ZALOGUJ SIĘ

Idzie wiosna więc czas na wakacje ;)

zmodyfikowany: 12 lat temu
Tak sobie wymyśliłem, że chciałbym w tym roku wybrać się latem chociaż na tydzień do Londynu i "zderzyć" się z językiem u źródeł, że tak się wyrażę.

Czy ktoś z Was odbywał już taką podróż i ma jakieś przemyślenia jak to najlepiej zorganizować aby było w miarę tanio i przyjemnie?

Chciałbym uniknąć wyjazdów zorganizowanych, gdyż na jakiś kurs angielskiego w Oxfordzie to mnie raczej nie stać, natomiast wyjazd z polskim pilotem i przewodnikiem ma te wady, że raczej z językiem się zbytnio nie "zderzymy". A jadąc samemu to i nocleg trzeba sobie załatwić i czasami o drogę zapytać. Nawet nie koniecznie musi to być Londyn, ale chciałbym trafić w rejony gdzie mówi się w miarę po angielsku, a nie w jakimś dziwnym
narzeczu, jak np. osławiony Liverpool. Dodatkowo myślę, że wczesna wizja takiego wyjazdu spowodowała by lepsze wykorzystanie tych kilku pozostałych miesięcy w sensie motywacji do nauki języka.

Chociaż jeśli znalazło by się kilka osób chętnych na taki wyjazd z założeniem, że w miarę możliwości staralibyśmy się mówić między sobą po angielsku to może coś takiego też miało by sens.

Np. w przypadku Paryża dobrze sprawdza się wariant z nocowaniem pod Paryżem i dojeżdżaniem do Paryża codziennie pociągiem, z uwagi na fakt, że ceny noclegów pod Paryżem są dużo przystępniejsze. A gdy kupimy kilkudniowy bilet na kilka stref, to praktycznie dojazdy mamy za darmo, gdyż bez korzystania z komunikacji zbiorowej, Paryża i tak zwiedzać się nie da.
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Witaj!
W maju poprzedniego roku byłam w OXfordzie na 5 dni u kuzynki na weselu. Byli tam co prawda Polacy, ale już np mąż kuzynki, jego rodzina to Anglicy więc chcąc się z nimi porozumieć musiałam używać języka angielskiego. Nocowałam też u Anglika, brata Pana młodego więc musiałam z nim rozmawiać. Na mieście czy w sklepach też radziłam sobie sama, używając podstawowych zwrotów. Takie zderzenie z językiem angielskim gdzie jesteś zmuszony/a by go używać to niesamowite doświadczenie i najlepsza nauka języka.

Jeśli o mnie chodzi chętnie pojechałabym lub poleciała np na parę dni lub tydzień do Londynu, po to by pozwiedzać, zrobić zakupy itd. Oczywiście by to było jak najmniejszym kosztem i by jak najwięcej używać języka. Jeśli byłoby nas parę osób to myślę, że można by coś pokombinować i w grupie raźniej:)

Czekamy na kolejne wypowiedzi i pomysły:)
I
ilosoczek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie wróciłem z takiej podróży. Byłem w północnej części Anglii. Robię sobie często takie tygodniówki. Nocuję u brata ale przez cały dzień jestem w mieście szukam kontaktu i okazji do rozmowy. Zaczynając od komunikacji miejskiej - musisz dowiedzieć się jaki bilet jest najkorzystniejszy np: ,,day out" (tak słyszę) pozwala Ci korzystać z komunikacji autobusowej przez cały dzień i podróżować w różne części miasta. Polecam odwiedzenie ,,street marketu", myślę, że w każdym większym mieście się znajduje. Wspaniała okazja aby kupić np: używaną książkę i targować się w celu przedłużenia dialogu. Stragany z owocami szczególnie egzotycznymi i konieczność wypytania jak się to przyrządza, gotuje itp. Czasem zajęło mi to pół godziny. Następnie tournee przez sklepy odzieżowe i kawiarnie. Na koniec obsługa lotniska mówi do ciebie a Ty musisz się stosować do zasad ustalonych w regulaminie. Dużo możnaby pisać o możliwości dialogu. Po powrocie do kraju jeszcze przez tydzień zdarza mi się czasem odpowiedzieć w języku angielskim. Podsumowując każdy kto fascynuje się tym językiem powinien pojechać do źródła, a nie pożałuje. Spotkałem się wielokrotnie, że słowo wymawiane w przykładowym słowniku jest przez Anglika wymawiane inaczej. Każda część kraju ma swój akcent tak jak u nas.
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Zazdroszczę, ale zamierzam się sama wybrać (no może nie do końca sama) ;p;) Pozdrawiam! - 12 lat temu
slawek4 - Dzięki absolwentka. Stałem się uzależniony od wyjazdów do UK. Kiedyś latałem raz w roku, obecnie średnio trzy razy w roku. Tydzień tam daje wyśmienite efekty w rozumieniu ze słuchu. Polecam. - 12 lat temu
slawek4 - Ze względu na przeważające w Anglii *terraced houses* dobrym sposobem może się okazać zaproszenie swoich sąsiadów (Anglików)na kolacje i nawiązanie bliższej znajomości. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jeżeli by ktoś zorganizował wyjazd w miarę tanio to też chętnie bym pojechał na tydzień do Anglii :)
ps. czasem można polecieć do Anglii i wrócić za 50-100 zł
tamarind17
jerzy_pozoga - Witam tamarind 17- to dla mnie ciekawe info.
Ja bardzo chętny i łasy na takie wiadomości.
A gdzie ich szukać, pytac ?
Pozdrawiam -jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
slawek4 - Proponuję Wam Wizz.com . Jeżeli szukacie taniego przelotu, musicie rezerwować z ok. 4 miesięcznym wyprzedzeniem. Zawsze w wakacje loty są najdroższe, a najtańsze w lutym i w marcu. Oczywiście jeżeli zamawiacie bilety odpowiednio wcześniej. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Dziękuję sławek4- przeczytałem kilka stronek, najtańsze już od 31 zł ! Ciekawe...
Węgier-Polak dwa bratanki? Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu
slawek4 - Nie ma za co Jerzy. Może ktoś z Was ma podobne strony jak tanio odbyć podróż do UK? Będziemy wdzięczni. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dziś niestety wiele rzeczy można kupić w supermarketach nie otwierając nawet buzi

polecam sklepy sprzedające komórki, można wejść i szczególnie gdy nie ma dużo klientów na pewno ktoś do nas podejdzie i zapyta czego szukamy, wtedy można sobie pogadać, ale oczywiście nie o wszystkim :P

inna metoda to sprawić sobie pieska i pochodzić, na pewno podejdzie jakaś staruszka i będzie chciała pogadać o pieskach
Bilberry
slawek4 - Dzięki Bilberry za pomysł z pieskiem. Przecież mamy psa, a dzieci chodzą z nim na spacer. Następnym razem ja sam spróbuję. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

moge polecic ciekawy hostel blisko centrum londynu tanio , sam tam bylem szału nie ma ale dobra lokalizacja i tanio
biff303

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generator Hostel London
biff303
radmar2 - Dzięki za namiary. Jakąś stronę mają? - 12 lat temu
slawek4 - Radmar - tutaj wpisz miasto jakie cię interesuje i wciśnij sortuj wg. ceny i wyskoczą najtańsze oferty. Wiele razy korzystałem z tego serwisu przy rezerwacji hotelów w całej Europie. Polecam i pozdrawiam.

http://www.booking.com/?aid=327345&lang=pl&label=wizz-homemenu
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - DOBRE ! Przeglądałem. Dzięki. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki