ZALOGUJ SIĘ

Nowy system powtórek - nowe powtórki z plusem - błąd czy tak to działa?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Cześć Wszystkim!

Mam pewne kłopoty z nowymi powtórkami i chciałabym ustalić czy to jakiś kłopot techniczny czy po prostu tak to teraz działa (ostatnio skupiałam się na lekcjach więc dawno nie doszłam do wyczyszczenia wszystkich powtórek na dany dzień ;))

Pomijając że o północy jakieś 100 powtórek mi wyparowało (czytałam na forum że nie tylko ja mam z tym kłopot ale przyznam szczerze nie rozumiem nadal do końca jak to działa i dlaczego w ogóle... bardzo chciałabym sobie je dalej pomęczyć i przyswoić odpowiednio...)

Wykonałam wszystkie powtórki i włączyły mi się te dodatkowe "z plusem" których zebrało mi się 543 ale po przeklikaniu kilku kiedy 3 słowa dostaną ocenę 1/2 uparcie wyświetlają się wyłącznie te 3 słówka póki nie dam im pozytywnej oceny co w praktyce oznacza że te blisko 543 słowa muszą na wstępnie otrzymać pozytywną ocenę by móc je "przerobić"???

Mam nadzieje że to jakiś błąd u mnie bo byłby to okropny absurd...

Proszę o pomoc i Wasze rekomendacje! ;)
C
czarny.kot
pkomarek1 - Proszę skorzystać z wyszukiwarki i podpiąć się pod dyskusję w niektórym z już istniejących wątków (zwłaszcza w Sugestiach) na temat nowego systemu powtórek - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Tak, tak jest w przypadku nowych słów. Nowe pojawiają się dopóki nie zbierze się kilka słówek z oceną 1 lub 2. I wtedy pojawiają się one w kółko aż nie dostaną dobrej oceny (4 lub 5) i dopiero po ich zniknięciu pojawiaja się nowe zwroty.

Mnie akurat to aż tak bardzo nie przeszkadza choć wolałabym aby było inaczej - w kółko wałkowane było około 10 nowych wyrazów a gdy licznik zejdzie do np. 3 zaczęły pojawiać się nowe wyrażenia aż znowu zbierze się tych nowych tak z 10 i wtedy znowu wałkowane były do "zjechania" licznika do 3. Nowych wyrażeń zwykle nie pamiętam więc pojawianie się jednorazowo 500 jak u Ciebie oznaczałoby, że większości bym nie znała i raczej nie byłoby szansy aby się ich nauczyć jednego dnia (a tak było przed zmianą). Jednak obecny system tez nie jest idealny, bo nie da się dojść do nowych słówek zanim nie przerobi się wszystkich słów dotychczasowych. A przy większej liczbie powtórek zwykle zostaje mi z 3-4 których zupełnie nie mogę zapamiętać. Dlatego rozpoczęcie pojawiania się nowych w momencie pozostania np. 3 nie ocenionych pozytywnie wydaje mi się lepszą opcją.
B
Barbara.m
mlesniewska1 - Niestety po niedawnych zmianach tak to wszystko działa "do tyłu". Trudno logicznie ocenić co było powodem tych "rewelacyjnych" zmian. I tak macie szczęście, że dało Wam się przetestować i zacząć powtarzać nowo dodane słówka. Ja niestety do tego etapu jeszcze nie doszłam, a za dwa dni minie równo miesiąc od dodawania słówek, które cały czas mam "w poczekalni" bo powtarzam w kółko stare zwroty. Przez wiele miesięcy systematycznej nauki z eTutorem przerobiłam sporo materiału i utrwaliłam go głównie poprzez system powtórek. Niestety teraz to jest niemożliwe i moja aktywność znacząco się obniżyła: zaledwie 5 przerobionych lekcji przez te 30 dni :-( Chyba przerzucę się niebawem na inne kursy..... - 7 lat temu
czarny.kot - Mi osobiście ta zmiana zupełnie nie pasuje ponieważ tak mieszały się przynajmniej stare (które sie już umie bądź przynajmniej kojarzy) z tymi nowymi na które przecież kadorazowo trzeba sobie znaleźć "sposób" by je zapamiętać. Jak nowe słówko pojawiało się raz na jakiś czas przeplatane już znanymi i opracowanymi słówkami było OK ale teraz pracować tylko na nowych słówkach to prosto się zmęczyć :( Jednocześnie rozumiem i szanuje opinie zwolenników takiego rozwiązania ale czemu można powtarzać tylko 3 słowa??? Tego zupełnie nie rozumiem.... - 7 lat temu
mlesniewska1 - Chyba nie ma zdecydowanych zwolenników aktualnego rozwiązania. Z większości postów wynika bowiem, że tak jak piszesz "jest to zupełnie bez sensu". Nawet można już znaleźć takie opinie na zewnętrznych forach. To już trwa od ponad miesiąca. Pan Paweł z eTutora jakiś czas temu napisał, że będzie jakaś decyzja o poprawkach w poprzedni poniedziałek (17 paźdz). Ale na razie cisza :-( - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Moim zdaniem ani stara metoda nie była dobra ani nowa nie jest dobra. Powinni zrobić coś pośredniego, np. tak jak napisałam gdy zostaje mało słówek do powtarzania zaczynały się już pojawiać nowe. Wtedy nie wałkowałoby się wciąż 3 słów ale te 3 wraz z kilkoma nowymi, które jako nowe są znacznie trudniejsze do zapamiętania. - 7 lat temu
mlesniewska1 - @ Barbara.m O to właśnie chodzi. Albo coś zrobić, żeby można było też jakoś zupełnie osobno powtarzać "nowe" słówka zanim wejdą do zwykłego cyklu. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Możliwość wyboru czy wałkujemy dotychczasowe słówka niezapamiętane czy też nowe też byłoby jakiśmś rozwiązaniem. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powinno pomóc, wchodzisz w opcje ;Rozkładanie powtórek w czasie - kliknij na Rozłóż powtórki , i dodaje Ci te które sama sobie dodałaś,(słówka które Ci wpadło w ucho ) też mnie ostatnio zastanawiało co to za nowości jakieś +(...) ale szybko udało się rozszyfrować.
Pozdrawiam
adamdor
czarny.kot - Nie chodzi o to że jest ich zbyt dużo - na spokojnie mogłam to przerobić ale w jaki sposób jak magluje mi w koło tylko 3 słowa których jeszcze nie umiem? :( Muszę je ocenić pozytywnie by przejść do kolejnych - to bez sensu :( - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też się zastanawiam co było powodem zmian ale przyznaję, że mają one swoje zalety. Poprzednio nie można było przejść do ponownego powtarzania słów ocenionych danego dnia na 1 lub 2 jeśli nie powtórzyło się choć raz nowych słówek. Przez to nagle pojawiało się mnóstwo nieznanych słówek - dotychczasowe nie zapamiętane i nowe jeszcze nieznane. Nie jestem w stanie zapamiętać od razu 50 nowych słówek jeśli pojawiają się jedno za drugim i pojawiał się problem. Teraz jeśli dodam do powtórek za dużo nowych słówek, to teraz nie padam pod ich natłokiem :-) Zauważyłam jednak, że aby ten system działał w miarę sensownie niezbędny jest jeden warunek - przerabianie wszystkich słówek przewidzianych na dany dzień.

Naukę z eTutorem zaczynam zawsze od powtarzania słówek, potem nowe słówka i dopiero wtedy przechodzę do lekcji. Dzięki temu mam w powtórkach taka liczbę powtórek, którą jestem w stanie przerobić w ciągu jednego dnia. Nie dodaję do powtórek nowego materiału gdy przestaję się wyrabiać z dotychczasowymi powtórkami. Może przez to posuwam się wolniej do przodu ale za to lepiej utrwalam słówka.

Niemniej obecny system moim zdaniem też wymaga jeszcze poprawy.
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
mlesniewska1 - Ok. Każdy system ma swoje wady i zalety. Ale napisałaś trochę niedokładnie: "..aby ten system działał w miarę sensownie niezbędny jest jeden warunek - przerabianie wszystkich słówek przewidzianych na dany dzień". Tak, ale pod warunkiem, że ocenisz je POZYTYWNIE(!). Jeśli "ciężko Ci wchodzą do głowy" (choćby nawet jedno), to nie ma szans, żeby zacząć powtarzać nowe. Przerobienie to przecież nie to samo co nauczenie się ich. W tym jest cały problem, że poprzednio nowe wchodziły w kolejkę już po "przerobieniu" starych, a teraz dopiero bo pozytywnym ocenieniu starych. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie chcę tworzyć nowego tematu, bo powtórki i tak są wiodącym - ale czy żeby "nowe" słówka przestały mieć pusik trzeba je ocenieć na co najmniej 3? Przejrzałam je wszystkie ze trzy razy, ale nie chcę się oszukiwać, że je kojarzę - nie było mnie ponad tydzień, więc jak dodałam nowe słówka z innych kursów czy stron uzbierało się blisko 100 nowych. No i teraz nadal, mimo kilkakrotnego ocenienia na 1 lub 2 są nowe...

Czy ktoś w ogóle rozumie ten system? Ja chyba zaczynam się poddawać...
KateWBriget
Barbara.m - tak, musisz ocenić na 3 lub 4 czyli potwierdzić, że już je umiesz. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
czarny.kot - Dokładnie ale to jest zupełnie bez sensu! System wymaga by ocenić słówko pozytywnie by przejść do kolejnych... i tak w koło maglować 3 słówka? - 7 lat temu
Barbara.m - No jest bez sensu dlatego napisałam, że moim zdaniem byłoby lepiej, gdyby w momencie gdy zostanie kilka słówek system zaczynał pozwalać nowe słówka. Ale to jest jedyna metoda. Z drugiej strony jak 10 razy powtórzysz raz za razem, to w końcu powie i napisze się to dobrze. A skoro 10 razy wpisało się 1, to słówko wyląduje na liście słówek do powtórek następnego dnia. Więc będzie okazja do następnego powtórzenia. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki