ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica między shareholder a stockholder?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
A
Anikaeng

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

dla mnie są to synonima
pkomarek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generalnie w znaczeniu żadna. Share to udział (w spółce). Stock to akcja (akcja jest formą udziału w spółkach akcyjnych). Oba zwroty oznaczają więc posiadacza akcji czy udziału w spółce.
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generalnie pani mlesniewska1 jest bliżej prawdy.
Jest różnica która decyduje o tym czy dany inwestor "wchodzi" w spółkę czy nie.
Zasadnicze różnice to:

Stockholder = to udziałowiec w spółkach akcyjnych, zbywalnych na ogólnych zasadach obrotu publicznego na giełdzie papierów wartościowych albo w drodze subskrypcji. Każdy z ulicy może kupić akcje i sprzedać kiedy mu się to podoba. Spółka musi być klarowna i co jakiś czas publikować dane dostępne dla każdego zainteresowanego.
Spólka musi być odpowiednio "duża" i mieć odpowiednio duże obroty.

Shareholder = to udziałowiec w spółkach cywilnych , spółkach z o.o., czyli wszelkiego rodzaju L.L.C. albo L.T.D. itd. Spółka nie jest notowana na giełdzie i co za tym idzie jest o wiele trudniej zbyć akcje. Spółka nie musi publikować wszystkich swoich danych. Zwykle są to mniejsze przedsiębiorstwa niż spółki akcyjne.
H
halkins
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
mlesniewska1 - halkins wyjaśnił bardzo precyzyjnie. Można tylko dodać, że częściej używa się jednak stock (bo pewnie mamy częściej jednak do czynienia ze spółkami giełdowymi) niż share. Choć np. w raportach analitycznych mówi się earnings 2$ per share (nie spotkałem się z per stock). No i każda akcja (stock) jest udziałem (share) współwłaściciela w spółce, a odwrotnie już nie koniecznie. To tak jak np. każdy autobus jest pojazdem, ale już każdy pojazd nie jest autobusem. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki