ZALOGUJ SIĘ

Pomoc w adresowaniu listu/paczki

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu, próbuję coś kupić z Anglii, ale ciągle zwracają mi za to pieniądze i nie dochodzi do transakcji. Chciałabym poprosić o pomoc, bo nie rozumiem o co chodzi, a wiem, że wysyłają paczki do Europy. Zapytałam ich dlaczego ciągle zwracają moją wpłatę i odpisali, (nie widać tutaj, które były przekreślone słowa, więc napisze w nawiasie obok każdego, które było przekreślone):

Janice replied:
Hello,

It is something to do with your address.

Please follow this format when filling out the form.

1234 Orchard Lane - ADDRESS 1(przekreśl.)
Beverly Hills(przekreśl.) - ADDRESS 2- continuation of Address 1
Los Angeles - CITY(przekreśl.)
California – STATE/PROVINCE (cała linijka przekreśl.)
USA – COUNTRY(cała linijka przekreśl.)
90210(przekreśl.)— ZIP/POSTAL CODE

Czy ktos może mi wytłumaczyć o co chodzi, jak powinnam wpisać adres, bo do tej pory wpisywałam normalnie tak jak powinno być i dalej zwracają pieniądze.
Proszę o pomoc, bo chcę z tej strony kupić prezent urodzinowy dla bliskiej osoby.
D
Dominia

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Może być problem związany z różnicą w zapisie pierwszej części adresu.

W krajach anglojęzycznych zwykło się zapisywać numer domu przed nazwą ulicy. Dlatego np. w Londynie mamy 221B Baker Street, a gdyby taka ulica znajdowała się w Warszawie, to w naszej konwencji będzie to np. ul. Piekarska 221B. Najlepiej zapytać w mailu czy chodzi właśnie o ten element, bo może być np. tak, że system sklepu rozpoznaje naszą formę zapisu jako błąd.
karol.k
Pracownik eTutor
Dominia - Bardzo dziękuję za sugestie, spróbuję ich zapytać :) - 9 lat temu
karol.k - Oczywiście proszę pamiętać, że gdy nadajemy paczkę, to nie tłumaczymy nazw ulic - Baker Street zostaje Baker Street, a Piekarska Piekarską ;). - 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jeśli to jest ulica 3 Maja nr 3, to mam napisać 3 3 Maja street??
D
Dominia
karol.k - Ciężko mi powiedzieć, jak ten sklep sobie ustalił. Zapytałbym mailowo, czy np. "3 ul. 3 Maja" będzie przez nich akceptowane. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.