ZALOGUJ SIĘ

Utrudnione przyswajanie/powtarzanie słówek

14 lat temu
Witajcie!

Bardzo fajnie pracuje mi się z e-tutorem, ale odczuwam pewien dyskomfort podczas powtórek, który polega na fakcie, iż w j. angielskim jest wiele słówek o podobnym znaczeniu, a e-tutor nie doprecyzowuje o które słówko w danym momencie pyta. Jako przykład podam słówka: ordinary,usual,plain - wszystkie one znaczą m.in. "zwyczajny" - niezrobienie błędu przy powtarzaniu tego typu słówek to cud :). Jest całe mnóstwo tego typu przykładów.

Też macie z tym problem ? Jak się uczyć, żeby poukładać sobie te słówka w głowie ?

Pozdrawiam!
S
severyn

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Wiesz, ja się uczę dopiero od tygodnia i jeśli chodzi o te słówka, to jak widzę znaczenie, to powtarzam wszystkie słówka które znam :D Jeśli 1 z nich jest trafione, to zaznaczam w ocenie 3 lub 4. Jakby nie było, to powinniśmy rozpoznawać je wszystkie...
Zwykle przy słówkach o podobnym znaczeniu mamy pokazane tzw. synomimy, ale faktycznie nie wszędzie...

Ja to mam podobny problem z tłumaczeniem zdań.
za krótko się uczę, by móc stwierdzić, czy to co powiedziałam oznacza to samo co pokazana odpowiedź i w momencie jak powtarzam to zdanie po raz dziesiąty to powiem je tak samo jak w przykładzie, ale co będzie za miesiąc, dwa, jak będę miała duuuuuuużo więcej tych zdań w powtórkach? Dodaje prawie wszystkie zdania, więc nie wiem jak sobie poradzę...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O, zrobiło się groźnie...
A już myślałam, że tylko Ja tu będę straszyć ;)

Wiesz Zenstef, nie uczę się tutaj całkowicie od podstaw. Miałam w szkole angielski, ale marny i tylko przez ok rok (większość czasu moi wykładowcy byli na chorobowym). Potrafię rozpoznać 2 czasy teraźniejsze, 2 czasy przeszłe, 1 przyszły i zadawać pytania :D
Bazuję na tym, ale faktycznie jest mi ciężko zapamiętać niektóre zwroty...
I coś jest w tym skakaniu do studni... Pojedyncze słówka zapamiętuję szybciej i jak robię powtórki, to mam ich ok 20 + ok 150 zdań których nie do końca rozumiem :D
ale radę sobie, przy powtarzaniu nr 2 zostaje mi o połowę mniej, potem znowu o połowę mniej i tak do zera...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, tak, wiem co robić by mieć więcej powtórek :D Sama też ciągle stosuję się do swojej rady :P 3 wciskam tylko w momencie, gdy coś umiem perfekcyjnie i nie mam wątpliwości, ze za parę godz to zapomnę :) 4 jak czegoś nie muszę powtarzać, a 1 i 2 to od humoru :D
Powtórki mi się kończą, gdy już wszystko umiem i wtedy zaczynam uczyć się nowych słówek :)

Ale dzięki za rady. Postaram się więcej siedzieć na dyktowaniu słówek, chociaż przy obecnym zasobie słownictwa trudność słówek które dostaje do tłumaczenia nie jest zniewalająco trudny ;)

A próbowałeś słuchać podcastów?
Ja znalazłam sobie takie akurat na moim poziomie, Brytyjskie, z 2 prowadzącymi audycję, poziom podstawowy :D Codziennie je słucham (przeważnie te same) i z dnia na dzień coraz więcej rozumiem :) Super uczucie :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zrozumiałam, tu masz tych dwoje:
[url]https://www.diki.pl/radio/podcasty/?channel=92[/url]
Nie podawałam konkretnego adresu wcześniej, bo nie chciałam ci zaniżać poziomu :P

Ja powódź na szczęście tfu tfu widzę tylko w TV. Bardzo współczuję wszystkim, których ona dotyka i oby już nie było więcej strat...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki :D Staram się :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki