czy też zobaczenia wymowy, obrazu itd. To jest jednak początek pomysłu na coś naprawdę skutecznego w nauce słówek. Tu więc prośba do etutora - "nie dajcie się prosić, dajcie nam naprawdę skuteczne metody nauki, a my w zamian skromni internauci będziemy zawsze z wdzięcznością chłonąć wiedzę i polecać Was jako najlepszy system nauki on-line :) ".
T
thruman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Heh ja nigdzie nie napisałem, że chodzi mi o drukowanie. To była sugestia zdaje się Pako. Co do tego melina to mnie zaskoczyłaś. Nie wiedziałem o istnieniu takowych ale teraz patrze i faktycznie Merlin oferuje różne zestawy. Dzięki za info.
T
thruman
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przykro mi to stwierdzić ale nauka słówek w systemie powtórek tu oferowanych, przynajmniej dla mnie nie ma sensu. To po prostu nie wchodzi do głowy. Nie ma możliwości zacząć np od słówek angielskich. Zawsze jest najpierw po polsku. Nigdzie nie mogę zobaczyć pełnej listy słówek z powtórek. Słowa pojawiają się losowo w sposób taki, że niektóre są wyświetlane częściej inne prawie w ogóle.
Jeżeli autorzy strony potrzebują większej motywacji (czyt. osób chętnych do wprowadzenia zmian) to może stworzyć ankietę pojawiającą się na stronie wtedy osoby nie czytające forum, a jest ich znaczna większość będą mogły się wypowiedzieć. W zasadzie jestem pewien, że chętnych na typowe fiszki będzie bardzo wielu.
T
thruman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możliwość rozpoczęcia od słówek angielskich jest w zakładce Moje testy - należy stworzyć test będący zbiorem list słówek, a następnie można powtarzać zawarty w nim materiał na różne sposoby.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fiszki w komputerze? A po co? Ja miałam na myśli właśnie takie fiszki w pdf! Opisałam to dokłądnie w pierwszym poście o fiszkach, który przytoczył tu Ajdija:
[url]https://www.etutor.pl/forum/topic534-program-drukujacy-fiszki-z-etutor-prosba-do-programistow.html[/url]

Jak pisałam w tamtym poście, papierowe fiszki są niezbędne, gdy:
1. nie mamy dostępu do komputera (np jesteśmy w autobusie, pociągu, kolejce w sklepie, u lekarza, na wyjeździe) lub
2. gdy zbliża się północ, a my wciąż mamy jakieś słówka do powtórzenia ( o północy system na powtórki z kolejnego dnia).

Drukujemy sobie takie fiszki (dwustronnie), wycinamy i mamy je zawsze przy sobie, w każdej chwili. Ja zawsze mam przy sobie fiszki z najtrudniejszymi słówkami i co jakiś czas na nie zerkam. Dzięki temu te słówka "same się przyswajają".

Wiem, że fiszki można sobie kupić, ale to nie to samo. Co, kupię sobie zestaw 3000-5000 fiszek i za każdym razem jak będę dodawać jakieś trudne słówko w tutorze, to będę je wszystkie przeglądać (nie są układane alfabetycznie tylko tematycznie, albo jeszcze inaczej) by znaleźć to właściwe? Gotowe fiszki są raczej po to by się tylko z nich uczyć, a ja chcę się uczyć z tutora - poznawać dane słówko (wybieram je wg swojego systemu)
zobaczyć je w innych zdaniach, usłyszeć je!!! a dopiero potem powtarzać. I tez nie chcę mieć fiszek z prostymi zwrotami, tylko z tymi najtrudniejszymi. Tymi, które zostają mi w powtórkach! Ewentualnie, jak będę jechać gdzieś, gdzie nie będę miała swobodnego dostępu do komputera (zwykle powtórki zajmują mi ok 2-3 godz i głupio mi by było tyle czasu zajmować nie swój komp, a wydrukowanie czegoś zawsze zajmuje mniej czasu), to wydrukować sobie powtórki planowane na dany dzień i je zabrać ze sobą.

Do tej pory sama sobie robię fiszki (w programie do tego, jednak wszystkie dane muszę wprowadzać tam ręcznie) i zauważyłam, że z nich uczy się dużo szybciej niż z komputera. Są to słówka, które poznałam w tutorze, poćwiczyłam je w nim kilka razy a teraz je szlifuję.

I też bym chciała czasami popatrzeć na listę słówek z powtórek z danego dnia...
Wampirka
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pako w zakładce moje testy rzeczywiście jest coś takiego. Ale załóżmy, że z dzisiejszej lekcji wybrałem sobie do nauki 20 słówek i zwrotów. Wchodzę w moje testy i nie ma ich na liście. Rzeczywiście gdyby to działało od razu z tymi zwrotami, które sobie dobrałem to byłoby fajnie.
T
thruman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem za fiszkami aczkolwiek robienie ich w excelu nie jest czymś bardzo pracochłonnym (jeśli ma się choć odrobinę czasu), a pisząc uczymy się.
C
CamilloER

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem za fiszkami aczkolwiek robienie ich w excelu nie jest czymś bardzo pracochłonnym (jeśli ma się choć odrobinę czasu), a pisząc uczymy się.
C
CamilloER

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej i co z fiszkami? Ja jeste za drukowaniem - najlesza wersja dla mnie!! :)
I
ibono88

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej i co z fiszkami? Ja jeste za drukowaniem - najlesza wersja dla mnie!! :)
I
ibono88

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy jest możliwość utworzenia i wydrukowania fiszek ze słówek w powtórkach?
A
andrzejkolodz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki